Rekord transakcji biurowej i nowa siedziba dla mBanku

Rekord transakcji biurowej i nowa siedziba dla mBanku

author
Alicja Uzarowicz
20 lipca 2019

MBank zmienia swoją siedzibę przy okazji pobijając rekord na zamknięcie największej transakcji biurowej bijąc tym jednocześnie na głowę telekom Orange i jego warszawskie miasteczko. Nowe biuro znajduje się w Mennica Legacy Tower i zajmie powierzchnię około 45,6 tys. mkw.

MBank niewątpliwie ma wiele powodów do radości. Pierwszym z nich jest zamknięcie transakcji na wynajem największej powierzchni  biurowej w Polsce, ustanawiając jednocześnie nowy rekord. Drugim jest sam fakt przenosin do nowej siedziby ulokowanej w kompleksie Mennica Legacy Tower.

Dotychczas rekord za największą transakcję rynku biurowego w Polsce należał do firmy telekomunikacyjnej Orange, która wynajmuje obecnie warszawskie miasteczko Orange o powierzchni 43,7 tys. mkw. W przypadku mBank nowe biura zajmą 45,6 tys. mkw. Kompleks Mennica Legacy Tower mieści się w Warszawie na ul. Prostej.

Z nowej siedziby już niedługo cieszyć się będą pracownicy mBanku z obecnej centrali znajdującej się na ul. Senatorskiej i kilku innych oddziałów znajdujących się w Stolicy. Łącznie na Prostej pracować będzie więcej niż 3 tys. pracowników banku.

rekord

Cybeprzestępcy podszywają się pod mBank

Rekord cieszy nie tylko mBank

"

Możemy jasno powiedzieć: jest rekord! Rynek biurowy dostarcza nam ostatnio sporo emocji związanych z umowami najmu czy sprzedaży. mBank zdecydował się na przeniesienie swojej siedziby do jednego z najnowocześniejszy budynków w Polsce. W kompleksie zastosowane zostaną zaawansowane rozwiązania technologiczne zwiększające efektywność pracy systemów i gwarantujące bezpieczeństwo najemców

– poinformował Piotr Smagała z REDD, firmy kolekcjonującej dane o polskim rynku biurowym.

Przykładem tych niezwykłych rozwiązań technologicznych, jaki przytoczył Piotr Smagała jest chociażby technologia mobilna. Umożliwia ona komunikację z funkcjami rozmieszczonymi w budynku za pośrednictwem smartfona, jak również specjalnie przygotowanej do tego aplikacji mobilnej.

Pracowników mBanku czeka zatem niezwykła zmiana miejsca pracy na takie, które doskonale wpisywać się będzie w realia najnowocześniejszej kultury korporacyjnej jak i zgodnej z trendami światowego rynku biurowego. Niewątpliwie kluczowe jest tutaj również bezpieczeństwo, które zagwarantują wdrożone w inwestycji rozwiązania.

rekord

mBank gra na Pol-and-Rocku

Mennica Legacy Tower

Poza bardzo interesującym w kontekście tejże transakcji faktem, iż udało się pobić rekord rynku biurowego w Polsce, niewątpliwie ciekawość wzbudza sam budynek mieszczący wkrótce główną siedzibę mBanku. Mennica Legacy Tower powstała dzięki współpracy Golub GetHouse oraz Mennicy Polskiej S.A.

Stąd zapewne nazwa kompleksu, w którego skład weszła 140-metrowa wieża wraz z sąsiadującym 43-metrowym budynkiem zachodnim. Łączna powierzchnia inwestycji to aż 65,6 tys. mkw. Mennica Legacy Tower jest jeszcze na etapie budowy, choć prace nad budynkiem zakończyć się mają jesienią bieżącego roku.

Kompleks został zlokalizowany w miejscu krzyżowania się ulic Żelaznej i Prostej na warszawskiej dzielnicy Wola. Za projekt tejże inwestycji odpowiedzialna jest firma z Chicago o nazwie Goettsch Partners. Lokalnym partnerem dbającym o prawidłową realizację planów zostało biuro projektowe Epstein.

rekord

mBank nie wspiera budowy elektrowni w Ostrołęce

Źródła:
http://mennicalegacytower.pl/kluczowe-informacje/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Alior Bank w Bydgoszczy
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
26 maja 2019

Alior Bank w Bydgoszczy

Ile zarabia ilustrator?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
21 października 2019

Ile zarabia ilustrator?

Co Europejczycy kupują na Walentynki ?
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
14 lutego 2018

Co Europejczycy kupują na Walentynki ?

Hapi Pożyczki od Providenta
Wpisy
autor wpisu
Monika_Lis
24 października 2014

Hapi Pożyczki od Providenta

Lombardy w Stargardzie
Lombardy
author
Patryk Byczek
04 stycznia 2023

Lombardy w Stargardzie

Porównaj