Pełny faktoring od Faktorii

Pełny faktoring od Faktorii

author
Alicja Uzarowicz
11 września 2019

W swoim najnowszym komunikacie Nest Bank poinformował o poszerzeniu działalności spółki Faktoria. Powstała około rok temu firma nieustannie stara się poszerzać ofertę faktoringową dla mikroprzedsiębiorstw. Już wkrótce spółka działająca pod okiem Nest Banku przedstawi ofertę faktoringu pełnego.

Najnowszy komunikat Nest Bank poświęcił rozszerzeniu oferty jednej ze spółek działającej w ramach jednej grupy kapitałowej. Faktoria, bo o niej właśnie mowa, już wkrótce poszerzy swoją ofertę faktoringową dla mikrofirm o tak zwany faktoring pełny. Spółce udało się poszerzyć swoją działalność w ciągu zaledwie jednego roku.

Faktoria jest niewątpliwie spółką pionierską na rynku faktoringowym w Polsce. Sama branża rośnie dopiero w siłę, jednak to właśnie spółka istniejąca w ramach Nest Banku stworzyła swoje usługi w nieznany dotychczas sposób. Oferta firmy bowiem powstała przy ścisłej współpracy z klientami.

Projektowanie produktów oferowanych później przez Faktorię odbywało się bowiem podczas warsztatów współtworzenia. Podczas takich spotkań każda nowopowstająca koncepcja formułowana była przy udziale późniejszych jej konsumentów. W warsztatach brali udział mikroprzedsiębiorcy z różnych regionów Polski.

Faktoring pełny od Faktorii

Współpraca z klientem już na etapie tworzenia innowacyjnych rozwiązań faktoringowych przyniosła wiele ciekawych produktów stanowiących niebagatelnie atuty oferty Faktorii. Przykładem najnowszego produktu powstałego w tym trybie jest „Finansowanie sprzedaży z przejęciem ryzyka”.

Nowa usługa spodoba się zdecydowanie firmom, które już oferują wydłużone terminy płatności albo dopiero zamierzają rozpocząć podobną politykę. Zdaniem przedstawiciela Faktorii, sytuacja w której przedsiębiorstwo pozwala kontrahentom na odłożenie zapłaty należności w czasie, plasuje firmę w roli swoistego banku.

"

W odróżnieniu od banku, (przedsiębiorcy – przyp. red.)  nie mają jednak kompetencji do oceny zdolności płatniczej odbiorcy i również nie są w stanie przeprowadzić skutecznej windykacji. Poprzez to nie zabezpieczają ryzyka braku płatności, wystawiając swój biznes na ryzyko utraty płynności finansowej, a ta z kolei może prowadzić do upadłości

– wyjaśnił Michał Należyty z Zarządu Faktorii, cytowany w komunikacie Nest Bank.

Czym jest faktoring pełny?

Zgodnie z komunikatem Nest Banku do o faktoringu pełnym można mówić, gdy firma faktoringowa, jak na przykład Faktoria, bierze ryzyko niezapłacenia faktury przez kontrahenta na siebie. W ramach tej usługi spółka podległa Nest Bankowi jest w stanie pokryć wartość nawet 90 proc. faktury i pozwolić klientowi na dalszą działalność operacyjną.

 

Co więcej, usługa faktoringu pełnego obejmuje nawet bardzo długie terminy płatności, nawet do 120 dni od dnia powstania należności. Wszelkie atuty, jakie posiada Faktoria pozwolą na sprawdzenie kontrahenta pod kątem jego rzetelności i wypłacalności. To z kolei zmniejszy ryzyko braku spłaty i powstania zatoru płatniczego.

 

"

Jeśli jednak odbiorca będzie się opóźniał  z płatnością to firma sama zajmie się prowadzeniem działań monitorujących i windykacyjnych – mających na celu odzyskanie środków. Klient otrzymuje finansowanie, zapłatę za fakturę przed terminem jej płatności

– czytamy w komunikacie Nest Banku.

Taka usługa stanowi zatem zapewnienie, że klient otrzyma zapłatę bez względu na zachowanie kontrahenta. Albowiem ryzyko wynikające z braku spłaty przejmuje Faktoria. Otrzymanie płatności przed terminem z kolei ułatwia realizację podjętych inwestycji, spłatę zobowiązań i poprawienie wizerunku rzetelnego partnera biznesowego.


Źródła:
https://nestbank.prowly.com/71477-faktoria-wprowadza-faktoring-pelny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Polacy coraz chętniej kupują książki
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
20 sierpnia 2021

Polacy coraz chętniej kupują książki

Biuro paszportowe w Głogowie
Biura paszportowe
autor wpisu
Marta Janusz
12 lipca 2022

Biuro paszportowe w Głogowie

Nowy wiceprezes Alior Banku
Wpisy
author
Patryk Byczek
23 października 2018

Nowy wiceprezes Alior Banku

Pożyczka na już
Pożyczki
author
Dominika Sobieraj
16 lutego 2023

Pożyczka na już

PKO BP w Kargowej
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
15 października 2019

PKO BP w Kargowej

Porównaj