Paczka UKRAINA PLUS hitem Poczty Polskiej

Paczka UKRAINA PLUS hitem Poczty Polskiej

author
Aneta Jankowska
10 kwietnia 2019

Poczta Polska notuje stały wzrost zainteresowania Paczką UKRAINA PLUS. To przesyłka, z której mogą korzystać nasi wschodni sąsiedzi, a jak się okazuje jest ich w Polsce coraz więcej.

Źródło: Poczta Polska

Paczka UKRAINA PLUS

W oficjalnym komunikacie Poczty Polskiej czytamy, że instytucja odnotowuje systematyczny wzrost wolumenów nadawanych przesyłek w usłudze Paczka UKRAINA PLUS. Nic dziwnego, bo jak wskazuje Poczta, zgodnie z szacunkami: w 2019 roku liczba obywateli Ukrainy pracujących w Polsce może przekroczyć 3 miliony.

Od czasu uruchomienia Paczki UKRAINA PLUS, Poczta Polska ciągle dostosowuje usługę. To specjalny produkt Poczty, który jest przeznaczony dla Ukraińców. Dzięki niej nasi wschodni sąsiedzi mogą w prosty sposób wysłać paczkę do swoich rodzin. Poczta zapewnia, że paczka zostaje skutecznie i terminowo doręczona prosto do rąk adresata.

Dwa lata temu Poczta Polska umożliwiła nadawcom przygotowywanie najlepki z adresem bez konieczności wychodzenia z domu. Po pobraniu z sieci, wydrukowaniu i wypełnieniu etykiety, klienci instytucji mogą w prosty i szybki sposób nadać paczkę.

Specjalnym ułatwieniem dla cudzoziemców jest możliwość pobrania etykiety adresowej od razu w trzech różnych językach.

Co więcej, jesienią ubiegłego roku Poczta Polska zmieniła swój cennik oraz regulamin usługi, przez co paczka przekształciła się w przesyłkę kurierską i w ten sposób zdecydownie szybciej trafia do adresatów.

Paczka UKRAINA PLUS – dodatkowe informacje

Wymiary minimalne: 16 cm x 21 cm (strona adresowa)
Wymiary minimalne (przesyłki w formie rulonu): 30 cm (suma długości i podwójnej średnicy), największy wymiar (długość) nie może być mniejszy niż 10 cm
Wymiary maksymalne: długość + obwód (mierzony w innym kierunku niż długość) = 300 cm przy czym maksymalna długość = 150 cm
Wszystkie wymiary przyjmuje się z tolerancją +/-2 mm

Maksymalna masa: 20 kg

Wartość przesyłki: do 400 zł

Zawartość przesyłki: np. żywność, ubrania, kosmetyki

Kleinci, którzy skorzystają z popularnej usługi, mogą na bieżąco śledzić status w systemie śledzenia Poczty Polskiej lub w systemie operatora usługi na Ukrainie. Wystarczy wjeść na stronę: https://emonitoring.poczta-polska.pl/ i wpisać numer nadanej paczki.

Co ważne, Paczka UKRAINA PLUS nie obejmuje dostarczenia przesyłki na obszarze Krymu i Sewastopola oraz do miejscowości wskazanych w specjalnie przygotowanym “Wykazie rejonów w obwodzie donieckim i ługańskim”.

Cennik:

Źródło: Poczta Polska

POCZTA POLSKA – INFORMACJE O SPÓŁCE

Poczta Polska S.A. to jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, która zajmuje się świadczeniem usług pocztowych (listy i paczki), bankowo-ubezpieczeniowych – poprzez spółki z Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej (Bank Pocztowy i Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych) oraz usług logistycznych.

Poczta Polska rozwija także obszar usług cyfrowych (neoznaczek, neolist, neokartka) realizowanych poprzez platformę internetową – Envelo.


Źródło: Poczta Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Zdesperowana
Zdesperowana
2020-09-23 10:02:53

Dwa razy wysłałam do Lwowa.. Doszła szybko. Należy odliczyć dni świąteczne. Deklaracje wypełniłam szczegółowo, w języku polskim i rosyjskim/ukraińskim tzn. tłumaczenie z internetu. Za drugim razem chyba bez kontroli bo dostarczono nieco szybciej. Dla mnie problem stanowi deklaracja celna bo ma mało pozycji gdzie wpisuje się rodzaj produktów, 5 cz 6 linijek. W informacji jest coś o dodatkowej deklaracji celnej dołączonej w foliowym opakowaniu przyklejonym do paczki ale na poczcie nic o tym nie wiedzą. Nie można wysłać zbyt wielu produktów, bo nie ma gdzie wpisać.

Emerytowany nauczyciel
Emerytowany nauczyciel
2020-05-13 22:06:47

Nie wierzcie w tę solidność i gwarancję, 3 razy wysyłałem ta drogą i 3 razy były problemy. Za każdym razem trzeba było interweniować i paczka dostarczona było po miesiącu. Totalna bzdura z tą Ukraina Plus.

Halyna Voytalyuk
Halyna Voytalyuk
2020-05-05 18:56:53

Dzień dobry jak można przekierować Paczke Ukraina plus.

Podobne artykuły

Citi Handlowy sesje przychodzące i wychodzące
Sesje przelewów
author
Dominika Sobieraj
30 grudnia 2022

Citi Handlowy sesje przychodzące i wychodzące

Kredyt 400 tysięcy zł – kto oferuje?
Kredyty
author
Patryk Byczek
06 marca 2023

Kredyt 400 tysięcy zł – kto oferuje?

Alior Bank w Plewiskach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
21 lipca 2019

Alior Bank w Plewiskach

Czy rata kredytu hipotecznego może wzrosnąć?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
05 kwietnia 2020

Czy rata kredytu hipotecznego może wzrosnąć?

Porównaj