Lidl Pay już dostępne

Lidl Pay już dostępne

author
Alicja Uzarowicz
27 kwietnia 2020

Już od dzisiaj klienci sieci sklepów Lidl Polska mogą korzystać z nowej metody płatności za swoje zakupy. A mianowicie wykorzystać w tym celu aplikacje mobilną z nową opcją Lidl Pay. Jak wyglądają zakupy z tą aplikacją i kto może skorzystać z tego rodzaju metody płatności?

W dobie koronawirusa na znaczeniu mocno zyskały wszelkie płatności bezgotówkowe. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów Lidl Polska postanowił włączyć już dzisiaj metodę płatności aplikacją mobilną o nazwie Lidl Pay. Dzięki temu za zakupy wygodniej można płacić we wszystkich sklepach niemieckiej sieci.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut


Dla wielu klientów sklepów Lidl tego rodzaju rozwiązanie nie jest całkowitą nowością. Dotychczas można było bowiem korzystać z płatności Lidl Pay w wybranych placówkach sieci. Rozwiązanie było bowiem testowane na zasadzie projektu pilotażowego. Nadszedł czas, by wszyscy klienci mogli cieszyć się nowymi płatnościami.

Czym wyróżnia się metoda płatności Lidl Pay spomiędzy mnóstwa jej odpowiedników istniejących już na rynku? Poza faktem, iż umożliwia ona płatności tylko w ramach jednej sieci handlowej, ma ona jeszcze jedną istotną cechę. Wyróżnia ją bowiem to, że nie trzeba w celu korzystania z niej być użytkownikiem żadnych mobilnych płatności zbliżeniowych.

Lidl Pay już od dziś dla klientów wszystkich sklepów sieci

Zapowiedź tego rodzaju rozwiązania pojawiła się już rok temu. W jaki sposób można rozpocząć korzystanie z płatności zbliżeniowych smartfonem podczas zakupów w sieci Lidl Polska? Opcja ta może okazać się niezwykle przydatna osobom, które najczęściej na miejsce codziennych zakupów wybierają właśnie ten sklep.

Sprawdź także: Lidl Pay – płatności mobilne

Co więcej, każda metoda płatności inna niż gotówka jest znacznie bezpieczniejsza w obliczu trwającej pandemii. Popularyzacja rozwiązania wśród klientów leży w interesie zarówno samej sieci, jak i jej klientów. Z jednej strony skróceniu niewątpliwie ulegną kolejki do kas.

A ze strony klientów pojawi się korzyść w postaci bezpiecznej i wygodnej metody płatności. O nowej funkcji w aplikacji mobilnej niemieckiej sieci media informowały już w czerwcu ubiegłego roku. Jednocześnie jednak konkretniejsze deklaracje pojawiły się dopiero jesienią. Jak działa nowa metoda płatności?

Lidl Pay – jak uruchomić na smartfonie

Nikogo zapewne nie zdziwi fakt, iż mobilne płatności z poziomu smartfona Lidl Pay wymagają instalacji aplikacji mobilnej Lidl Plus. Do rozpoczęcia korzystania z usługi będzie konieczne więc pobranie i zainstalowanie tego narzędzia. Warto pamiętać, by tych czynności dokonać z poziomu zaufanych stron i aplikacji, jak na przykład Appstore czy Google Play.

Następnie po otwarciu zainstalowanej już aplikacji należy dodać do niej kartę płatniczą. To właśnie tę kartę obciążać będą dokonywane przez nas zakupy w niemieckiej sieci dyskontów. Kolejnym krokiem jest zaś wybór sposobu autoryzacji wszelkich transakcji. Można wybrać pomiędzy weryfikacją kodem PIN bądź poprzez odcisk palca.

Przy dokonywaniu zakupów należy wygenerować w aplikacji kod QR i zeskanować go przy kasie. Warto pamiętać, że wszelkie promocje i rabaty naliczane są automatycznie. Dzięki temu mamy pewność, że za swoje zakupy zapłacimy tylko tyle, ile to konieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Były prezes Idea Banku zatrzymany
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
26 lutego 2019

Były prezes Idea Banku zatrzymany

Kredyt dla rolników w Nest Banku
Kredyty
author
Dominika Sobieraj
15 września 2018

Kredyt dla rolników w Nest Banku

Dzień Dziecka przez cały czerwiec w BNP Paribas
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
01 czerwca 2020

Dzień Dziecka przez cały czerwiec w BNP Paribas

Zobacz, jak będą wyglądały nowe paszporty
Wpisy
author
Aneta Jankowska
25 listopada 2017

Zobacz, jak będą wyglądały nowe paszporty

Gwiazdy z komornikiem: Tomasz Karolak
Blog
author
Aneta Jankowska
12 listopada 2016

Gwiazdy z komornikiem: Tomasz Karolak

BNP Paribas oddziały w Sławnie
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
16 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Sławnie

Porównaj