Do Polski wchodzi nowa linia lotnicza. W jej otwarcie zainwestował były kierowca Formuły 1 Niki Lauda. Pierwszy lot Laudamotion w Polsce odbędzie się już 28 października. Ceny? Nawet od 19 zł. 

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 04.10.2018
Udostępnij:

Laudamotion to linia lotnicza z Austrii. Połączenie lotnicze do Polski planowane jest tylko na jednej trasie. Austriackie samoloty mają polecieć z Krakowa do Wiednia. 

Laudamotion – najważniejsze informacje

liczba połączeń w Polsce: 1 

trasa: Kraków – Wiedeń

czas przelotu: godzina

od kiedy: 28 października 2018

częstotliwość kursowania: 4 razy w tygodniu

Póki co Laudamotion wprowadzi tylko jedno połączenie między Austrią a Polską, ale nie jest wykluczone, że w przyszłości zostaną uruchomione także połączenia z innymi dużymi polskimi miastami. 

Szczegóły dotyczące lotów

Samoloty będą latały pomiędzy lotniskami Kraków Balice (KRK) i Lotnisko Wiedeń (VIE). Loty mają trwać zaledwie godzinę, a zatem tyle, co standardowy przelot np.: z Gdańska do Sztokholmu. 

Pierwszy lot Laudamotion w Polsce odbędzie się w niedzielę, 28 października. Kolejne loty będą odbywały się cztery razy w tygodniu w stałych dniach tygodnia. Samoloty Laudamotion między Krakowem i Wiedniem będą latać w:
– poniedziałki,
– środy,
– piątki,
– niedziele. 

Bilety – gdzie i za ile? 

Bilety na przelot między Krakowem a Wiedniem można kupić na stronie Ryanair.  Najtańszy bilet dla osoby dorosłej kosztuje zaledwie 19,01 zł. Ceny standardowe będą raczej w okolicach 70-170 zł, z czego niższych cen można się oczywiście spodziewać w środku tygodnia, a tych wyższych w piątki i niedziele. 

źródło: https://www.ryanair.com/pl/pl/booking/home/KRK/VIE/2018-10-28/2018-10-29/1/0/0/0 (stan na 16:06, 4.10.2018)

To nie koniec nowości od Laudamotion

Linia lotnicza Laudamotion w tym samym dniu, w którym otworzy loty do Polski, rozpocznie także kursy w innych kierunkach. Laudamotion poza Krakowem poleci:

– na Cypr,

– do Kopenhagi,

– do Dublinu,

– do Bukaresztu,

– do Tillé we Francji,

– do Bolonii,

– do Madrytu. 

Kiedyś Niki, teraz Lauda(motion)

Początkowo te linie otrzymały nazwę Niki od imienia ich założyciela, byłego mistrza Formuły 1, właśnie Nikiego Laudy. Od 2003 roku linie stale się rozwijały i na początku sierpnia tego roku 75% udziałów w nich wykupił irlandzki przewoźnik, Ryanair. 

Laudamotion to niejedyny austriacki przewoźnik, ale udział w tamtejszym rynku lotniczym ma dość duży – w sierpniu 2018 roku linie przewiozły pół miliona pasażerów. Na to, że liniami tymi Klienci latają chętnie, wskazuje także wysoki poziom zapełnienia samolotu. W tym samym okresie wynosił on 92%. 

Nowe połączenia z Krakowa

To jednak nie jedyne nowe połączenia lotnicze w Krakowie. Dzień później – 29 października – wdrożone zostaną także połączenia do Londynu Luton obsługiwane przez przewoźnika easyJet. Od połowy grudnia wdrożone zostaną także połączenia do Turyna realizowane przez rumuńskiego przewoźnika BlueAir. 

Komentarze