ING Księgowość z funkcją sprawdzenia „białej listy VAT”
ING Księgowość to specjalny system bankowości elektronicznej dla przedsiębiorców. W związku z nowymi przepisami, bank postanowił unowocześnić swoje narzędzie o chociażby opcje ułatwiające spełnianie wymogów. Jedną z nowości jest możliwość sprawdzenia „białej listy podatników VAT” przy dokonywaniu rozliczeń.
Przepisy podatkowe, które obowiązują od nowego roku, wiążą się z wieloma nowymi obowiązkami dla przedsiębiorców. Jednym z nich jest konieczność sprawdzenia, czy nasz kontrahent w istocie jest aktywnym płatnikiem podatku VAT. Elektroniczny system ING Księgowość dla przedsiębiorców dopasował się już do nowych potrzeb.
Albowiem w świetle nowego jeszcze całkiem prawa, kontrahent przed dokonaniem przelewu na kwotę przekraczającą 15 tys. złotych ma obowiązek sprawdzić, czy na tak zwanej „białej liście podatników VAT” znajduje się nasz partner biznesowy. Co więcej, takie rozliczenie może być dokonane tylko na rachunek zapisany na tejże liście.
W przypadku postępowania niezgodnie z przepisami, nasz kontrahent nie zapłaciłby prawidłowo należnego podatku, a nasze przedsiębiorstwo odpowiada w tej sytuacji solidarnie. Dodanie funkcji sprawdzania „białej listy” z poziomu systemu ING Księgowość pozwoli na znaczne skrócenie czasu trwania tychże czynności.
ING Bank Śląski – najważniejsze informacje
Kontakt z ING Bankiem Śląskim – infolinia
ING Księgowość z funkcją sprawdzania „białej lisy VAT”
Nowe obowiązki mogą okazać się szczególnie uciążliwe dla małych przedsiębiorców. Dzięki nowemu rozwiązaniu w systemie dla klientów firmowych ING mają możliwość dokonania wielu wygodnych czynności. Przykładem jest chociażby zaliczenie zakupu na poczet kosztów uzyskania przychodów oraz odliczyć podatek VAT od kwoty faktury.
W praktyce oznacza to swoistą ochronę interesu klientów korzystających z ING Księgowość przed wspomnianą solidarną odpowiedzialnością z kontrahentem. Wdrożona w ostatnim czasie usługa sprawdzenia „białej listy VAT” stanowi także uzupełnienie tak zwanego split paymentu (mechanizm podzielonej płatności).
Ponadto, wprowadziliśmy istotne poprawki w wyglądzie naszych list dokumentów. Teraz użytkownicy nie będą musieli wchodzić w szczegóły każdej faktury, by wydobyć z niej niezbędne informacje – wystarczy kliknięcie w wiersz zawierający dokument, aby wszystkie ważne dane były widoczne jak na dłoni. Chcemy, aby nasze rozwiązania były maksymalnie użyteczne i intuicyjne
– powiedział Arkadiusz Kuczera, wiceprezes operatora usługi ING Księgowość.
Nowoczesna księgowość tylko od ING?
Jak się okazuje, ING Bank Śląski jest pierwszą instytucją bankową w Polsce, która ułatwia swoim klientom firmowym prowadzenie rachunkowości przedsiębiorstwa. Początkowo usługa ING Księgowość najlepiej odpowiadała potrzebom tylko średnim i dużym przedsiębiorstwom.
Z czasem jednak udało się wdrożyć system księgowości uproszczonej, która ułatwia codzienność jednoosobowych działalności gospodarczych. Tym samym klienci mają możliwość korzystania z wygodnych usług, które eksperci zintegrowali z systemem bankowości internetowej dla firmowych klientów ING Banku Śląskiego.
ING Księgowość to zatem nic innego, jak jedna z usług dostępnych w ramach pakietu ofert spółki ING Usługi dla Biznesu. Podmiot ten należy do grupy kapitałowej ING Banku Śląskiego, stąd wygodne powiązanie obu systemów.
Dodaj komentarz