Poczta Polska nadaje przesyłki do kolejnych państw świata

Poczta Polska nadaje przesyłki do kolejnych państw świata

author
Patryk Byczek
28 lipca 2021

Poczta Polska poinformowała w komunikacie prasowym, że od 27 lipca 2021 roku na listę adresatów Poczty Polskiej trafiają nowe kraje, do których spółka będzie nadawała przesyłki zagraniczne (transportem lotniczym), między innymi do Wietnamu. Sprawdzamy szczegóły.

Dodatkowo na listę zagranicznych odbiorców Poczty Polskiej wracają:
– Algieria,
– Nigeria,
– Peru,
– Rwanda
.

Kolejni odbiorcy przesyłek zagranicznych

Poczta Polska podaje, że w związku z systematycznym łagodzeniem obostrzeń w transporcie lotniczym, spółka postanawia po raz kolejny rozszerzyć przyjęcia przesyłek do innych krajów, dzięki czemu Klienci mogą korzystać z międzynarodowej wymiany korespondencji, która przez pandemię COVID-19 została objęta ogromnymi ograniczeniami. Poczta Polska w związku z udostępnianiem i rozszerzaniem swojej oferty przesyłek zagranicznych, Spółka regularnie analizuje panującą sytuację i wciąż pozostaje w kontakcie z zagranicznymi operatorami pocztowymi.
Od 27 lipca 2021 roku Klienci Poczty Polskiej bedą mogli nadać priorytetową paczkę pocztową do Wietnamu, za pośrednictwem Narodowego Operatora Pocztowego. W ramach oferty spółki, Klienci mogą do Wietnamu wysłać również list zwykły i polecony.
Dodatkowo Poczta Polska wznowiła możliwość nadawania listów zwykłych i poleconych oraz paczek pocztowych priorytetowych do Algierii, Nigerii oraz Rwandy. Do Peru Klienci mogą już wysyłać listy zwykłe oraz polecone.

Reakcje Poczty Polskiej

Poczta Polska obsługuje na chwilę obecną wysyłki do ponad 100 państw świata. Regularne przywracanie zagranicznych usług pocztowych jest uzależnione w głównej mierze od ograniczeń w transporcie, które są spowodowane pandemią koronawirusa oraz sytuacją w konkretnych krajach, do którego adresowana jest przesyłka.
Poczta Polska bardzo dba o to, aby umożliwić swoim Klientom globalną wymianę korespondencji. Spółka wciąż analizuje sytuacje i pozostaje w ciągłym kontakcie z zagranicznymi operatorami pocztowymi, aby na bieżąco uruchamiać przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów. Wszelkie szczegóły dotyczące przesyłek do danych krajów, które obecnie obsługuje Poczta Polska znajdują się na stronie: https://www.poczta-polska.pl/realizacja-przesylek-zagranicznych/.


Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w związku z istniejącymi utrudnieniami w transporcie związanymi z między innymi koronawirusem, transport logiczny do niektórych krajów wiąże się z pewnymi ograniczeni. Dodatkowo ograniczone są także prace służb eksploatacyjnych zagranicznych operatorów pocztowych, dlatego też można spodziewać się opóźnień w doręczaniu przesyłek wysyłanych do  innych państw świata.


Bank Pocztowy

Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Instytucję założono w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:

– odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
– mikrooddziałów
– pocztowych stref finansowych.

Ponadto głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce – PKO BP.


źródło: https://media.poczta-polska.pl/pr/683559/przesylki-do-wietnamu-w-ofercie-poczty-polskiej-operator-rozszerza-lub-przywraca-zakres-uslug-do-kolejnych-krajow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt gotówkowy Ruda Śląska
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
24 grudnia 2021

Kredyt gotówkowy Ruda Śląska

Pekao nawiązał współpracę z PolChambers
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
13 marca 2019

Pekao nawiązał współpracę z PolChambers

Czy komornik może zająć rentę socjalną ?
Porady
autor wpisu
Lukasz_Zubrzycki
12 grudnia 2016

Czy komornik może zająć rentę socjalną ?

Szybkie pożyczki Milówka
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
19 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Milówka

BNP Paribas oddziały w Białogardzie
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
16 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Białogardzie

BNP Paribas oddziały w Gliwicach
Oddziały
author
Patryk Byczek
23 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Gliwicach

Porównaj