Huawei Card – nowe karty płatnicze

Huawei Card – nowe karty płatnicze

author
Alicja Uzarowicz
15 kwietnia 2020

Chińska firma Huawei chciała zbliżyć się swoją ofertą do amerykańskiego Apple. W odpowiedzi na Apple Card pojawi się zatem karta Huawei Card. Zarówno w formie elektronicznej, jak i plastikowej będzie można ją powiązać z Huawei Pay. Przy wdrażaniu nowego rozwiązania działać będzie organizacja Union Pay.

W ostatnim czasie chińska firma Huawei poinformowała o najnowszym pomyśle na rozwój swojej oferty. Idąc śladem giganta technologicznego Apple, spółka przedstawi swoim klientom Huawei Card. Te specjalne karty płatnicze powstaną z udziałem organizacji płatniczej Union Pay.

Specjalne, bo ułatwią codzienne płatności użytkownikom płatności Huawei Pay. Szczególnie teraz, w obliczu pandemii, kluczowa jest elastyczność i mnogość mobilnych metod płatności. Kiedy można spodziewać się premiery nowego rozwiązania od chińskiego konkurenta amerykańskich koncernów technologicznych?

Chociaż Huawei zdradził kilka istotnych szczegółów w kontekście startu nowej usługi, nie pojawiła się wśród nich informacja o dacie premiery Huawei Card. Wiadomym jest jednak, że poszerzenie swojej oferty spółka traktuje jako odpowiedź na Apple Card, za którą odpowiedzialna jest oczywiście amerykańska spółka Apple.

Bonusy i benefity z Huawei Card

Główną ideą wdrożenia kart płatniczych przez chińską firmę technologiczną, było jak największe ograniczenie opłat i kosztów, jakie karta spowoduje po stronie klienta. Dlatego też spółka przewiduje powiązanie karty płatniczej z licznymi ofertami promocyjnymi i promocjami.

Z tego też powodu Huawei Card będzie umożliwiała uzyskanie zwrotu części kwoty, jaką zapłaciliśmy za zakupy. Ofertę mają poszerzyć różne benefity związane z podróżowaniem. Wszystkie te profity klienci otrzymają za darmo na 12 miesięcy od rozpoczęcia korzystania z karty.

Warto jednocześnie dodać, że także i dalsze korzystanie z narzędzia może się okazać darmowe. Wówczas konieczne będzie jednak spełnienie specjalnych warunków. Najpewniej będzie to kwotowo bądź ilościowo wyrażona suma transakcji, których spełnienie zwolni klienta z dodatkowych opłat za korzystanie z karty.

Huawei Card zamiast Google Play

Tego rodzaju posunięcie ma pośrednio zwiększyć sprzedaż najnowszych produktów Huawei. Gigant z Państwa Środka wszedł na ścieżkę konfliktu z USA, które skutkowało między innymi odcięciem firmy od mnóstwa usług Google. Efektem jest chociażby brak w systemach nowych Huawei P40 aplikacji sklepu Google Play.

Tego rodzaju ograniczenie dotyczy również rynku europejskiego, co mogłoby poważnie zmniejszyć sprzedaż firmy. Własne inteligentne rozwiązanie płatnicze mogłoby w jakiś sposób wynagrodzić klientom Huawei brak możliwości pobierania aplikacji do mobilnych metod płatności z najpopularniejszego sklepu aplikacji dla urządzeń z Androidem.

Po raz kolejny przy projektowaniu najnowszego rozwiązania Huawei mocno inspirował się na bliźniaczym Apple Card. Z tej karty klienci korzystają od 2019 roku dzięki współpracy giganta z Goldman Sachs. Dotychczas amerykańskie rozwiązanie nie trafiło jeszcze nigdzie poza granice USA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

GPW sprawdziła, ile Polacy wiedzą o finansach
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
13 marca 2020

GPW sprawdziła, ile Polacy wiedzą o finansach

Biuro Terenowe ZUS w Jędrzejowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
14 sierpnia 2019

Biuro Terenowe ZUS w Jędrzejowie

ZUS otrzymał Polską Nagrodę Innowacyjności 2018
Wpisy
author
Aneta Jankowska
26 września 2018

ZUS otrzymał Polską Nagrodę Innowacyjności 2018

Zwolnienie dyscyplinarne pracownika
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
17 września 2019

Zwolnienie dyscyplinarne pracownika

Marek Lusztyn członkiem zarządu mBanku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
07 marca 2021

Marek Lusztyn członkiem zarządu mBanku

Porównaj