Okrągły jubileusz PKO Poznań Maraton

Okrągły jubileusz PKO Poznań Maraton

author
Alicja Uzarowicz
16 października 2019

W swoim najnowszym komunikacie PKO Bank Polski ogłosił 20. PKO Poznań Maraton. Tym samym coroczna impreza sportowa obchodzi w tym roku swój okrągły jubileusz. Już 20 października uczestnicy będą mieli ponownie okazję zmierzyć się ze swoimi słabościami w niezwykle szczytnym celu. Tym razem w ramach akcji „biegnę dla…” można będzie pomóc Fabianowi i Frankowi.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie PKO Banku Polskiego, już 20 października odbędzie się PKO Poznań Maraton. Impreza w tym roku ma jednak swój okrągły jubileusz, bo uczestnicy zmierzą się z jego trasą po raz dwudziesty w stolicy Wielkopolski. Także i tym razem biegowi towarzyszyć będzie akcja „biegnę dla…”.

Przy tej okazji uczestnicy zmagań będą mogli pomóc Fabianowi i Frankowi. Jak podkreśla w swoim komunikacie spółka, wyjątkowość tegorocznego biegu nie jest związana wyłącznie ze wspomnianą dwudziestą rocznicą imprezy. Albowiem tym razem przy tworzeniu trasy brali udział sami zawodnicy.

Tegoroczna trasa prowadzi po bardziej płaskich terenach, co pozwoli biegaczom na podjęcie prób pobicia życiowych rekordów. Co więcej, po 8 latach trasa wróci nad Jezioro Maltańskie, które jeszcze przez pierwsze 12 biegów stanowiło jej nieodłączny element.

Okrągły jubileusz PKO Poznań Maraton

"

la tysięcy biegowych zapaleńców, którzy w niedzielę 20 października ruszą ulicami miasta, w 20 już, jubileuszowej edycji PKO Poznań Maratonu będzie to wyjątkowe wydarzenie. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników biegu, tym bardziej, że nowa trasa będzie idealną okazją, żeby powalczyć o nowe rekordy życiowe

– powiedział Tomasz Frąckowiak z PKO Banku Polskiego w Poznaniu, cytowany w komunikacie.

W dalszej części swojej wypowiedzi przedstawiciel banku zachęcał do przyłączenia się przy okazji biegu do akcji „biegnę dla Franka i Fabiana”. Kolejnym punktem, w którym nie może zabraknąć zawodników, ich przyjaciół i rodzin podczas zabawy jest specjalna strefa sportowa PKO Banku Polskiego pełna różnych atrakcji.

Każdy uczestnik biegu, któremu uda się dotrzeć do mety w określonym limicie czasu, otrzyma medal upamiętniający okrągły jubileusz PKO Poznań Maraton. Na medalu znajdzie się między innymi podobizna Macieja Frankiewicza, którego można nazwać ojcem poznańskiego maratonu – od 2010 roku jest jego patronem.

PKO Poznań Maraton już 20 października

Impreza cieszy się w tym roku niemałym zainteresowaniem. Bowiem do biegu zgłosiło się łącznie 7 tys. biegaczy, co o tysiąc osób wyprzedza oczekiwania organizatorów. W trakcie organizowania dwudziestej już edycji maratonu poznańskiego postanowiono o zwiększeniu limitu zawodników, właśnie ze względu na ogrom zainteresowania.

"

Innym magnesem przyciągającym do zawodów jest Korona Maratonów Polskich. Aby uzyskać ten tytuł należy w ciągu 24 miesięcy ukończyć pięć biegów (Poznań Maraton, Maraton w Dębnie, Cracovia Maraton, Wrocław Maraton i Maraton Warszawski). Czas przebiegnięcia nie ma tu aż takiego znaczenia – najważniejsze jest pokonanie dystansu

– czytamy w komunikacie PKO Banku Polskiego.

Tradycyjnie jak przy innych akcjach „biegnę dla…” Fundacja PKO Banku Polskiego przeznaczy pieniądze za ukończony bieg na cele charytatywne. Aby pomóc należy pobrać specjalne kartki z biura zawodów w dniu startu i mieć je przy sobie podczas biegu. Tym razem uczestnicy swoimi kilometrami wesprą Fabiana oraz Franka.

Pierwszy z chłopców jest dzieckiem leżącym, które porozumiewa się ze światem za pośrednictwem systemu obrazkowego. Zaś 1,5-roczny Franek do codziennego funkcjonowania potrzebuje specjalistycznego wózka i pionizatora. W obu przypadkach leczenie i rehabilitacja są bardzo kosztowne. Stąd warto pobiec dla chłopców.


Źródła:
https://media.pkobp.pl/komunikaty-prasowe/promocja-i-csr/jedyny-taki-bieg-pko-poznan-maraton-obchodzi-okragly-jubileusz/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Jak sprawdzić dewelopera przed zakupem mieszkania?
Poradnik
author
Halszka Gronek
16 sierpnia 2018

Jak sprawdzić dewelopera przed zakupem mieszkania?

KredytOK w Mławie
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
04 lutego 2017

KredytOK w Mławie

Promocja: „Sportowo z kontem” w BNP Paribas
Promocje bankowe
author
Patryk Byczek
20 listopada 2021

Promocja: „Sportowo z kontem” w BNP Paribas

Tarcza antykryzysowa 2.0
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
08 kwietnia 2020

Tarcza antykryzysowa 2.0

Rachunek 4×4 w Alior Banku
Banki
author
Dominika Sobieraj
12 lipca 2018

Rachunek 4×4 w Alior Banku

Porównaj