Program Handlu Zagranicznego z krajami arabskimi w tle

Program Handlu Zagranicznego z krajami arabskimi w tle

author
25 października 2019

W swoim najnowszym komunikacie bank BNP Paribas poinformował o tym, że nastał już półmetek jesiennej odsłony Programu Handlu Zagranicznego. Inicjatywa ma na celu przybliżyć realia debiutu na różnych rynkach zagranicznych. Po wyjaśnieniu specyfiki inwestowania we Francji nadszedł czas na kraje arabskie.

Rynki w Katarze, Arabii Saudyjskiej, Omanie czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie należą do najpopularniejszych wśród polskich przedsiębiorców. Przyczyną może być niepełna informacja o kulturze biznesowej oraz zwyczajach i tradycji w tych państwach. Program Handlu Zagranicznego organizowany przez BNP Paribas ma na celu udzielić tej informacji.

Zanim na spotkaniach poruszono temat rynków cechujących kraje arabskie, uczestnicy programu dowiedzieli się, jak wygląda specyfika podejmowania nowych inwestycji we Francji. Tym samym realizacja Programu Handlu Zagranicznego dotarła już do półmetka. Jak przebiegły spotkania w ramach tej inicjatywy?

Eksperci Banku mieli okazję do podzielenia się sowimi refleksjami i doświadczeniami podczas kilku spotkań z przedsiębiorcami. Doszło do nich w Krakowie, Warszawie i Katowicach. Uczestnicy spotkania musieli przede wszystkim zrozumieć, że ceną sukcesu na rynkach arabskich jest znaczna zmiana nastawienia do prowadzenia biznesu.

Program Handlu Zagranicznego od BNP Paribas

"

Państwa Bliskiego Wschodu od kilku dekad budują swoją mocarstwową pozycję. Ich gospodarki, dawniej oparte niemal wyłącznie o eksport ropy, w ostatnich latach dynamicznie się dywersyfikują, stwarzając wiele interesujących okazji inwestycyjnych. Drapacze chmur i sztuczne wyspy skutecznie działają na podświadomość przedsiębiorców, obrazując lokalny potencjał

– czytamy w komunikacie BNP Paribas.

Jednak istnieje wiele barier, które mogą uniemożliwić podjęcie współpracy z tamtejszymi spółkami. Najprostszą z nich, która nasuwa się prawie automatycznie, jest język. Do tego dochodzą także obawy związane z odmienną w tamtych krajach kulturą prawną, a także nieznajomość kultury i miejscowych zwyczajów.

Te zaś bardzo różnią się od europejskich przejawów wysokiej kultury biznesowej. Kluczem do osiągnięcia sukcesu we współpracy z przedstawicielami arabskiego świata biznesu jest zatem zrozumienie tych różnic i nauczenie się, jak pokonać owe przeszkody. Tego właśnie starają się nauczyć eksperci z BNP Paribas.

Odpowiedni ludzie na odpowiednim miejscu

Ekspertami, którzy podjęli się przeprowadzenia spotkań w ramach Programu Handlu Zagranicznego, są między innymi Agnieszka Józefowicz-Krakowiak, zajmująca się na przykład prezentacją Polski na Światowej Wystawie EXPO w Dubaju. Kolejnym ekspertem był Jarosław Kaczyński, przedstawiciel Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Dubaju.

Co więcej, swoją wiedzą i doświadczeniem podzielił się z uczestnikami również Jacek Grad, Arabista, jak również Wojciech Chatys z Centrum Ekspertów Branżowych PAIH. Zaś aspektami kulturowymi i instytucjonalnymi zajęła się dr Malwina Bakalarska, konsultantka biznesu i trenerka międzykulturowa.

"

Czwarta edycja PHZ wystartowała 18 września 2019 r. Pierwszych 7 konferencji organizowanych w kilku miastach, dotyczyło możliwości rozwoju polskich firm we Francji. Konferencje dotyczące krajów arabskich odbyły się w Warszawie, Katowicach i Krakowie. Pod koniec października odbędą się kolejne spotkania poświęcone Francji, a w listopadzie Bank BNP Paribas przyjrzy się rynkowi włoskiemu

– czytamy w komunikacie.


Źródła:
http://media.bnpparibas.pl/pr/468291/bnp-paribas-przybliza-inwestorom-kraje-arabskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Bank Polska wspiera przedsiębiorców
Bez kategorii
author
01 kwietnia 2020

Santander Bank Polska wspiera przedsiębiorców

Ile zarabia pedagog?
Bez kategorii
author
19 grudnia 2019

Ile zarabia pedagog?

UOKiK nałożył karę na pseudopożyczkowe serwisy
Bez kategorii
author
20 września 2019

UOKiK nałożył karę na pseudopożyczkowe serwisy

Kredyt gotówkowy Giżycko
Kredyty miasta
author
07 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Giżycko

Ćwierć miliona Polaków pracuje w call center
Wpisy
author
17 października 2017

Ćwierć miliona Polaków pracuje w call center