Payworks już niedługo w rękach Visy

Payworks już niedługo w rękach Visy

author
Alicja Uzarowicz
04 sierpnia 2019

Zgodnie z opublikowanym przez Visę we wtorek 30 lipca komunikatem, firma zamierza dokonać koncentracji. Podmiotem, który zostanie przejęty w efekcie wspomnianej transakcji będzie pochodząca z Monachium firma Payworks. Polem działalności niemieckiej spółki jest dostarczanie do punktów sprzedaży oprogramowania służącego do przetwarzania płatności.

Już wkrótce rynek płatności elektronicznych czeka niemała rewolucja. Wielkie umysły zatrudnione w San Francisco i Monachium połączą się, aby zmienić na zawsze usługi płatnicze. Amerykańska Visa we wtorek (30 lipca) ogłosiła, że przejmie monachijską spółkę Payworks. Poniżej znane na ten moment szczegóły tej niecodziennej transakcji.

Połączenie tychże dwóch spółek nie jest przypadkowe. Efektem tego przedsięwzięcia będzie scalenie w ramach jednej spółki dwóch niezwykle innowacyjnych technologii. Z jednej bowiem strony stoi Visa, ze swoją platformą CyberSource, a z drugiej Payworks i nowoczesne rozwiązanie oparte na chmurze i mające zastosowanie w bramkach płatności.

"

Detaliści i agenci rozliczeniowi zyskają w ten sposób w pełni zintegrowane rozwiązanie do akceptowania płatności w modelu sprzedaży wielokanałowej. Co więcej, wraz z połączeniem obydwu rozwiązań zarówno agenci rozliczeniowi jak i dostawcy usług płatniczych będą mogli oferować je pod własną marką

– napisano w komunikacie.

Payworks

Visa blokuje transakcje oszustów sztuczną inteligencją

Visa przejmie Payworks

Dla osób śledzących postępy amerykańskiego giganta przejęcie, do jakiego już wkrótce dojdzie, nie stanowi zbytniego zaskoczenia. Wspólna historia obu firm rozpoczęła się już w lutym zeszłego roku, kiedy to Visa postanowiła zainwestować część swojego kapitału w rozwój Payworks.

Firmy trwały w tymże strategicznym partnerstwie. Transakcja polegająca na wchłonięciu przez Visę monachijskiej firmy IT jest całkowicie naturalnym jego następstwem. Początki współpracy opierały się w dużej mierze na obszarze zintegrowanego handlu. Rozwiązania będące jej owocami trafić miały do użytkowników CyberSource.

"

W związku z tym, że tego rodzaju rozwiązania stają się coraz powszechniejsze, naturalnym krokiem było dla nas dalsze pogłębienie współpracy z Payworks i połączenie naszych biznesów. Payworks zbudowało światowej klasy oprogramowanie i imponującą bazę klientów. Bardzo cieszymy się mogąc powitać w rodzinie Visa tak silny i utalentowany zespół

– powiedział Carleigh Jaques, SVP z Visy, cytowany w komunikacie.

Payworks

Visa Checkout – co to jest?

Znaczenie sprzedaży wielokanałowej

O co dokładnie chodzi tym firmom? Czym jest sprzedaż zintegrowana? Nie jest tajemnicą, że obecnie większość szanujących się firm międzynarodowych posiada sklepy stacjonarne, strony internetowe oraz aplikacje. Visa i Payworks dążą zatem do połączenia wszystkich tych trzech kanałów i stworzenie środowiska do obsługi jednego wspólnego kanału.

Mowa tutaj zarówno o tworzeniu nowych kanałów, jak i funkcjonalne powiązanie tych już istniejących. Z badań, na które powołano się w komunikacie wynika, że na rozwoju handlu zintegrowanego zależy już 94 proc. sprzedawców. Tym bardziej, że podczas odbioru przesyłki w sklepie stacjonarnym już 37 proc. klientów wychodzi z dodatkowym towarem.

"

Zintegrowany handel to dla Payworks i naszych klientów duża szansa rozwoju. Dzięki połączeniu naszej technologii dla punktów sprzedaży ze zdolnościami CyberSource w obszarze e-commerce możemy szybciej niż dotychczas udostępniać nasze wspólne rozwiązanie detalistom i agentom rozliczeniowym na całym świecie. Cieszymy się, że wchodzimy do rodziny Visa i łączymy nasze siły

– dodaje Christian Deger, współzałożyciel Payworks, cytowany w komunikacie.

Payworks

Promocja: „Loteria Visa”

Źródła:
https://www.visa.pl/o-korporacji-visa/newsroom/press-releases.2901951.html?fbclid=IwAR3Dn1KMjHHnAzLHzjGTiFyKG4wuVcKAGMV54a_mgdZRSpoRVy0AskzvBo4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez zaświadczeń Sosnowiec
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
31 października 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Sosnowiec

Santander Consumer Bank Zakopane
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
05 lipca 2021

Santander Consumer Bank Zakopane

Żabka tworzy system płatności Żappka Pay
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
21 maja 2020

Żabka tworzy system płatności Żappka Pay

PKO BP w Bytomiu
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
29 sierpnia 2019

PKO BP w Bytomiu

Podatek od deszczu – zaostrzenie kryteriów
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
31 sierpnia 2020

Podatek od deszczu – zaostrzenie kryteriów

Kredyt gotówkowy Wołomin
Kredyty miasta
author
Dominika Sobieraj
13 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Wołomin

Porównaj