Klienci firmowi PKO BP sami przygotują dokumenty z danymi z ZUS

Klienci firmowi PKO BP sami przygotują dokumenty z danymi z ZUS

author
Alicja Uzarowicz
14 września 2019

Zgodnie z najnowszym komunikatem PKO Banku polskiego, klienci firmowi mają możliwość znacznego skrócenia drogi do osiągnięcia finansowania od spółki. Możliwość samodzielnego tworzenia elektronicznych dokumentów z danymi dostępna jest już dla wszystkich klientów PKO BP posiadających konto na PUE ZUS.

Najnowszy komunikat PKO Banku Polskiego został poświęcony najnowszej usłudze, z której już od wtorku 10 września korzystać mogą klienci firmowi banku. Warunkiem dostępności opcji tworzenia własnych dokumentów elektronicznych jest posiadanie konta na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS).

Korzystając z trybu online klienci firmowi PKO BP mają na przykład możliwość utworzenia samodzielnie potwierdzenia o braku zaległości w płatnościach składek ZUS. Co więcej, możliwe jest również natychmiastowe przekazanie gotowego dokumentu na przykład swojemu doradcy bankowemu.

Ponadto już wkrótce klienci firmowi PKO BP uzyskają kolejną ułatwiającą kontakt z administracją publiczną funkcję. A mianowicie możliwe będzie przesyłanie stosownych dokumentów z ZUS bezpośrednio do iPKO, co dodatkowo ułatwi kontakt z e-administracją.

Klienci firmowi z nową usługą od PKO BP

Nowa opcja dedykowana jest przede wszystkim tym klientom firmowym, którzy starają się o kredyt. Jest to znaczne skrócenie procedury poprzedzającej udzielenie kredytu, gdyż dotychczas konieczne było złożenie stosownego wniosku do ZUS. W efekcie Zakład przygotowywał dla płatnika zaświadczenie o braku zaległości w płaceniu składek.

Dzięki unowocześnieniu tego procesu, możliwe jest już samodzielne utworzenie ważnego elektronicznego dokumentu poprzez Platformę Usług Elektronicznych od ZUS. Następnie wystarczy przesłać gotowy dokument swojemu doradcy bankowemu, a już wkrótce umieścić go bezpośrednio w iPKO.

"

Udostępnienie możliwości samodzielnego potwierdzania danych zapisanych na koncie w ZUS to kolejny przykład tego, jak instytucje publiczne mogą i powinny współpracować z innymi podmiotami, w szczególności z sektorem bankowym, na rzecz obywateli. Bardzo nas cieszy bardzo dobra współpraca z PKO BP

– powiedziała prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS, cytowana w komunikacie.

 

W dalszej części swojej wypowiedzi prof. Uścińska podkreśliła, że współpraca tego rodzaju jest ważna ze względu na mnogą liczbę wspólnych dla ZUS i PKO BP klientów. Samą inicjatywę związaną z dokumentami elektronicznymi nazwała zaś „swoistym partnerstwem publiczno-prywatnym”.

Usprawnienie procesu kredytowania

"

Możliwość samodzielnego generowania potwierdzeń danych z ZUS to dla przedsiębiorców zdecydowane ułatwienie kontaktów z administracją publiczną, ale też z instytucjami finansowymi. PKO Bank Polski aktywnie uczestniczy w budowie „cyfrowego państwa” i nieustannie pracuje nad rozwiązaniami ułatwiającymi dostęp do usług poprawiających komfort codziennego życia klientów

– dodał Adam Marciniak, wiceprezes PKO BP, cytowany w komunikacie.

 

Wiceprezes Banku dodał ponadto, że obecnie trwają już pracę nad wdrożeniem podobnej usługi z dedykacją dla osób prywatnych. Zdaniem eksperta niewątpliwie ułatwi to proces starania się o kredyt w PKO BP kolejnej grupie pracowników. Jednocześnie zmniejszy to ilość wniosków napływających do ZUS.

Nie jest to jednocześnie pierwsza inicjatywa PKO Banku Polskiego mająca w swojej intencji lepszą i szybszą cyfryzację usług administracji publicznej. To właśnie PKO BP bowiem jako pierwszy umożliwił składanie przez iPKO wniosków o dopłaty w ramach Rodzina 500 + oraz Dobry Start 300+.

Dodatkowo, właśnie poprzez system elektronicznej bankowości w pierwszej kolejności możliwe było utworzenie Profilu Zaufanego oraz dostęp do PUE ZUS.  Co więcej, właśnie PKO BP jako pierwszy umożliwił realizację płatności bezpośrednio z wykorzystaniem ePIT. To zapewne nie koniec współpracy banku z organami władzy publicznej.


Źródła:
https://media.pkobp.pl/komunikaty-prasowe/produktowe/przedsiebiorcy-samodzielnie-przygotuja-dokument-z-danymi-na-ich-koncie-w-zus/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Pekao w Wieluniu
Oddziały
author
Patryk Byczek
10 lipca 2019

Bank Pekao w Wieluniu

Santander Bank Polska w Miliczu
Oddziały
author
Patryk Byczek
02 czerwca 2019

Santander Bank Polska w Miliczu

PKO BP w Zgierzu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
27 sierpnia 2019

PKO BP w Zgierzu

Teraz Uberem tylko z kodem PIN
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
04 sierpnia 2020

Teraz Uberem tylko z kodem PIN

Alior Bank w Gryfinie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
09 lipca 2019

Alior Bank w Gryfinie

Credit Agricole w Obornikach
Oddziały
author
Patryk Byczek
21 lipca 2019

Credit Agricole w Obornikach

Porównaj