Kolejna edycja „Dzieciaków do Rakiet” od BNP Paribas

Kolejna edycja „Dzieciaków do Rakiet” od BNP Paribas

author
Alicja Uzarowicz
09 października 2019

Jak czytamy w najnowszym komunikacie BNP Paribas, ruszyła kolejna edycja konkursu „Dzieciaki do Rakiet”, w którym udział może wziąć każda szkoła podstawowa w naszym kraju. Celem akcji jest zwiększenie chęci dzieci do aktywności fizycznej w postaci zajęć z tenisa w ramach Wychowania Fizycznego. Na zgłoszenia placówek bank oczekuje do 28 października.

W swoim najnowszym komunikacie BNP Paribas informuje o rozpoczęciu kolejnej edycji konkursu dla szkół podstawowych z tenisem w tle. „Dzieciaki do Rakiet” ma umożliwić dzieciom naukę tenisa w ramach lekcji Wychowania Fizycznego. Czas na zgłoszenie do konkursu szkoły mają do 28 października bieżącego roku.

Nie istnieją żadne specjalne warunki, jakie musi spełnić placówka, aby wziąć udział w inicjatywie. Wystarczy, że jest szkołą podstawową mieszczącą się w Polsce. W ramach konkursu 60 podstawówek otrzyma sprzęt do nauki gry w tenisa, a nauczyciele WF zostaną dodatkowo przeszkoleni, aby zajęcia były jak najciekawsze.

Konkurs ma charakter internetowy – aby wziąć w nim udział należy na stronie www.dzieciakidorakiet.pl przesłać krótki film pokazujący pasję uczniów danej szkoły ze sportem w roli głównej. Decyzję w większości podejmą internauci, gdyż wyłonią one 50 szkół, które otrzymają wspomniane przywileje. Pozostałe 10 placówek wybierze kapituła konkursu.

„Dzieciaki do Rakiet” – opcja dla każdej szkoły podstawowej

W swoim komunikacie BNP Paribas podkreślił, iż nie ma znaczenia, czy szkoła zgłaszająca się do konkursu jest podstawówką publiczną, czy też prywatną (niepubliczną). Rozpoczęta właśnie edycja konkursu jest już czwartą okazją dla szkół na zdobycie nowiutkiego sprzętu do gry w tenisa.

Dotychczas w programie „Dzieciaki do Rakiet” wzięło udział 150 placówek będących szkołami podstawowymi z różnych części naszego kraju. Umożliwiło to uczniom tychże szkół urozmaicenie zajęć z Wychowania Fizycznego nauką gry w tenisa. Celem inicjatywy jest właśnie popularyzacja tego sportu wśród dzieci i nauczycieli, jak również rodziców.

Konkurs „Dzieciaki do Rakiet” nie jest jednak jedyną inicjatywą BNP Paribas z tymże sportem w roli głównej. Bank do aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu zachęcał Polaków również podczas wakacji. Spółka zorganizowała wówczas cykl wydarzeń dla dzieci, które mogły wypróbować tenisa na minikortach.

Tenisowy bakcyl od BNP Paribas

Jak czytamy w komunikacie spółki, celem organizowanych wydarzeń z tenisem w tle było zarażenie dzieci pasją do gry w tenisa. A szans było wiele, gdyż w eventach wzięło udział aż kilka tysięcy dzieciaków w różnym wieku.

"

Trzeba promować tenis, by ta dyscyplina była jeszcze bardziej popularna. Dlatego chętnie wsparłam akcję Dzieciaki do Rakiet i cieszę się, że dzięki niej dzieciaki mają tyle radości z gry

– powiedziała Iga Świątek, ambasadorka akcji „Dzieciaki do Rakiet”, cytowana w komunikacie.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje warto odwiedzić adres strony podany na początku tego artykułu. Niewątpliwie warto wziąć udział w tymże konkursie by zachęcić dzieci do pokazania swoich sportowych pasji. Niemniejsze znaczenie maja nagrody, które wychodzą daleko poza wyłącznie swój rzeczowy charakter. Mogą one sprawić, że dzieci na nowo polubią zajęcia z WF i aktywność fizyczną.


Źródła:
http://media.bnpparibas.pl/pr/465730/dzieciaki-do-rakiet-ruszyla-kolejna-edycja-konkursu-dla-szkol-w-akcji-?fbclid=IwAR1QWN_yzWEBPGpGTcjVw-gGEaJkER3a2DuPgMu18oe0YOmnNtkmVHjFjcg

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

„Prosty język robi różnicę” – nowa kampania ING Banku Śląskiego
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
25 października 2019

„Prosty język robi różnicę” – nowa kampania ING Banku Śląskiego

Ile wyniosą podwyżki emerytur w 2018 roku ?
Wpisy
author
Alicja Uzarowicz
20 października 2017

Ile wyniosą podwyżki emerytur w 2018 roku ?

Alior Bank w Złotoryi
Oddziały
author
Alicja Uzarowicz
13 czerwca 2019

Alior Bank w Złotoryi

Policjanci chcą podwyżek 650 zł
Wpisy
author
Alicja Uzarowicz
29 czerwca 2018

Policjanci chcą podwyżek 650 zł

Czy można odłączyć prąd za zaległości?
Dla zadłużonych
author
Alicja Uzarowicz
10 września 2018

Czy można odłączyć prąd za zaległości?

Credit Agricole w Międzyrzeczu
Oddziały
author
Alicja Uzarowicz
19 lipca 2019

Credit Agricole w Międzyrzeczu