NFC i BLIK w nowej aplikacji BOŚ Banku

NFC i BLIK w nowej aplikacji BOŚ Banku

author
15 grudnia 2019

Eksperci Banku Ochrony Środowiska zbliżają się już do końca prac nad najnowszą aplikacją mobilną spółki. Plany spółki zakładają bowiem, że nowy produkt światło dzienne ujrzy już w pierwszym kwartale przyszłego roku. Na ten moment bank zapowiedział już obecność w aplikacji technologii NFC do realizacji płatności oraz BLIKa.

Poza nowością w postaci świeżej aplikacji mobilnej dla swoich klientów Bank Ochrony Środowiska poinformował o dodatkowych udogodnieniach, jakie narzędzie będzie posiadać. Aplikacja, której premiera nastąpi prawdopodobnie w ciągu pierwszych trzech miesięcy przyszłego roku, zostanie wyposażona w technologię NFC oraz BLIKa.

"

Jesteśmy już na etapie testów produkcyjnych naszej aplikacji hybrydowej BOŚBank24. Planujemy udostępnić ją naszym klientom w I kw. 2020 r. Systematycznie będzie ona rozszerzana o kolejne funkcjonalności takie jak: BLIK, Express Elixir, NFC

– poinformowało biuro prasowe BOŚ Banku.

Jak się jednak okazuje, spółka przygotowała dla swoich klientów jeszcze więcej nowości. Albowiem w poniedziałek 9 grudnia spółka dodatkowo poinformowała o nawiązaniu współpracy z Operatorem  Chmury Krajowej. Świadczy to o niesłabnącym zainteresowaniu spółki w podejmowaniu innowacyjnych inwestycji w technologię.

NFC i BLIK w BOŚBank24

W ramach najnowszej aplikacji BOŚ Banku, z której klienci skorzystają  najpóźniej w marcu 2020, spółka przewidziała liczne udogodnienia i funkcje dla swoich klientów. Na przykład zapowiedź wyposażenia aplikacji w technologię NFC sprawi, że klienci będą mogli dokonywać płatności za pomocą swoich smartfonów.

Z kolei zapowiadana w kontekście aplikacji obecność BLIKa otworzy przed klientami kolejne drzwi do współczesnych technologii płatniczych. Poza płatnościami mobilnymi, czy dokonywaniem przelewów, usługa umożliwi również transakcje w ramach systemu Express Elixir, czyli przelewy natychmiastowe na numer telefonu odbiorcy.

Co więcej, operator BLIKa w postaci Polskiego Standardu Płatności planuje niedługo rozszerzyć swoje usługi o możliwość dokonywania BLIKiem płatności zbliżeniowych. Tego rodzaju transakcje nie wymagałyby kodu BLIK oraz dodatkowo skróciłyby czas, jaki klienci spółki z chęcią wykorzystają na swoje ulubione zajęcia.

Zwiastun zmian w BOŚ Banku

Podpisane z OChK porozumienia o współpracy w zakresie najnowszych technologii finansowych może doprowadzić do rozległych zmian w całej działalności banku. A te już teraz się rozpoczynają, choć najwyraźniej widać je na razie w obszarze back office, czyli działalności niewidocznej dla klientów.

Spółka zamierza bowiem dokonać optymalizacji, czyli zwiększenia wydajności procesów biznesowych. Co więcej, już teraz w kuluarach spółki dokonywana jest stopniowa robotyzacja wzorców postępowania stworzonych przez spółkę. Pojawiły się też pierwsze zmiany dla klientów banku w postaci nowej bankowości internetowej i kart płatniczych.

"

Nowe karty posiadają dodatkowe zabezpieczenia płatności internetowych oraz zostały wyposażone w mikroprocesor nowej generacji. Wraz z nową kartą klienci otrzymali możliwość korzystania z nowej i wygodnej funkcjonalności jaką jest wypłata gotówki podczas codziennych zakupów (Cash back)

– poinformowało biuro prasowe Banku Ochrony Środowiska.


Źródła:
https://www.bosbank.pl/files/file_358/BOS-stawia-na-nowe-technologie_-informacja-prasowa_11122019.pdfhttps://www.bosbank.pl/files/file_358/BOS-stawia-na-nowe-technologie_-informacja-prasowa_11122019.pdf

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Kredyt hipoteczny Kołobrzeg
Kredyty miasta
author
03 lutego 2022

Kredyt hipoteczny Kołobrzeg

Kredyt gotówkowy Sosnowiec
Kredyty miasta
author
23 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Sosnowiec

Jakie są efekty wsparcia z Europejskiego Funduszu Społecznego?
Bez kategorii
author
29 listopada 2019

Jakie są efekty wsparcia z Europejskiego Funduszu Społecznego?

Zielone obligacje Cyfrowego Polsatu
Bez kategorii
author
02 marca 2020

Zielone obligacje Cyfrowego Polsatu

Zadłużenie Polaków – raport firmy Provident
Wpisy
author
17 lipca 2018

Zadłużenie Polaków – raport firmy Provident

BNP Paribas oddziały w Krosnie Odrzańskim
Oddziały
author
18 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Krosnie Odrzańskim