Polacy remontują dzięki 500+

Polacy remontują dzięki 500+

author
Halszka Gronek
22 czerwca 2018
Według najnowszych doniesień GUS-u polskie rodziny znacznie zwiększyły swoje wydatki na remont lub zakup mieszania - przyrost roczny wynosi aż 84%. Jak twierdzą eksperci, taką zmianę możemy zawdzięczać świadczeniu 500+. 

Wyniki ekspertyzy Głównego Urzędu Statystycznego są jednoznaczne – Polki i Polacy coraz częściej odnawiają swoje domy, a na remonty przeznaczają coraz większe sumy.
 

Jak wynika z tegorocznego badania przeprowadzonego na zlecenie Nest Banku, polskie rodziny najchętniej decydują się na remont mieszkania lub domu w okresie wakacyjnym. 
 

Lato z remontem
 Aż 24,8% wszystkich tych, którzy zdecydowali na remont remont, postanowiło odnowić swój dom w okresie lipca. Niewiele mniej, bo aż 22,4%, zaplanowało prace remontowe na czerwiec, a 18,7% – na sierpień. 
 

Miesiące letnie, jakby się mogło zdawać, są idealny czas urlopowym. Jak donoszą eksperci, wiele osób decyduje się właśnie kosztem spędzenia wakacji na przeprowadzenie remontu.

Większość z nas odnawia swoje miejsce zamieszkania z funduszy, jakie przeznaczone lub odłożone były na wakacyjny wyjazd. Zdaniem Bartłomieja Babicza, przedstawiciela Nest Banku, wielu z nas często oszczędza na ten cel przez cały rok. 
 


 

Ile kosztuje nas remont?
Badania Nest Banku dowodzą, iż Polki i Polacy najczęściej decydują się na przeprowadzenie remontu z własnych oszczędności, a koszt takiego przedsięwzięcia zwykle nie przekracza 10 000 złotych.
 

Polskie rodziny przeciętnie wydają na cele remontowe 9 639 złotych. Około 20% z nas na odnowienie swego domu przeznaczyło mniej niż 3 000 złotych.  A jedynie 17% ankietowanych zdeklarowało, że na remont swego mieszkania zapłaciło więcej niż 10 000 zł. 
 

Analiza i ekspercka interpretacja tych wyników pozwala wysunąć wniosek, iż Polski i Polacy przeprowadzają remonty rozważnie i roztropnie. Jesteśmy zaradni i często wykorzystujemy w tym celu samodzielną pracę oraz pomysły. 
 

Skąd pieniądze?
Aż 82% respondentów zdeklarowało, iż remont, jakie przeprowadzili w swoich domach, był finansowany z własnych oszczędności. Kredyt na ten cel zaciągnęło jedynie 12% z nas wszystkich. 
 

Jak wyjaśnia Bartłomiej Babicz z Nest Banku, polskie banki cieszą się dużym zaufaniem Polaków. Kiedy Polki i Polacy potrzebują wsparcia finansowego, w pierwszej kolejności po pomoc zwracają się właśnie do tych instytucji.
 

Co istotne, większość z nas remont planuje ze sporym wyprzedzeniem, dlatego mamy czas na przeanalizowanie wielu ofert kredytowych i wybór tej najodpowiedniejszej dla nas. Jak podkreśla ekspert, polskie rodziny są w tej kwestii coraz bardziej wymagające. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt samochodowy Rybnik
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
04 listopada 2017

Kredyt samochodowy Rybnik

Alior Bank w Radzionkowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
13 lipca 2019

Alior Bank w Radzionkowie

Nowe monety kolekcjonerskie NBP: Hołd pruski i Hołd ruski
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
20 listopada 2019

Nowe monety kolekcjonerskie NBP: Hołd pruski i Hołd ruski

1,5 mln Polaków żyje w skrajnym ubóstwie
Wpisy
author
Aneta Jankowska
13 czerwca 2018

1,5 mln Polaków żyje w skrajnym ubóstwie

Szybkie pożyczki Płońsk
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
21 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Płońsk

Expander w Wejherowie
Wpisy
autor wpisu
m_szydlowski
27 stycznia 2015

Expander w Wejherowie

Porównaj