Santander Securities S.A. przestało istnieć

Santander Securities S.A. przestało istnieć

author
Alicja Uzarowicz
11 listopada 2019

W swoim najnowszym komunikacie Santander Bank Polska poinformował, że w piątek 8 listopada doszło do wykreślenia z Krajowego Rejestru Sądowego podmiotu o nazwie Santander Securities S.A. Tym samym dotychczasowi klienci spółki dołączyli formalnie do grona klientów Santander Biuro Maklerskie.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie Santander Bank Polska, z dniem 8 listopada 2019 roku spółka Santander Securities S.A. przestała istnieć. Została bowiem wykreślona z Krajowego Rejestru Sądowego. Tym samym dotychczasowi klienci dołączyli formalnie do Santander Biuro Maklerskie.

Dzięki temu wykreśleniu, którego dokonał pracownik Sądu Rejestrowego w Warszawie, zakończył się trwający od prawie roku proces połączenia Santander Securities S.A. oraz Santander Biuro Maklerskie. Dotychczas bowiem były to dwa odrębne podmioty, które oferowały usługi maklerskie w imieniu Grupy Santander Bank Polska.

"

Blisko 30 tysięcy osób zostanie naszymi klientami i uzyska dostęp do nowych usług, na przykład możliwości inwestowania na rynkach zagranicznych, korzystania z aplikacji mobilnej czy limitu należności. Oczywiście utrzymujemy dla nich także dotychczasowe warunki cenowe. Dołożymy wszelkich starań, aby jakość obsługi oraz atrakcyjność oferty odpowiadały oczekiwaniom klientów

– powiedział Arkadiusz Przybył z Santander Bank Polska, cytowany w komunikacie.

Likwidacja Santander Securities S.A.

Jednocześnie z dniem wykreślenia z Krajowego Rejestru Sądowego jednej z dwóch spółek oferujących do tej pory usługi maklerskie w ramach kapitałowej Grupy Santander Bank Polska, rozpoczęły się prace wewnątrz obu organizacji. Albowiem tego rodzaju zmiana wymaga dokonania migracji danych.

Bez tego procesu dotychczasowi klienci nie byliby w stanie korzystać z pełni funkcjonalności systemów oferowanych przez nowego dostawcę usług, czyli Santander Biuro Maklerskie. Formalne przejście klientów to dopiero krok do pełnej integracji.

Mówiąc precyzyjniej, dzięki przeniesieniu danych nowi klienci będą mieli możliwość uzyskania dostępów zarówno do systemów nowego usługodawcy przez Internet, jak również uzyskać pomoc w oddziałach Santander Bank Polska wzbogaconych o usługi maklerskie.

Santander Biuro Maklerskie nowym usługodawcą

"

Zaprojektowaliśmy proces przejścia w taki sposób, aby był sprawny, łatwy i jednocześnie bezpieczny. Klienci otrzymają atrakcyjną i bogatą ofertę i wierzę, że dzięki temu będą aktywnie inwestować na rynkach kapitałowych

– powiedział Piotr Tomaszewski, dyrektor Santander Biuro Maklerskie, cytowany w komunikacie.

Santander Securities S.A. podzielono podczas procesu zmian na kilka części. Jedną z nich naturalnie jest część maklerska, inną zaś szkoleniowa. Ta druga grupa pracowników zasili szeregi jeszcze innego podmiotu ze wspomnianej grupy kapitałowej – Santander Finanse Sp. z o.o.

Każdy klient, który chciałby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat trwającego procesu migracji danych oraz integracji dwóch podmiotów zapraszany jest przez bank na stronę internetową o adresie inwestor.santander.pl/integracja. W tym miejscu znaleźć można również instrukcję obsługi systemów Santander Biuro Maklerskie.

Aby jednak dodatkowo ułatwić klientom uzyskanie informacji w tej nie do końca oczywistej sytuacji, warto także skontaktować się z konsultantami banku. Czekają oni na kontakt od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-19.00 pod numerami telefonów +48 61 856 44 45 oraz +48 801 36 46.


Źródła:
https://media.santander.pl/pr/470634/klienci-santander-securities-s-a-dolaczyli-dzis-formalnie-do-santander

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kryptowaluta – najważniejsze informacje
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
30 lipca 2019

Kryptowaluta – najważniejsze informacje

MON zachęca do pracy w wojsku
Wpisy
author
Patryk Byczek
18 października 2018

MON zachęca do pracy w wojsku

Nowa usługa medyczna w Santander Bank Polska
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
09 kwietnia 2021

Nowa usługa medyczna w Santander Bank Polska

Promocja: „Wiosenna promocja” w Bank Millennium
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
03 kwietnia 2019

Promocja: „Wiosenna promocja” w Bank Millennium

Pożyczki bez BIK Słupca
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
28 czerwca 2022

Pożyczki bez BIK Słupca

Kontomatik z nowym prezesem
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
07 stycznia 2020

Kontomatik z nowym prezesem

Porównaj