GoOnline w rękach klientów BNP Paribas

GoOnline w rękach klientów BNP Paribas

author
Alicja Uzarowicz
31 lipca 2019

Bank BNP Paribas po raz kolejny pokazał, jak bliska jest mu idea testowania nowych rozwiązań na zasadzie „user experience”. Polega ona na sprawdzaniu użyteczności i funkcjonalności nowych narzędzi i usług poprzez opinię klientów, nie zaś określonych grup badawczych. Następnie rozwiązania te się udoskonala. W najnowszym komunikacie Bank poinformował, o przekazaniu we władanie klientom platformy GoOnline.

Zgodnie z najnowszym komunikatem zamieszczonym na stronie internetowej banku BNP Paribas nowa wersja bankowości elektronicznej – GoOnline – została oddana całkowicie w ręce klientów. Cechuje ją intuicyjny interfejs, pełna dostępność do najróżniejszych usług i funkcji. A wszystko to twórcy powiązali z bezpieczeństwem na najwyższym poziomie.

Tym samym Bank pokazał, że ogromne znaczenie ma dla niego wdrażanie nowych rozwiązań na zasadzie „user experience”. BNP Paribas już niedługo rozpocznie inicjatywę o nazwie Akademia UX, podczas której przekaże innym swoją szeroką wiedzę na temat tej doktryny.

Oddanie władzy nad GoOnline w ręce użytkowników nowego systemu ma być odpowiedzią na zróżnicowanie, jakie występuje wśród klientów banków. Chociaż oczekiwania ich są podobne, to niewątpliwie każdy klient wyobraża sobie ich zaspokojenie w sposób zgoła odmienny.

goonline

Fot. BNP Paribas

 

Nowa wertykalna karta od BNP Paribas

GoOnline w rękach klientów BNP Paribas

Możliwość dokonywania najróżniejszych zmian w ramach systemu bankowości elektronicznej jest podejściem bardzo nowoczesnym. Nie dziwi jednak takie posunięcie w obliczu motta spółki – „Bank zmieniającego się świata”. BNP Paribas wdrażając GoOnline postarał się o elastyczność i wygodę nowego narzędzia.

"

Duża liczba funkcjonalności w bankowości elektronicznej, to dla współczesnego klienta już za mało. Kiedy dostępność pewnych możliwości staje się standardem, wyróżnikiem rynkowym musi być sposób ich udostępniania. Przy projektowaniu GOonline priorytetem było dla nas zindywidualizowanie systemu w taki sposób, by każdy klient widział przede wszystkim to, co dla niego jest ważne

– powiedział Przemysław Furlepa z BNP Paribas, cytowany w komunikacie.

Zdaniem eksperta z banku, GoOnline stanowi narzędzie, które odpowiadać będzie wszystkim klientom. Dlatego właśnie poruszanie się po systemie jest bardzo szybkie, „a do jego obsługi wystarczy minimalna liczba kliknięć” – jak dodał Furlepa. W dalszej części swojej wypowiedzi podkreślił natomiast znaczenie bezpieczeństwa i intuicyjności nowego systemu.

goonline

Ruszyła Akademia UX od BNP Paribas

GoOnline rewolucją?

W komunikacie BNP Paribas zwiastującym zaprezentowanie klientom nowego systemu e-bankowości nazwano produkt ten rewolucją w bankowości internetowej. Zdaniem ekspertów z Banku na każdym etapie tworzenia GoOnline specjaliści mieli na uwadze obecnych i przyszłych użytkowników oraz ich wymagania i potrzeby.

"

Nowa platforma powstała w trakcie procesu łączenia się banków. Na czas fuzji zazwyczaj wszelkie działania są zawieszone, wiemy to nie tylko z doświadczenia innych banków, ale sami jeszcze kilka lat temu działaliśmy w ten sposób. Teraz, kiedy zmiana staje się dla nas naturalna, połączenie i integracja nie powstrzymują nas przed dalszym rozwojem […]

– powiedział Marcin Bodnar z BNP Paribas, cytowany w komunikacie.

Funkcjonalność GoOnline wychodzi daleko poza tylko mnogie opcje i usługi przez Internet. System ten ma za zadanie być asystentem i doradcą, czy też przewodnikiem po dostępnych opcjach i produktach. Pozwoli to klientom na podejmowanie bardziej rozsądnych decyzji popartych większą wiedzą o finansach.

To zaś przyniesie niebagatelne korzyści nie tylko klientom, ale i bankowi, który czerpać będzie z ich wzbogacania się. W nowej e-bankowości od BNP Paribas zrezygnowano ponadto z tradycyjnej formy kontaktu z bankiem – poprzez skrzynkę nadawczo-odbiorczą. Zastąpił ją czat, który pozwala na uzyskanie odpowiedzi jeszcze szybciej i w krótszej, bardziej zrozumiałej czy nawet ludzkiej formie.

goonline

Akademia PSD2 od BNP Paribas

Źródła:
http://media.bnpparibas.pl/pr/453938/bank-bnp-paribas-oddaje-wladze-w-rece-uzytkownikow-goonline

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Forumowicz
Forumowicz
2019-08-01 01:05:43

Mam nadzieję, że w końcu wprowadzą spłatę kredytu hipotecznego online oraz przelewy Blik na telefon.

Podobne artykuły

Pożyczka rodzinna – najważniejsze informacje
Ekonomia
author
Halszka Gronek
14 maja 2018

Pożyczka rodzinna – najważniejsze informacje

Pożyczki Zawiercie
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
21 stycznia 2022

Pożyczki Zawiercie

Aplikacja Alior Banku dostępna na Huawei
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
25 grudnia 2020

Aplikacja Alior Banku dostępna na Huawei

T-Mobile Usługi Bankowe w Sokołowie Podlaskim
Oddziały
author
Patryk Byczek
16 marca 2019

T-Mobile Usługi Bankowe w Sokołowie Podlaskim

ING Bank Śląski najlepszy w Polsce
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
21 lipca 2019

ING Bank Śląski najlepszy w Polsce

Pożyczki bez zaświadczeń Ostrów Wielkopolski
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
13 listopada 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Ostrów Wielkopolski

Porównaj