Więcej niż 6 tys. kurierów będzie dostarczać paczki do domów Polaków. Poczta Polska zapewnia, że w tym roku zostanie pobity rekord liczby przesyłek. Jeśli chcemy otrzymać zamówienie jeszcze przed świętami, to warto dokonać transakcji przed 15 grudnia.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 05.12.2018
Udostępnij:

Kurierzy na pełnych obrotach

Grudzień to czas intensywnej pracy kurierów i Poczty Polskiej. Polacy wysyłają kartki z życzeniami i prezenty dla najbliższych. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, instytucja zwiększyła liczbę kurierów, aby paczki dostarczyć w jak najkrótszym czasie. Aktualnie, przesyłki doręczają listonosze paczkowi oraz kurierzy zatrudniani przez firmy podwykonawcze.

Sprawdź najlepsze pożyczki na czek GIRO

Jerzy Garycki, dyrektor Pionu Operacji Logistycznych Poczty Polskiej, tłumaczy, że liczba paczek, które obsługuje Poczta rośnie z roku na rok.

Szczególnie znaczne wzrosty notujemy w ostatnich tygodniach przed Świętami Bożego Narodzenia. W okresie tym paczki doręcza ponad 6 tys. kurierów, pracują oni nawet w soboty – mówi.

Kurierzy pracują od rana do wieczora, aby zdążyć z dostarczeniem przesyłek. Chcąc ułatwić pracę listonoszom i logistykę, warto zastanowić się nad zamówieniem paczki do konkretnego punktu odbioru. Klienci mogą skorzystać z odbioru przesyłek w punktach Poczty Polskiej i jej partnerów, czyli np. w PKN Orlen, w sklepach Żabka oraz Freshmarket, w kioskach/salonikach RUCH.

Pracownicy Poczty Polskiej są wyposażeni w terminale płatnicze, przez co obsługa i doręcznie paczek staje się coraz sprawniejsze.  A taka płatność, jak się okazuje, jest coraz popularniejsza. Poczta wyjaśnia, że z usługi płatności bezgotówkowych w październiku skorzystało trzykrotnie więcej odbiorców, niż w styczniu tego roku.

pożyczki na czek GIRO

Poprawne nadanie przesyłki

Przed świętami każdemu z nas zależy na czasie. Aby uniknąć nieprzyjemny sytuacji i rozczarowań, warto dokładnie sprawdzić paczkę przed jej nadaniem, bo każdy błąd może wpłynąć na opóźnienie jej doręczenia.

Ważne jest prawidłowe adresowanie przesyłki. Błąd w adresie może wydłużyć czas jej opracowania, a nawet spowodować niedoręczenie i zwrot do nadawcy. Warto także podać numer telefonu komórkowego, dzięki czemu adresat na bieżąco będzie informowany o tym, co dzieje się z przesyłką, a w razie nietypowych sytuacji, kurier łatwo się z nim skontaktuje – mówi Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej. – Im wcześniej zrobimy e-zakupy, tym spokojniejsze będziemy mieli święta. Wysyłajmy życzenia świąteczne i zamawiajmy prezenty najpóźniej do połowy grudnia – rekomenduje.

Komentarze