Innovation Day z Santander Bank Polska

Innovation Day z Santander Bank Polska

author
Alicja Uzarowicz
12 lutego 2020

W poniedziałek 10 lutego Santander Bank Polska po raz piąty już zaprosił do siebie przedstawicieli chętnych do współpracy startupów. Innovation Day to wydarzenie, podczas którego następuje nabór małych firm o wielkim potencjale do programu akceleracyjnego AccelUp. Bank przy współpracy z akceleratorem Accelpoint zakończył już proces wyboru 6 fintechów do współpracy.

Banki w Polsce coraz częściej decydują się na współpracę ze startupami na ścieżce do dalszego rozwoju. Znacznie łatwiej jest bowiem sfinansować przygotowanie jakiegoś rozwiązania mniejszej firmie, niż odnaleźć i zatrudnić zespół ekspertów. Santander Bank Polska wykorzystuje w tym celu Innovation Day.

Piąte edycja wydarzenia odbyła się w poniedziałek 10 lutego w warszawskiej siedzibie banku. Celem tego spotkania jest rekrutacja startupów i fintechów, z jakimi Santander Bank Polska chciałby współpracować. W tym roku kandydatami byli przedstawiciele firm, które awansowały do II etapu programu AccelUP.

Przy wyborze najlepszych z najlepszych spółkę wspierał akcelerator Accelpoint, co zaowocowało wytypowaniem sześciu firm, z którymi Santander Bank Polska podejmie współpracę. Jakie problemy czy przeszkody zamierza przezwyciężyć bank przy tej edycji swojego programu współpracy ze startupami?

Innovation Day jako zaproszenie do współpracy

Wśród wytypowanych do współpracy z Santander Bank Polska znalazły się takie firmy, jak Cashy, Loyalty Tool, BillTech, Quantum CX, RevDeBug czy AdEmotions. Te fintechy i startupy będą pracować nad swoimi rozwiązaniami, by w ramach „product development” dostosować je do potrzeb i wymogów banku.

Kolejnym etapem przedsięwzięcia będzie weryfikacja wewnętrzna produktów i usług przygotowanych przez startupy w ramach środowiska testowego. Czym zajmują się poszczególne firmy wybrane podczas Innovation Day? Warto to sprawdzić, gdyż można w ten sposób uchylić rąbka tajemnicy przyszłych rozwiązań i udogodnień, jakie wprowadzi bank.

A zatem Cashy to platforma służąca do rozliczeń pomiędzy przedsiębiorstwami, która umożliwia między innymi otrzymanie premii za przedterminowe dokonanie płatności. Z kolei AdEmotions zajmuje się dostarczaniem i zarządzaniem danymi wysokiej jakości. Są to wszelkie informacje, które pomogą w identyfikacji profilu klienta obecnego i potencjalnego.

LoyaltyTool, jak nazwa już może wskazywać, zajmuje się natomiast opracowaniem rozwiązań aktywizujących klientów oraz budowaniu ich długoletniej lojalności wobec banku. Kolejny startup, RevDeBug bierze pod swoją opiekę sferę techniczną działalności poprzez identyfikację i likwidowanie błędów w oprogramowaniu.

Jakie startupy wybrano podczas Innovation Day?

Przedostatni z wybranych podczas wydarzenia fintechów to BillTech. To narzędzie umożliwia zarządzanie rachunkami oraz opłacanie ich zaledwie jednym kliknięciem. I ostatnia, choć równie ważna firma to Quantum CX. Ten fintech opracował technologię sensoryczną, która pozwala na wykrycie uśmiechu na twarzy klienta albo pracownika.

Na tej podstawie można uzyskać naprawdę wiele ciekawych rozwiązań i udogodnień. Albowiem badania rynkowe pokazują, że nie sztuką jest przekonać do siebie wielu klientów na chwilę, a zatrzymać ich na dłużej. Głównym polem zainteresowań banków w sferze rozwoju jest zatem oferowanie im jeszcze lepszych i ciekawszych możliwości.

Santander Bank Polska to jednocześnie nie jedyny bank, który poszukuje rozwiązań wśród startupów. Podobne programy i akceleratory utworzyła już znaczna większość banków komercyjnych działających na polskim rynku. Taka współpraca przynosi wiele korzyści obu stronom porozumienia, więc z perspektywy klienta pozostaje czekać na nowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Rząd pomoże rolnikom
Wpisy
author
Patryk Byczek
01 sierpnia 2018

Rząd pomoże rolnikom

Komornik Sądowy Jolanta Tilsa
Komornicy Sądowi
author
Patryk Byczek
04 lipca 2022

Komornik Sądowy Jolanta Tilsa

Bank umorzył zadłużenie swoim Klientom
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
20 sierpnia 2019

Bank umorzył zadłużenie swoim Klientom

Garmin Pay w BZ WBK
Wpisy
author
Patryk Byczek
15 marca 2018

Garmin Pay w BZ WBK

Analitycy PKO Banku Polskiego najlepsi w kraju
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
08 czerwca 2021

Analitycy PKO Banku Polskiego najlepsi w kraju

BNP Paribas oddziały w Śremie
Oddziały
author
Patryk Byczek
18 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Śremie

Porównaj