Rachunki ESCROW w iPKO Biznes

Rachunki ESCROW w iPKO Biznes

author
Alicja Uzarowicz
03 marca 2020

W swoim najnowszym komunikacie PKO Bank Polski poinformował o nowej usłudze dla klientów biznesowych. W systemie internetowym iPKO Biznes są już dostępne rachunki ESCROW. Niewątpliwie ułatwi to zabezpieczenie rozliczeń z kontrahentami przedsiębiorstw, które swoje finanse powierzyły tej spółce.

Swój najnowszy komunikat PKO Bank Polski poświęcił usłudze, która w ostatnim czasie wzbogaciła ofertę serwisu transakcyjnego iPKO Biznes. Rachunki ESCROW, o których tu mowa, pozwolą na lepsze zabezpieczenie rozliczeń z kontrahentami klientów firmowych banku.

Dzięki włączeniu nowej usługi przedsiębiorcy korzystający z usług PKO Banku Polskiego będą mogli samodzielnie zarządzać wypłatami z tychże rachunków. Dokonają tego bezpośrednio z poziomu systemy internetowego iPKO Biznes. Warto wspomnieć, że aby rozpocząć korzystanie z usługi nie trzeba dostarczać do banku żadnych dodatkowych dokumentów.

Albowiem system ten będzie realizował zlecenia wypłaty autoryzowane przez klienta PKO i jego kontrahentów zgodnie z zawartą przez nich umową. Czym są wspomniane rachunki ESCROW? Pozwalają one na zabezpieczenie kontrahentów przed ryzykiem niespełnienia terminu zapłaty za dostarczenie towaru czy wykonanie usługi.

Rachunki ESCROW w iPKO Biznes

"

Wdrażamy kolejną funkcję do serwisu dla klientów korporacyjnych iPKO biznes, która jest uzupełnieniem naszej dotychczasowej oferty produktów obsługiwanych w serwisie internetowym. Dzięki temu nasi klienci mogą jeszcze wygodniej zarządzać swoimi rozliczeniami, zlecać wypłaty i otwierać nowe rachunki, zachowując wysokie bezpieczeństwo transakcji

– powiedział Mariusz Dąbrowski z PKO Banku Polskiego, cytowany w komunikacie.

Przy okazji wdrożenia nowej usługi do systemu bankowości dla klientów firmowych, PKO Bank Polski postarał się o jeszcze jedno udogodnienie. Albowiem dzięki tej usłudze ułatwione będzie również samo otwieranie tego rodzaju rachunku. Wystarczy wprowadzić do systemu jednej umowy ramowej.

System zapamięta wówczas najważniejsze warunki, jakie zawiera i dzięki temu przedsiębiorcy otworzą kolejne rachunki ESCROW. Którzy przedsiębiorcy najczęściej korzystają z takich rozwiązań? Jak czytamy w komunikacie PKO Banku Polskiego, są to na przykład firmy budowlane, czy też zajmujące się sprzedażą nieruchomości.

Rachunki ESCROW to również domena producentów statków, jak i innych wysoko wyspecjalizowanych produktów. Tego typu rozwiązania są ponadto szeroko wykorzystywane w przypadku fuzji i przejęć. Nowa usługa iPKO Biznes pozwoli na jeszcze sprawniejsze dokonywanie rozliczeń i zmniejszenie szkodliwości nieterminowej spłaty zobowiązań.

O PKO Banku Polskim

Przy okazji informacji dotyczącej najnowszej usługi dedykowanej klientom biznesowym, PKO Bank Polski postanowił podzielić się kilkoma ważnymi danymi finansowymi. Wśród nich znalazła się chociażby wartość skonsolidowanego zysku netto, który w zeszłym roku wyniósł zawrotną sumę 4,03 mld złotych.

Spółka rynku bankowego jest już warta łącznie 384 miliardy złotych, na co wpływ mają dwucyfrowe wzrosty sprzedaży poszczególnych produktów bankowych. Wśród nich należy wspomnieć o wysokim udziale spółki w rynku oszczędności (18,4 proc.) oraz kredytów bankowych (17,6 proc.).

Co więcej, grupa kapitałowa, do której należy PKO Bank Polski bije rekordy również w sferze leasingowej (11,2 proc. udziału w rynku), jak i inwestycyjnej. W tej drugiej sferze bank posiada udział wielkości 22,2 proc. w rynku inwestycyjnych funduszy osób fizycznych.


Źródła:
https://media.pkobp.pl/87904-rachunki-escrow-dostepne-w-ipko-biznes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Masz kredyt CHF w Banku Millennium ? Ważne zmiany
Wpisy
author
Patryk Byczek
08 sierpnia 2018

Masz kredyt CHF w Banku Millennium ? Ważne zmiany

Kredyt gotówkowy Nakło nad Notecią
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
29 czerwca 2020

Kredyt gotówkowy Nakło nad Notecią

Jak zrezygnować z CDA Premium?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
13 lipca 2020

Jak zrezygnować z CDA Premium?

Już w połowie urzędów zapłacimy kartą
Wpisy
author
Patryk Byczek
08 maja 2018

Już w połowie urzędów zapłacimy kartą

Ikea od jutra znów otwarta
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
27 listopada 2020

Ikea od jutra znów otwarta

Porównaj