Koszt przewiezienia roweru pociągiem PKP Intercity to w tym tygodniu zaledwie 1 zł! Rower za złotówkę z to oferta specjalna Polskich Kolei Państwowych przygotowana specjalnie z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. 

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 17.09.2018
Udostępnij:

Promocja „Rower za złotówkę z PKP Intercity” trwa od 16 do 22 września 2018 roku. 

źródło grafiki: https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/oferty/krajowe/rower-za-zlotowke.html

Rower za 1 zł można przewieźć niezależnie od długości trasy we wszystkich pociągach należących od PKP Intercity, czyli:

  • Twoje Linie Kolejowe (TLK), 
  • InterCity (IC), 
  • Express InterCity (EIC) 
  • Express InterCity Premium (EIP), czyli popularne Pendolino. 

Gdzie kupić bilet promocyjny?

Bilet promocyjny na przewóz roweru można kupić: 
1. W kasach biletowych.
2. U konduktora w pociągu.
3. Za pośrednictwem Serwisu e-IC.
Warto mieć na uwadze, że w przypadku pociągu EIP nabycie biletu na przewóz roweru możliwe jest jedynie w kasie biletowej.

 

Rower można przewozić w większości składów, ale nie we wszystkich. Aby upewnić się, że w danym pociągu można przewozić rowery, należy sprawdzić, czy symbol dwuśladu widnieje na rozkładzie internetowym albo papierowym (dostępnym na każdej stacji). Wystarczy, że przy danym połączeniu z rozkładu znajduje się ikonka roweru umieszczona w kółku lub bez. 

Roweru nie można przewozić w wagonach do tego nieprzystosowanych, czyli w wagonach gastronomicznych, sypialnych, z miejscami do leżenia oraz w standardowych wagonach pasażerskich, nawet wtedy, kiedy miejsce na to pozwala.

W standardowej cenie przewóz roweru jest znacznie droższy – opłata jest zryczałtowana i niezależnie od długości trasy wynosi 9,10 zł

Jeżeli natomiast na peronie jest czynna kasa, a my mimo wszystko zgłosimy się po zakup biletu do konduktora, zostanie nam doliczona opłata pokładowa w wysokości 10 zł. W takiej sytuacji za bilet na przewóz roweru zapłacimy już 19,10 zł. 

To jednak nie koniec. Nasz rower też może dostać „mandat za brak biletu”, czyli wezwanie o uiszczenia opłaty dodatkowej. Jeżeli zapłacimy na miejscu, opłata ta wyniesie 52 zł, jeżeli natomiast zdecydujemy się na przyjęcie wezwania do zapłaty, otrzymamy protokół z opłatą dodatkową w wysokości 260 zł. Uregulowanie opłaty w ciągu 14 dni od wystawienia wezwania zmniejszy należną kwotę kary do 65 zł, ale po tym terminie niestety będziemy musieli zapłacić całe 260 zł. 

Regulamin promocji: https://www.intercity.pl/pl/dokumenty/Oferty%20promocyjne/Rower-za-zlotowke-z-PKP-Intercity.pdf


 

Komentarze