#MamyWspólneCele 2019 dla środowiska

#MamyWspólneCele 2019 dla środowiska

author
Alicja Uzarowicz
04 listopada 2019

W swoim najnowszym komunikacie Santander Bank Polska poinformował o zawiązaniu współpracy z Outriders w celu pomocy środowisku. Aby tego dokonać powstała inicjatywa #MamyWspólneCele 2019 oparta na dziennikarstwie rozwiązań. Dzięki artykułom osób włączających się do akcji uda się odnaleźć rozwiązania, które zagwarantują realną i pozytywną zmianę w otoczeniu.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie Santander Bank Polska, bankierzy z tejże spółki i dziennikarze z Outriders połączyli siły dla dobra środowiska naturalnego. Dzięki zgłoszeniom przesłanym w ramach akcji #MamyWspólneCele 2019 organizacje odnajdą najlepsze pomysły na rzeczywistą naprawę otoczenia.

Nie będą to jednak zwykłe artykułu, postulaty czy felietony. Albowiem nowa inicjatywa koncentruje się wokół idei dziennikarstwa rozwiązań. Na zasadzie odpowiedniego schematu dziennikarz tego rodzaju poddaje dane zagadnienie analizie, by w końcu znaleźć najefektywniejszy sposób na jego rozwiązanie.

Poprzez ujęcie danego problemu „z każdej strony”, dziennikarz prezentuje jak najbardziej uczciwy obraz działania poszczególnych odpowiedzi oraz jakie skutki wywołają. Podstawą do pisania takich prac jest bowiem dogłębne badanie informacji. Cel takiego dziennikarstwa wyraża się w istotnej zmianie debaty publicznej.

#MamyWspólneCele 2019

Jak poinformował w swoim komunikacie Santander Bank Polska, dziennikarstwo rozwiązań służy bowiem skupieniu się na konstruktywnych elementach dialogu. Mówiąc precyzyjniej społeczeństwo powinno przestać skupiać się na istnieniu problemów i wyzwań, a zacząć poszukiwać szans na dokonanie realnej zmiany.

"

Bardzo nam zależy na promowaniu metodologii dziennikarstwa rozwiązań zarówno wśród czytelników, jak i mediów. Planujemy też inne działania dla dziennikarzy, żeby zachęcić ich do tworzenia artykułów w tym duchu. Konkurs #MamyWspólneCele jest początkiem długiego i potrzebnego cyklu

– powiedziała Anna Górnicka, redaktor naczelna Outriders, cytowana w komunikacie.

Aby wziąć udział w konkursie należy w okresie od 28 października do 12 listopada zgłosić swoją pracę na stronie internetowej inicjatywy. Każda praca musi poruszać przynajmniej jeden z pięciu palących nasze środowisko kwestii związanych z klimatem. Wyniki uczestnicy poznają 18 listopada.

Problemy dzisiejszego świata

Co ciekawe, organizatorzy zaznaczyli, że w ramach konkursu można zaprezentować rozwiązanie więcej niż jednego z pięciu problemów. Wśród tematów konkursowych znalazły się jedne z poważniejszych problemów, które w bardzo krótkim czasie powinna rozwiązać ludzkość, aby nie doprowadzić do kompletnej degradacji środowiska.

Wśród tematów znalazła się zatem kwestia walki ze skutkami suszy i ubóstwem energetycznym. Ponadto temat konkursu stanowi także kwestia poprawy recyklingu oraz gospodarki odpadami. Kolejne dwa problemy do rozwiązania dla uczestników konkursu dotyczą walki z brakiem wody pitnej oraz smogiem.

Spośród przesłanych przez uczestników rozwiązań i propozycji komisja konkursowa wybierze te najciekawsze i mające największe szanse powodzenia. Następnie na ich podstawie powstaną artykuły oparte na idei dziennikarstwa rozwiązań, które zdecydowanie mogą przyczynić się do zmiany postrzegania problemów z klimatem.

"

Jesteśmy partnerem konkursu #MamyWspólneCele 2019, ponieważ zależy nam na promowaniu Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ, które są bliskie naszej misji oraz stanowią element naszej strategii

– powiedziała Katarzyna Teter z Santander Bank Polska, cytowana w komunikacie.


Źródła:
www.dziennikarstworozwiazan.pl
https://media.santander.pl/pr/469560/dziennikarstwo-rozwiazan-moze-pomoc-srodowisku-wspolna-akcje-podejmuja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Płatności HCE – na czym polegają?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
26 marca 2019

Płatności HCE – na czym polegają?

Kredyt gotówkowy Chodzież
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
30 czerwca 2020

Kredyt gotówkowy Chodzież

„Pro-Zysk” na liście ostrzeżeń KNF
Ekonomia
author
Dominika Sobieraj
10 sierpnia 2018

„Pro-Zysk” na liście ostrzeżeń KNF

T-Mobile Usługi Bankowe w Białymstoku
Oddziały
author
Patryk Byczek
16 marca 2019

T-Mobile Usługi Bankowe w Białymstoku

Promocja: „Konto z przejazdem” w BNP Paribas
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
22 stycznia 2020

Promocja: „Konto z przejazdem” w BNP Paribas

PKO BP zarobi w tym roku 3,5 mld zł ?
Wpisy
author
Patryk Byczek
18 lipca 2018

PKO BP zarobi w tym roku 3,5 mld zł ?

Porównaj