Kredyt na pierwszy budynek kompleksu LIXA od BNP Paribas

Kredyt na pierwszy budynek kompleksu LIXA od BNP Paribas

author
Alicja Uzarowicz
06 października 2019

Jak poinformował w środę 2 października bank BNP Paribas w swoim najnowszym komunikacie, pomiędzy spółką i Grupą deweloperską Yareal doszło do zawarcia umowy kredytowej. Kredyt będący przedmiotem zawartej umowy sfinansuje pierwszy z budynków, który wejdzie w skład kompleksu LIXA – nowej inwestycji przy ulicy Kasprzaka w Warszawie. Jakie szczegóły umowy są już znane?

Zgodnie z najnowszym komunikatem BNP Paribas 2 października (środa) doszło do podpisania umowy o kredyt z Grupą deweloperską Yareal. Przedmiotem finansowania uzyskanego w tejże formie będzie budowa pierwszego z budynków, które stworzą inwestycję LIXA przy ulicy Kasprzaka w Warszawie.

Jak podkreślił bank w komunikacie, zawarcie tej umowy nie byłoby możliwe bez wypracowanego przez wiele lat wzajemnego zaufania. Historia współpracy Yareal i BNP Paribas stała się więc czynnikiem pozytywnie wpływającą na warunki zawartej w zeszłą środę umowy o kredyt.

"

Yareal to jeden z naszych strategicznych klientów, współpracujemy z sukcesem od wielu lat, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Warto podkreślić, że Bank BNP Paribas jak do tej pory sfinansował wszystkie projekty biurowe realizowane przez Grupę Yareal w Polsce

– powiedział Marek Kowalski z BNP Paribas, cytowany w komunikacie.

Szczegóły umowy o kredyt między BNP Paribas i Yareal

W dalszej części swojej wypowiedzi ekspert banku zajmujący się finansowaniem nieruchomości wyraził radość z udanej transakcji. Przyznał ponadto, że dwoma przyczynami jego zadowolenia są pogłębienie współpracy z deweloperami, jak również inwestowanie BNP Paribas w tak interesujący dla spółki projekt.

O wielowymiarowości współpracy obu podmiotów przy okazji inwestycji LIXA świadczy również fakt, iż BNP Paribas stanie się głównym najemcą powstałego pierwszego budynku w ramach inwestycji. W komunikacie poinformowano o 22 tysiącach mkw. powierzchni biurowej, którą bank wynajmie od Yareal.

"

Bank BNP Paribas współpracuje z Grupą Yareal od wielu lat. Nasza kooperacja, oparta na zaufaniu, otwartości i zrozumieniu potrzeb biznesowych, dotyczy zarówno bieżącej obsługi bankowej naszych spółek, finansowania zakupu gruntów i budowy projektów biurowych, a także prowadzenia rachunków powierniczych projektów mieszkaniowych

– powiedziała Agnieszka Pyra, CFO Yareal Polska, cytowana w komunikacie.

Inwestycja LIXA przy Kasprzaka w Warszawie

Również i przedstawicielka zarządu  Yareal Polska podkreśliła następnie swoje zadowolenie z tak pomyślnego obrotu spraw. Ekspertka podkreśliła ponadto, że LIXA uzyskała obecnie miano flagowej inwestycji, jaką podjęła w ostatnim czasie reprezentowana przez nią Grupa deweloperska.

Sama inwestycja obejmie nie tylko powierzchnię biurową, ale również budynki mieszkalne. Zaś zlokalizowanie kompleksu w pobliżu Ronda Daszyńskiego jest gwarantem powodzenia samej inwestycji, jak również podmiotów, które zdecydują się na wynajęcie lokali w budynkach LIXA.

Jak można dowiedzieć się ze strony internetowej poświęconej tejże inwestycji, pośrodku całego projektu znajduje się człowiek i jego potrzeby. Z tego też względu Yareal kładzie ogromny nacisk na jak najbardziej sprzyjające idei zrównoważonego rozwoju przeprowadzanie inwestycji przez kolejne jej etapy.


Źródła:
https://www.yareal.pl/lixa/lokalizacja
http://media.bnpparibas.pl/pr/464947/bank-bnp-paribas-udzielil-kredytu-na-finansowanie-budowy-pierwszego-bu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Credit Agricole w Rudzie Śląskiej
Oddziały
author
Patryk Byczek
29 lipca 2019

Credit Agricole w Rudzie Śląskiej

Polacy nie lubią chwalić się swoimi zarobkami
Wpisy
author
Aneta Jankowska
14 czerwca 2018

Polacy nie lubią chwalić się swoimi zarobkami

Polscy przedsiębiorcy z dostępem do ING Księgowość
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
22 czerwca 2020

Polscy przedsiębiorcy z dostępem do ING Księgowość

Fitch Ratings – agencja ratingowa
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
28 czerwca 2019

Fitch Ratings – agencja ratingowa

Inspektorat ZUS w Krakowie – Krowodrza
Oddziały
author
Patryk Byczek
15 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Krakowie – Krowodrza

Porównaj