PKO BP zaprasza do wspólnego biegu

PKO BP zaprasza do wspólnego biegu

author
06 września 2019

Zgodnie z najnowszym komunikatem Banku PKO BP już 15 września ruszy 37. edycja PKO Wrocław Maratonu. Jak zwykle przy podobnych inicjatywach spółki możliwe będzie uczestniczenie przy okazji biegu w akcji „biegnę dla…”, która tym razem pomoże Piotrowi. Bank zaprasza do udziału w charytatywnej i sportowej zabawy mieszkańców Wrocławia, jak i pasjonatów biegu i pomocy innym z całego kraju.

Banki w Polsce przy okazji organizowania różnych imprez charytatywnych coraz częściej zachęcają Polaków do wstania z kanapy i wspólnej zabawy z pomocą i sportem w tle. Nie inaczej jest w przypadku 37. edycji PKO Wrocław Maratonu, który ruszy już 15 września bieżącego roku.

Elementy, które zdaniem banku wyróżniają tę inicjatywę od innych podobnych imprez to – „szybka trasa, miejski klimat i medale z krasnalami” – jak czytamy w komunikacie. Wrocławska impreza będzie składać się z kilku biegów, a podczas trudów związanych z maratonem uczestnicy mają szansę pomagać jeszcze bardziej.

A to z powodu akcji charytatywnej „biegnę dla…”, która towarzyszyć będzie  biegaczom. Tym razem pomóc można Piotrowi. Start biegu nastąpi równo o godzinie 9:00 15 września. Chwilę przed głównym biegiem swoje zmagania rozpoczną zawodnicy na wózkach z pośrednim napędem.

PKO Wrocław Maraton już 15 września

"

Organizatorzy zadbali, żeby trasa biegu była, jak najbardziej płaska, dzięki czemu łatwiej będzie o indywidualne rekordy na dystansie 42,2 km. Od kilku edycji najważniejszym punktem rywalizacji jest Stadion Olimpijski, czyli miejsce startu i mety

– napisano w komunikacie PKO BP.

I chociaż miejsce organizacji PKO Wrocław Maratonu pozostaje niezmienne, to impreza przyciąga z roku na rok jeszcze więcej pasjonatów biegania z Polski, Europy, jak również świata. Wśród zawodników wiele jest bowiem Niemców, Litwinów, Brytyjczyków i przedstawicieli innych narodów.

I chociaż ukończenie biegu nie jest głównym celem organizacji Maratonu – najważniejsza jest bowiem pomoc potrzebującym, każdy uczestnik po ukończeniu zmagań otrzyma pewną pamiątkę. Stanowić ją będzie medal z wizerunkiem krasnala, czyli skrzata stanowiącego symbol Miasta Wrocławia.

"

PKO Wrocław Maraton to wielkie wydarzenie biegowe. Na starcie pojawiają się tysiące zawodników, nie tylko z całej Polski, ale również różnych części Europy i świata. Na biegach, w które się angażujemy jest nie tylko sportowa rywalizacja, doskonała atmosfera, ale także cel charytatywny, wspierany przez Fundację PKO Banku Polskiego

– powiedział Michał Bartodziej z PKO BP, cytowany w komunikacie.

Biegnę dla Piotra

Każdy zawodnik podczas swoich zmagań poza satysfakcją z ukończenia każdego kolejnego kilometra możliwe jest jednoczesne pomaganie. A to z powodu akcji charytatywnej „biegnę dla…”, przy okazji której pomoc zostanie udzielona Piotrowi. 19-letni chłopak choruje bowiem na zwojakoglejaka, który jest niezwykle rzadkim rodzajem nowotworu mózgu.

 

W jaki sposób biegiem można pomóc Piotrowi? Wystarczy przed biegiem pobrać w godzinach otwarcia biura zawodów kartkę z napisem „biegnę dla Piotra” i przypiąć ją do koszulki. Aby Fundacja PKO BP przekazała środki na leczenie chłopaka należy jeszcze oczywiście ukończyć bieg.

 

"

Akcje charytatywne „biegnę dla…” organizuje Fundacja PKO Banku Polskiego już od 6 lat. W tym czasie odbyło się blisko 400 takich akcji, w których wzięło udział ponad 170 tys. osób. Do tej pory Fundacja wsparła już prawie 460 osób kwotą ponad 5,4 mln zł. Tylko w tym roku zorganizowano 45 akcji, dzięki którym 50 osób otrzymało wsparcie o łącznej wartości 534 tys. zł

– czytamy w komunikacie PKO BP.


Źródła:
https://media.pkobp.pl/komunikaty-prasowe/promocja-i-csr/biegnij-w-pko-wroclaw-maratonie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bank Pekao rozwija usługę otwierania rachunków na selfie
Bez kategorii
author
13 lutego 2021

Bank Pekao rozwija usługę otwierania rachunków na selfie

Ranking darmowych pożyczek – kwiecień 2016
Wpisy
author
04 kwietnia 2016

Ranking darmowych pożyczek – kwiecień 2016

Kredyt konsolidacyjny Radom
Kredyty miasta
author
19 stycznia 2022

Kredyt konsolidacyjny Radom

Kryptowaluty bez reklamy na facebooku
Wpisy
author
01 lutego 2018

Kryptowaluty bez reklamy na facebooku

Alior Bank w Opolu
Oddziały
author
27 czerwca 2019

Alior Bank w Opolu

SK Bank na sprzedaż
Aktualności
author
13 czerwca 2018

SK Bank na sprzedaż