iPKO biznes z nową usługą

iPKO biznes z nową usługą

author
Alicja Uzarowicz
18 grudnia 2019

W swoim najnowszym komunikacie PKO Bank Polski poinformował o kolejnej usłudze dla klientów biznesowych. iPKO biznes można już sprawdzić rachunek kontrahenta na białej liście podatników VAT, której prowadzeniem zajmuje się Ministerstwo Finansów. Usługa jest bezpieczna, wygodna i bezpłatna.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie PKO Banku Polskiego, iPKO biznes, system bankowości elektronicznej przeznaczony dla klientów biznesowych spółki, został wyposażony w nową usługę. Od 16 grudnia klienci mogą sprawdzać rachunki kontrahentów na białej liście podatników VAT.

Rejestr prowadzony przez Ministerstwo Finansów można sprawdzić „jednym kliknięciem”, jak obiecuje bank. Dodatkowo usługa jest bezpłatna, co ułatwi dokonanie transakcji zarówno przelewy jednorazowego, jak i split payment, zleceń stałych oraz paczek przelewów.

Udostępniliśmy narzędzie, dzięki któremu przedsiębiorstwa będą mogły zweryfikować rachunek kontrahenta na białej liście prowadzonej przez Ministerstwo Finansów w naszym serwisie iPKO biznes, bez konieczności korzystania z zewnętrznych wyszukiwarek. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas

– powiedział Mariusz Dąbrowski z PKO Banku Polskiego, cytowany w komunikacie.

Fot. PKO Bank Polski

 

Jak sprawdzić rachunek kontrahenta w iPKO biznes?

Aby móc skorzystać z najnowszej usługi, jaką oferuje klientom PKO Bank Polski, należy zalogować się do systemu bankowości elektronicznej dla firm iPKO biznes. Następnie podczas zlecania przelewu należy wprowadzić numer konta bankowego oraz Numer Identyfikacji Podatkowej (NIP) naszego kontrahenta.

Następnie, aby dokonać weryfikacji z białą listą podatników VAT, którą prowadzi Ministerstwo Finansów, wystarczy kliknąć opcję „Sprawdź rachunek kontrahenta”. Można tego dokonać na kilku różnych etapach realizacji transakcji. Oznacza to, że weryfikacji rachunku można dokonać przy edytowaniu, podpisywaniu oraz przed wysłaniem zlecenia jakiejś transakcji.

Gdy proces weryfikacji się zakończy, informacja o tym, kiedy jej dokonano, jak również jaki był jej wynik, pojawia się w szczegółach jednego przelewu albo paczki przelewów. Co więcej, te same informacje pojawiają się w historii transakcji, jak również na potwierdzeniu zlecenia operacji.

Biała lista podatników VAT

Wprowadzenie dla klientów biznesowej usługi weryfikacji rachunku kontrahenta to zdecydowanie wyjście naprzeciw nowym obowiązkom, jakie muszą wypełniać przedsiębiorcy. I chociaż do końca bieżącego roku sprawdzanie rachunków bankowych partnerów biznesowych nie jest konieczne, to warto zapoznać się z przepisami.

"

Biała lista została oddana przez resort finansów we wrześniu 2019 roku i służy przede wszystkich do weryfikacji wiarygodności kontrahentów. Od 1 stycznia 2020 roku dla każdej transakcji przekraczającej 15 tys. zł przedsiębiorcy są zobowiązani do sprawdzania na niej rachunku kontrahenta VAT

– napisano w komunikacie PKO Banku Polskiego.

Jest to już kolejne z rzędu rozszerzenie funkcjonalności systemu transakcyjnego iPKO Biznes, który PKO BP stara się nieustannie rozwijać. Zdecydowanie korzyści leżą po obu stronach, o czym świadczy fakt posiadania przez PKO Bank Polski już 15 tysięcy klientów korporacyjnych, którzy cenią sobie nowości i udogodnienia.


Źródła:
https://media.pkobp.pl/81587-w-ipko-biznes-mozna-juz-sprawdzic-rachunek-kontrahenta-na-bialej-liscie-podatnikow-vat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Ile kosztuje Katoflix?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
07 lutego 2021

Ile kosztuje Katoflix?

Pomoc dla zadłużonych w kredytach mieszkaniowych
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
20 lutego 2016

Pomoc dla zadłużonych w kredytach mieszkaniowych

BNP Paribas Talks dostępne w serwisie Spotify
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
25 kwietnia 2020

BNP Paribas Talks dostępne w serwisie Spotify

Ile wyniesie bezrobocie w 2019? Prognozy NBP
Ekonomia
autor wpisu
Natalia Narloch
13 listopada 2018

Ile wyniesie bezrobocie w 2019? Prognozy NBP

Alior Bank w Pruszczu Gdańskim
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
14 maja 2019

Alior Bank w Pruszczu Gdańskim

Alior Bank w Cieszynie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
07 lipca 2019

Alior Bank w Cieszynie

Porównaj