Pekao S.A. przejął CDM Pekao

Pekao S.A. przejął CDM Pekao

author
Alicja Uzarowicz
05 września 2019

30 sierpnia Bank Pekao S.A. dokonał prawnego połączenia z jednym z najstarszych domów maklerskich w Polsce – CDM Pekao. Od teraz wszelkie działania spółki działać będą poprzez Dom Maklerski Pekao, czyli wyodrębnioną jednostkę organizacyjną w ramach banku.

W piątek 30 sierpnia Bank Pekao S.A. poinformował o prawnym połączeniu spółki z CDM Pekao, czyli jednym z najstarszych domów maklerskich działających w Polsce. Od tego momentu wszelkiego rodzaju czynności maklerskie będzie wykonywał Dom Maklerski Pekao.

Historia CDM Pekao sięga roku 1991, kiedy miejsce miała pierwsza w Polsce  sesja giełdowa. Jakie skutki poza obsługą innego podmiotu będzie niosło wspomniane połączenie dla dotychczasowych klientów podmiotu? Jak się okazuje konsekwencje połączenia spółek nie będą zbyt uciążliwe.

Fakt zmiany właściciela CDM Pekao na Bank Pekao S.A. nie wymaga bowiem od klientów żadnych dodatkowych działań, co zostało założone już na etapie planowania procesu integracji prawnej. Dom Maklerski Pekao świadczy usługi jak odrębna organizacyjnie jednostka banku.

Jakie zmiany wynikną z połączenia spółek?

Przy okazji przejęcia prawnego CDM Pekao przez Pekao S.A. klienci otrzymają szansę skorzystania z nowych produktów. Poza wspomnianym rozszerzeniem usług warto wspomnieć, iż dotychczasowo proponowane produkty, ilość punktów obsługi, jak również systemy elektroniczne pozostaną bez zmian.

"

Połączenie CDM Pekao i DM Pekao to zamknięcie kolejnego etapu tego strategicznego dla naszego banku procesu. W czerwcu br. Dom Maklerski Pekao przejął obsługę rachunków maklerskich od Domu Inwestycyjnego Xelion, w sierpniu zintegrowaliśmy działalność CDM Pekao – tym samym konsolidując obsługę klientów indywidualnych na rynku maklerskim w Domu Maklerskim Pekao

– powiedział Grzegorz Olszewski, członek zarządu Pekao S.A.

Ekspert z banku dodał ponadto, że już niedługo w ramach przedsięwzięcia związanego z Domem Maklerskim Pekao dojdzie do poszerzenia kompetencji podmiotu. W efekcie otrzyma on licencję na obsługę klientów instytucjonalnych, jak również czynności związane z animacją rynku oraz emitentów.

Przejęcie CDM Pekao przez Pekao S.A. – szczegóły transakcji

Zgodnie z założeniami, nowa oferta wynikająca z powiązania prawnego pdomiotów ma zostać zaprezentowana klientom jeszcze w tym roku. Kierownictwo nad organizacją, która powstanie w wyniku połączenia CDM Pekao oraz DM Pekao przejmie Piotr Kozłowski.

Dotychczas pełnił on rolę dyrektora DM Pekao, jak również Członka Zarządu CDM Pekao w latach 2009 – 2018. Oznacza to, że osoba mająca podejmować najważniejsze decyzje dotyczące działalności spółki będzie jednocześnie posiadała ogromne doświadczenie w zakresie samej działalności, jak i procedur wewnętrznych.

Warto wspomnieć, że pomimo takiego połączenia, w Grupie Pekao w dalszym ciągu będą istnieć dwa podmioty. Poza Domem Maklerskim Pekao funkcjonować będzie bowiem Pekao Investment Banking zajmujący się głównie bankowością inwestycyjną. Co więcej istnieć będzie również Dom Inwestycyjny Xelion.

Obszarem zainteresowania tej drugiej organizacji będą usługi pośrednictwa i doradztwa inwestycyjnego, jak również oferta instrumentów finansowych, które dotrą do klientów poprzez sieć doradców zbudowaną w ramach działalności podmiotu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Happy Hours w Banku Millennium
Wpisy
autor wpisu
Marek_Rutkowski
17 czerwca 2014

Happy Hours w Banku Millennium

Kredyt konsolidacyjny Wrocław
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
25 stycznia 2022

Kredyt konsolidacyjny Wrocław

Pekao rezygnuje z kart kodów jednorazowych
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
21 stycznia 2019

Pekao rezygnuje z kart kodów jednorazowych

Santander Consumer Bank Tomaszów Mazowiecki
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
24 lipca 2021

Santander Consumer Bank Tomaszów Mazowiecki

Nagroda dla Idea Banku
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
24 czerwca 2019

Nagroda dla Idea Banku

Porównaj