Szósty raport CSR od Santander Bank Polska

Szósty raport CSR od Santander Bank Polska

author
Alicja Uzarowicz
09 września 2019

Swój najnowszy komunikat Santander Bank Polska poświęcił podsumowaniu swojej działalności z zakresu CSR, czyli Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. W szóstym już raporcie na ten temat, dostępnym online, zawarto wyniki poszczególnych inicjatyw, które w tej sferze podjął bank.

CSR (ang. Corporate Social Responsibility), czyli społeczna odpowiedzialność biznesu jest pojęciem coraz szerzej używanym i, co kluczowe wypełnianym przez najróżniejsze podmioty i organizacje. Przynajmniej raz w roku podsumowywana jest działalność spółki z tego zakresu i tworzony jest stosowny raport.

W przypadku Santander Bank Polska podobne podsumowanie powstało już po raz szósty. Dokument, do którego specjaliści banku umożliwili dostęp online stanowi zatem zestawienie dobroczynnych, ekologicznych i innych „odpowiedzialnych” inicjatyw podjętych i zrealizowanych przez bank w tym okresie.

Co więcej, Santander Bank Polska postanowił w tym roku przygotować swój raport z zakresu działalności CSR na podstawie międzynarodowych standardów UNEP FI Principles for Responsible Banking. Oznacza to, iż spółka postanowiła przedstawić swoje osiągnięcia w najnowocześniejszy i jak najbardziej transparentny sposób.

Raport CSR od Santander Bank Polska

"

Odpowiedzialna Bankowość w Santander Bank Polska to przede wszystkim strategia biznesowa, ale także sposób myślenia o naszych codziennych działaniach, których wyznacznikami są indywidualne podejście, rzetelność, szacunek i wzajemne zaufanie. Zależało nam na tym, aby nasz tegoroczny Raport był spójny z naszymi wartościami

– powiedział Michał Gajewski, Prezes Santander Bank Polska, cytowany w komunikacie.

Cechy raportu pokazują, iż spółce udało się wypełnić cel powiązania dokumentu z naczelnymi wartościami prezentowanymi przez Santander Bank Polska. Raport bowiem zdaniem Michała Gajewskiego jest „Przyjazny, Rzetelny, dla Ciebie”.

Tegoroczny raport Banku Santander Polska prezentuje dane uzyskane w roku 2018 i jest już szóstym wydaniem tego rodzaju. Już w zeszłym roku spółka zdecydowała się na udostępnianie danych z zakresu CSR w formie portalu internetowego. Można w nim odnaleźć tak dane finansowe banku, jak również bieżące inicjatywy CSR.

Najważniejsze informacje o Raporcie CSR

W swoim komunikacie Santander Bank Polska postanowił wykazać najważniejsze inicjatywy i osiągnięcia, jakie znaleźć można w Raporcie CSR. Aby jeszcze więcej osób mogło zapoznać się z działaniami banku opisanymi w raporcie, został on zamieszczony na stronie https://raport.santander.pl/ zarówno w języku polskim, jak i angielskim.

"

Santander Bank Polska jako pierwszy bank w Polsce odnosi się w swoim raporcie do Principles for Responsible Banking, międzynarodowych wytycznych wypracowanych przez UNEP FI, które zostaną oficjalnie ogłoszone podczas posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku w dniach 22-23 września 2019

– czytamy w komunikacie.

Nowością udostępnioną w tym roku przy okazji publikacji Raportu CSR od Santander Bank Polska jest „Targ możliwości”. Na targu tym Bank informuje o firmach prowadzących swoje działalności odpowiedzialnie w celu ich promocji. Powodem istnienia targu jest również popularyzacja firm proekologicznych i nie bojących się działań charytatywnych.

Najciekawsze liczby z raportu CSR

W dalszej części komunikatu zamieszczono liczby oraz opis tego, co odzwierciedlają. I tak na przykład migracja 400 tys. klientów z Deutsche Banku do Santander Bank Polska zajęła tylko 72 godziny. W tym samym czasie dzięki zaangażowaniu ponad 1 900 osób udało się również zmienić oznakowanie aż 113 oddziałów banku.

Co więcej, już 156 punktów, w których Santander Bank Polska oferuje swoje usługi otrzymało już wyróżnienie w postaci certyfikatu za udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Kolejne 17 oddziały wyróżniono certyfikatem dostępności, a inne 21z nich posiada przenośne pętle indukcyjne.

W sferze ekologicznej Santander Bank Polska także ma się czym pochwalić. Bowiem aż w 1 400 miejscach wymieniono reklamy neonowe na LEDowe. Oznacza to, że już 100 procent neonów zdobiących oddziały, jednostki centralne, jak również bankomaty posiada już ekologiczne oświetlenie.


Źródła:
https://media.santander.pl/pr/460707/6-raport-odpowiedzialnego-biznesu-santander-bank-polska-juz-dostepny-o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Jak zostać zapomnianym w Google?
Poradnik
author
Dominika Sobieraj
02 marca 2018

Jak zostać zapomnianym w Google?

Provident z Gwarancją Najniższej Raty
Wpisy
autor wpisu
Wozniak
03 marca 2016

Provident z Gwarancją Najniższej Raty

T-Mobile Usługi Bankowe w Nysie
Oddziały
author
Patryk Byczek
12 marca 2019

T-Mobile Usługi Bankowe w Nysie

PKO BP w Kartuzach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
25 września 2019

PKO BP w Kartuzach

NOTUS Finanse – oddział w Łodzi
Wpisy
author
Patryk Byczek
17 października 2018

NOTUS Finanse – oddział w Łodzi

Porównaj