Zmiany z powodu koronawirusa także w Żabce

Zmiany z powodu koronawirusa także w Żabce

author
Alicja Uzarowicz
18 marca 2020

Coraz więcej instytucji i podmiotów decyduje się na wprowadzenie zmian zdecydowali się właściciele sieci sklepów Żabka. Najważniejsza informacja jest taka, że zakupy w Żabce nadal będą możliwe – nie ma w planach zamknięcia sklepów. Sieć podjęła jednak bardzo poważne kroki, by zminimalizować ryzyko.

W interesie wszystkich osób wokół nas, jak i nas samych leże zmniejszanie ryzyka zakażenia koronawirusem. Zmiany związane z wprowadzeniem stanu ryzyka epidemicznego zostaną wprowadzone także w Żabce. Zamiast całkowitego zamknięcia sklepów sieć postanowiła wdrożyć szereg środków ostrożności.

Wśród najważniejszych zmian warto wskazać, że uległy zmianie godziny otwarcia sklepów. Zmiany są wprowadzane odgórnie, dlatego najprawdopodobniej wszystkie Żabki w kraju będą otwarte krócej. Co więcej, produkty oferowane przez Żabka Cafe będzie można zakupić, ale tylko na wynos.


Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 


Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 


Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut

Oznacza to, że nie będzie możliwości wypicia kawy i zjedzenia kanapki czy ciastka na miejscu. Niektóre większe sklepy sieci posiadają bowiem małe kafeterie, w których można było doznać chwili spokoju. Jakie jeszcze istotne zmiany odczują klienci robiąc zakupy w Żabce?

Zmiany związane z pandemią także w Żabce

Jeszcze przed poprzednim weekendem właściciele sieci sklepów Żabka przekonywali, że podejmą działania mające na celu ograniczenie ryzyka zakażenia w ich placówkach. Wdrażając te ograniczenia sieć realizuje zalecenia opublikowane przez Światową Organizację Zdrowia.

Izolacja jest obecnie jedynym skutecznym środkiem do zmniejszania szans na rozprzestrzenianie się choroby COVID-19 wywoływanej właśnie koronawirusem. Poza WHO, konieczność zwiększenia środków ostrożności podkreśla także nowa specustawa oraz Narodowy Fundusz Zdrowia.

Warto pamiętać, że sieć sklepów Żabka to nie tylko sklepy. Od 13 marca (zeszły piątek) aż 90 proc. pracowników biurowych przeszło na pracę zdalną, popularnie zwaną jako home office. Żabka stworzyła nawet z tej okazji specjalną platformę, a pracownicy kontaktują się ze sobą przez telefon i wideopołączenia.

Jakie zmiany dla klientów pojawią się w Żabce?

Na ten moment zakupy w sklepach sieci zrobimy tylko w godzinach 7-22.00. W zależności od wielkości danego sklepu, franczyzobiorcy podejmą decyzję o tym, ilu klientów maksymalnie będzie mogło przebywać w jednym sklepie. Kolejną zmianą będzie sprzedaż produktów Żabka Cafe tylko w formie na wynos.

Aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom sklepów Żabka, pomiędzy klientami i kasjerami pojawi się przegroda z pleksi. Pozwoli to na zwiększeni dystansu klientów i kasjerów oraz pomoże w zatrzymaniu chociaż części zarazków. Poza działaniami mającymi chronić głównie kasjerów, prowadzona będzie kampania informacyjna.

Albowiem wybierając się do Żabki klienci odnajdą w niej plakaty i ulotki zawierające najważniejsze informacje związane z obecną sytuacją. Będą tam także odpowiedzi na najczęściej zadawane przez klientów pytania, jak i kontakt do różnych instytucji. Będą to Wojewódzkie i Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne.


Źródła:
https://www.zabka.pl/biuro-prasowe/stanowisko-zabka-polska-w-sprawie-koronawirusa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

ING Bank Śląski w Krośnie
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
12 lipca 2019

ING Bank Śląski w Krośnie

mBank placówki w Głogowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
04 lutego 2019

mBank placówki w Głogowie

Wspólna aplikacja Ikea i Apple
Wpisy
author
Aneta Jankowska
20 lipca 2017

Wspólna aplikacja Ikea i Apple

Wpływ niedzieli bez handlu na dynamikę sprzedaży
Bez kategorii
autor wpisu
Natalia Narloch
27 listopada 2018

Wpływ niedzieli bez handlu na dynamikę sprzedaży

Kredyt hipoteczny Lublin
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
02 stycznia 2022

Kredyt hipoteczny Lublin

Szybkie pożyczki Aleksandrów Łódźki
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
21 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Aleksandrów Łódźki

Porównaj