Kolejne kraje wracają do odbiorców Poczty Polskiej

Kolejne kraje wracają do odbiorców Poczty Polskiej

author
Patryk Byczek
14 lipca 2021

Poczta Polska poinformowała w komunikacie prasowym o przywrócenie kolejnych, dwunastu państw, do których instytucja wznowiła wysyłanie paczek pocztowych priorytetowych. Chcesz dowiedzieć się dokąd od teraz ponownie możesz nadać paczkę? Sprawdź szczegóły.

Wśród adresatów ponownie znalazły się:

– Filipiny,
– Indonezja,
– Iran,
– Irak,
– Katar,
– Kuwejt,
– Liban,
– Pakistan,
– Rosja,
– Tunezja,
– Zjednoczone Emiraty Arabskie.
Poczta Polska zdecydowała się na rozszerzenie usług zagranicznych, w związku z czym spółka przywróciła możliwość obsługi zagranicznych przesyłek po wielu sytuacjach utrudnień transportowych, które były powodem pandemii. Poczta Polska przywróciła możliwość wysyłania priorytetowych paczek pocztowych do wyżej wskazanych krajów.

Obecna obsługa Poczty Polskiej

Poczta Polska obsługuje na chwilę obecną wysyłki do ponad 92 państw świata. Regularne przywracanie zagranicznych usług pocztowych jest uzależnione w głównej mierze od ograniczeń w transporcie, które są spowodowane pandemią koronawirusa oraz sytuacją w konkretnych krajach, do którego adresowana jest przesyłka. Przesyłki kurierskie, zaliczane do najszybciej doręczanych, Klienci spółki mogą obecnie wysyłać do 21 krajów, między innymi Holandii i Niemiec. Paczki pocztowe można nadawać do 71 krajów.


Poczta Polska bardzo dba o to, aby umożliwić swoim Klientom globalną wymianę korespondencji. Spółka wciąż analizuje sytuacje i pozostaje w ciągłym kontakcie z zagranicznymi operatorami pocztowymi, aby na bieżąco uruchamiać przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów. Wszelkie szczegóły dotyczące przesyłek do danych krajów, które obecnie obsługuje Poczta Polska znajdują się na stronie: https://www.poczta-polska.pl/realizacja-przesylek-zagranicznych/.


Bank Pocztowy

Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Instytucję założono w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:

– odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
– mikrooddziałów
– pocztowych stref finansowych.

Ponadto głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce – PKO BP.


źródło: https://media.poczta-polska.pl/pr/680907/poczta-polska-przywraca-mozliwosc-wysylania-paczek-pocztowych-do-kolejnych-11-krajow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Nowe oznaczenia na stacjach paliw
Aktualności
author
Patryk Byczek
04 lipca 2018

Nowe oznaczenia na stacjach paliw

Komornik próbował zająć rower byłego premiera
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
21 czerwca 2019

Komornik próbował zająć rower byłego premiera

Zadłużenie polskich szpitali w I półroczu
Wpisy
author
Aneta Jankowska
05 września 2018

Zadłużenie polskich szpitali w I półroczu

Kredyt gotówkowy Jawor
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
09 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Jawor

Kasa Stefczyka Gostyń
Oddziały
author
Patryk Byczek
17 października 2020

Kasa Stefczyka Gostyń

Porównaj