Płatności Mi Pay od Xiaomi

Płatności Mi Pay od Xiaomi

author
Alicja Uzarowicz
29 marca 2020

Praktycznie każdy wielki koncern produkujący smartfony dorobił się już swojej metody mobilnych płatności. Czym od mnóstwa innych narzędzi będą się różnić płatności Mi Pay? Będą one dostępne dla smartfonów, które nie posiadają modułu NFC, który umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych.

Chiński gigant technologiczny Xiaomi znany jest z rozwiązań godnych zachodnich koncernów, ale z typowym dla siebie odmiennym charakterem. Nie inaczej będzie w przypadku płatności Mi Pay, które spółka zamierza udostępnić już niedługo. Czym będą się one różnić od mnóstwa innych metod mobilnych płatności?

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut

Na etapie projektowania swojej usługi eksperci Xiaomi zauważyli istnienie pewnej luki w rynku płatności smartfonami. A mianowicie nie każdy smartfon posiada moduł NFC niezbędny do korzystania z rozlicznych mobilnych usług płatności mobilnych. Właśnie dla tych urządzeń powstaną płatności Mi Pay.

Jaka technologia zastąpi chip NFC? Posiadacze smartfonów bez tego modułu będą mogli dokonywać transakcji wykorzystując kody QR. Poniżej sprawdzamy, czym jeszcze będzie wyróżniać się nowa metoda płatności i kiedy trafi do polskich posiadaczy smartfonów od chińskiego producenta.

Płatności Mi Pay dla urządzeń bez modułu NFC

Mimo faktu, iż metoda płatności od Xiaomi będzie działać nieco inaczej niż jej mobilne krewne wykorzystujące moduł NFC, skorzystać z niej docelowo będą mogli wszyscy posiadacze smartfonów. Co więcej, wykorzystanie kodów QR nie spowoduje, że narzędzie będzie ciężej obsłużyć.

Aby uruchomić usługę konieczne będzie pobranie aplikacji mobilnej i powiązanie jej z kartą płatniczą. Następnie przy każdej transakcji wystarczy przejść weryfikację na przykład odciskiem palca. Po tej czynności dojdzie do wygenerowania kodu QR i zainicjowania bezgotówkowej transakcji płatniczej.

Brzmi znajomo, prawda? Wszelkie dostępne na rynku mobilne metody płatności działają w dokładnie taki sposób, choć różni się technologia. Płatności Mi Pay mają zostać rozszerzone o kody QR w pierwszej kolejności dla klientów w Chinach. Wówczas zadziałają one na urządzeniach Xiaomi: Redmi Note 7 Redmi Note 5 oraz Redmi 6.

Kiedy Mi Pay dla smartfonów bez NFC trafi do Polski?

Na ten moment niewiele wiadomo w kwestii trafienia nowej usługi za granicę. W pierwszej kolejności po Chinach rozwiązanie trafi najpewniej na rynek Indii. Właśnie w tym kraju ceni się rozwiązania nowoczesne, ale niedrogie. Również w tym kraju znajduje się spora liczba posiadaczy smartfonów bez NFC.

Ze względu na początkową jeszcze fazę projektu płatności Mi Pay wykorzystujących kody QR, trudno powiedzieć, czy i kiedy ewentualnie trafią one do Polski. Dotychczas na polskim rynku z rozwiązania w postaci kodów QR skorzystała tylko jedna firma. Mowa tutaj o sieci sklepów spożywczych Lidl, która w swojej aplikacji posiada tę technologię.

W przypadku niemieckiej sieci kod QR generowany jest, by móc przy kasie zapłacić za zakupy poprzez jego zeskanowanie. Po raz kolejny Xiaomi pokazało, że innowacyjne rozwiązania nie zawsze muszą trafiać do klientów, których stać na najdroższe przedmioty. Smartfony tej firmy są stosunkowo tanie w porównaniu do innych wielkich koncernów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt samochodowy Zielona Góra
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
04 listopada 2017

Kredyt samochodowy Zielona Góra

Orange wspiera listonoszy Poczty Polskiej
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
12 sierpnia 2020

Orange wspiera listonoszy Poczty Polskiej

Coraz więcej Polaków żyje w skrajnym ubóstwie
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
29 czerwca 2019

Coraz więcej Polaków żyje w skrajnym ubóstwie

Alior Bank upraszcza płatności mobilne
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
11 marca 2019

Alior Bank upraszcza płatności mobilne

Kolejny bank w serwisie Millenet Banku Millennium
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
24 maja 2020

Kolejny bank w serwisie Millenet Banku Millennium

Porównaj