PKO BP zaprasza do wspólnego biegu

PKO BP zaprasza do wspólnego biegu

author
Alicja Uzarowicz
06 września 2019

Zgodnie z najnowszym komunikatem Banku PKO BP już 15 września ruszy 37. edycja PKO Wrocław Maratonu. Jak zwykle przy podobnych inicjatywach spółki możliwe będzie uczestniczenie przy okazji biegu w akcji „biegnę dla…”, która tym razem pomoże Piotrowi. Bank zaprasza do udziału w charytatywnej i sportowej zabawy mieszkańców Wrocławia, jak i pasjonatów biegu i pomocy innym z całego kraju.

Banki w Polsce przy okazji organizowania różnych imprez charytatywnych coraz częściej zachęcają Polaków do wstania z kanapy i wspólnej zabawy z pomocą i sportem w tle. Nie inaczej jest w przypadku 37. edycji PKO Wrocław Maratonu, który ruszy już 15 września bieżącego roku.

Elementy, które zdaniem banku wyróżniają tę inicjatywę od innych podobnych imprez to – „szybka trasa, miejski klimat i medale z krasnalami” – jak czytamy w komunikacie. Wrocławska impreza będzie składać się z kilku biegów, a podczas trudów związanych z maratonem uczestnicy mają szansę pomagać jeszcze bardziej.

A to z powodu akcji charytatywnej „biegnę dla…”, która towarzyszyć będzie  biegaczom. Tym razem pomóc można Piotrowi. Start biegu nastąpi równo o godzinie 9:00 15 września. Chwilę przed głównym biegiem swoje zmagania rozpoczną zawodnicy na wózkach z pośrednim napędem.

PKO Wrocław Maraton już 15 września

"

Organizatorzy zadbali, żeby trasa biegu była, jak najbardziej płaska, dzięki czemu łatwiej będzie o indywidualne rekordy na dystansie 42,2 km. Od kilku edycji najważniejszym punktem rywalizacji jest Stadion Olimpijski, czyli miejsce startu i mety

– napisano w komunikacie PKO BP.

I chociaż miejsce organizacji PKO Wrocław Maratonu pozostaje niezmienne, to impreza przyciąga z roku na rok jeszcze więcej pasjonatów biegania z Polski, Europy, jak również świata. Wśród zawodników wiele jest bowiem Niemców, Litwinów, Brytyjczyków i przedstawicieli innych narodów.

I chociaż ukończenie biegu nie jest głównym celem organizacji Maratonu – najważniejsza jest bowiem pomoc potrzebującym, każdy uczestnik po ukończeniu zmagań otrzyma pewną pamiątkę. Stanowić ją będzie medal z wizerunkiem krasnala, czyli skrzata stanowiącego symbol Miasta Wrocławia.

"

PKO Wrocław Maraton to wielkie wydarzenie biegowe. Na starcie pojawiają się tysiące zawodników, nie tylko z całej Polski, ale również różnych części Europy i świata. Na biegach, w które się angażujemy jest nie tylko sportowa rywalizacja, doskonała atmosfera, ale także cel charytatywny, wspierany przez Fundację PKO Banku Polskiego

– powiedział Michał Bartodziej z PKO BP, cytowany w komunikacie.

Biegnę dla Piotra

Każdy zawodnik podczas swoich zmagań poza satysfakcją z ukończenia każdego kolejnego kilometra możliwe jest jednoczesne pomaganie. A to z powodu akcji charytatywnej „biegnę dla…”, przy okazji której pomoc zostanie udzielona Piotrowi. 19-letni chłopak choruje bowiem na zwojakoglejaka, który jest niezwykle rzadkim rodzajem nowotworu mózgu.

 

W jaki sposób biegiem można pomóc Piotrowi? Wystarczy przed biegiem pobrać w godzinach otwarcia biura zawodów kartkę z napisem „biegnę dla Piotra” i przypiąć ją do koszulki. Aby Fundacja PKO BP przekazała środki na leczenie chłopaka należy jeszcze oczywiście ukończyć bieg.

 

"

Akcje charytatywne „biegnę dla…” organizuje Fundacja PKO Banku Polskiego już od 6 lat. W tym czasie odbyło się blisko 400 takich akcji, w których wzięło udział ponad 170 tys. osób. Do tej pory Fundacja wsparła już prawie 460 osób kwotą ponad 5,4 mln zł. Tylko w tym roku zorganizowano 45 akcji, dzięki którym 50 osób otrzymało wsparcie o łącznej wartości 534 tys. zł

– czytamy w komunikacie PKO BP.


Źródła:
https://media.pkobp.pl/komunikaty-prasowe/promocja-i-csr/biegnij-w-pko-wroclaw-maratonie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

RPP o ustawie budżetowej na 2020 rok
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
28 października 2019

RPP o ustawie budżetowej na 2020 rok

Nowa odsłona programu paragonowego w aplikacji goodie
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
04 marca 2021

Nowa odsłona programu paragonowego w aplikacji goodie

Biuro w mieszkaniu – jak liczyć koszty?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
16 września 2019

Biuro w mieszkaniu – jak liczyć koszty?

BNP Paribas oddziały w Żywcu
Oddziały
author
Patryk Byczek
24 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Żywcu

Odbiór w Punkcie – jak to działa?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
19 stycznia 2020

Odbiór w Punkcie – jak to działa?

Czy emeryt może być żyrantem?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
23 stycznia 2019

Czy emeryt może być żyrantem?

Porównaj