Polscy kierowcy Ubera, podobnie jak Ci z Wielkiej Brytanii, będą zmuszeni do robienia sobie przerw w pracy. Osoby, które korzystają z usługi, co dwanaście godzin będą musieli robić minimum sześciogodzinne przerwy w prowadzeniu auta z włączoną aplikacją.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 13.02.2018
Udostępnij:

Zmiany w aplikacji mają zwiększyć bezpieczeństwo przede wszystkim pasażerów, ale także kierujących pojazdami. Rekordziści potrafili pracować „za kierownicą” nawet po dwadzieścia godzin bez żadnych przerw. Zmiany w aplikacji mają być końcem takich przypadków.

Kierowcy

Firma Uber pragnie zapewnić najwyższy standard przewozów. W związku z tym wprowadzone zostały zmiany w aplikacji, które pozwolą pasażerom na przejazd z wypoczętym kierowcą. Firma podkreśla, że bezpieczeństwo Klientów, którzy jej zaufali jest najważniejsze. 

Przypomnienia

Aktualizacja aplikacji wprowadziła przypomnienia, które mają ostrzegać kierowców o zbyt długim czasie pracy.


Regulacja nie funkcjonuje jeszcze w Polsce, lecz Uber Polska twierdzi, że kwestią czasu jest wprowadzenie tych funkcji w naszym kraju.

Wielka Brytania

Rygorystyczne zmiany, do których kierowcy Ubera podeszli bardzo negatywnie, zaczęły się w Wielkiej Brytanii. To tam zaczęto testować funkcjonalność przerw. 

Warto podkreślić, że zmiany wprowadzone przez firmę Uber mają związek z nieprzychylnymi opiniami, które dotarły do władz firmy. Opinie dotyczyły głównie tego, że Klienci czują się zagrożeni, ponieważ kierowcy wyglądają na zmęczonych i niewyspanych, co nie powinno mieć miejsca.
 

Komentarze (3)

odpoczywać każdy powinien

myślę, że to każdemu wyjdzie na dobre

Podoba mi się to, 20 lutego 2018 o 14:36

Dobry pomsył