SumUp i Mastercard ułatwią przyjmowanie płatności kartą przez MŚP

SumUp i Mastercard ułatwią przyjmowanie płatności kartą przez MŚP

author
Alicja Uzarowicz
03 sierpnia 2019

Chociaż nie można jeszcze powiedzieć, że możliwość płatności kartą istnieje w Polsce dosłownie wszędzie, to rynek zdaje się powoli do tego zmierzać. Nie powinno to dziwić – płatność kartą jest szybsza, wygodniejsza i bezpieczniejsza, bo nie wiąże się z noszeniem przy sobie gotówki. Firmy SumUp i Mastercard postanowiły ułatwić przyjmowanie płatności bezgotówkowych firmom z sektora MŚP.

Chociaż płatności bezgotówkowe powoli wpisały się w kanon codziennych transakcji, to w dalszym ciągu formalności i koszty związane z wprowadzeniem możliwości płacenia kartą, szczególnie w małych firmach, powodują, że nie zawsze przedsiębiorcy się na to decydują. Firmy SumUp i Mastercard postanowiły to zmienić.

25 lipca firmy ogłosiły rozpoczęcie współpracy, która ma objąć 27 państw Europy i kilka milionów mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, również w Polsce. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie dostępu dla tych firm do technologii pozwalającej na przyjmowanie płatności kartą płatniczą.

W jaki sposób spółki zamierzają tego dokonać? Pierwotnym efektem współpracy SumUp z Mastercard są mobilne terminale płatnicze. Co kluczowe, zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby jak najlepiej służyć właśnie tym najmniejszym podmiotom gospodarczym.

SumUp

Podróżujące narody – badanie Mastercard

SumUp i Mastercard spopularyzują płatność kartą

Na osiągnięcie swojego celu firmy wyznaczyły sobie okres najbliższych pięciu lat. Wspomniane urządzenia, które zaprojektowali eksperci z SumUp, będą miały możliwość przyjęcia płatności nie tylko kartą. Terminale mobilne zostały zaprojektowane także w celu realizacji transakcji telefonem czy zegarkiem.

"

Cieszymy się ze współpracy z SumUp, innowatorem i liderem w dziedzinie urządzeń płatniczych dla małych firm. Skala tej współpracy istotnie zwiększy liczbę punktów sprzedaży przyjmujących płatności elektroniczne. Małe firmy to fundament gospodarki, a nasza wspólna inicjatywa pozwoli im rozwijać się szybciej dzięki temu, że będą lepiej odpowiadać na potrzeby konsumentów

– powiedział Jason Lane z Mastercard, cytowany w komunikacie.

W Polsce, pomimo gwałtownego wzrostu popularności płatności bez użycia gotówki, w dalszym ciągu wśród małych firm większość transakcji opłacana jest gotówką. Pokazuje to, jak potrzebne są rozwiązania podobne do tego zaprezentowanego przez Mastercard i SumUp.

Bo chociaż pozornie płatność gotówką jest łatwiejsza, to wielu przedsiębiorców nie dostrzega ukrytych kosztów. Szczególnie dla małych firm potrafią one być wysokie. Zalicza się do nich koszty transportu, przeliczanie, podrabiane banknoty oraz ryzyko napadu albo wydania nieprawidłowej sumy.

SumUp

Mastercard po raz ósmy na Pol’and’Rock Festival

Rozwiązanie SumUp zwiększy zarobki firm

Poza pośrednim sposobem polepszania sytuacji majątkowej firm z sektora MŚP, technologia zaprezentowana przez SumUp pozwoli na rzeczywisty wzrost przychodów tych firm. Zgodnie z danymi SumUp, na które powołano się w komunikacie, opcja płatności kartą może zwiększyć obroty o nawet 60 proc.

Nie chodzi tutaj tylko o ilość transakcji, ale również ich wartość. Zgodnie z danymi Mastercard bowiem, wzrasta nie tylko ilość klientów, ale także kwoty, które płacą. I to o 10-15 proc. Dlaczego tak jest? Powód jest prosty – klient może kupić więcej, bo nie ogranicza go ilość gotówki, jaką akurat posiada przy sobie.

Głównymi beneficjentami projektu mają stać się właściciele małych sklepów, na przykład zlokalizowanych na wsiach. W tego typu miejscach najczęściej brakuje bankomatu, co zjada wręcz przychody, jakie można by uzyskać przy posiadaniu terminala. SumUp i Mastercard zrealizują swoją inicjatywę w zgodnie z programem Polska Bezgotówkowa.

SumUp

Bezpieczne e-zakupy – badania MasterCard

Źródła:
https://newsroom.mastercard.com/eu/pl/news-briefs/mastercard-i-sumup-ulatwia-firmom-msp-przyjmowanie-platnosci-karta/?fbclid=IwAR29ncn2hpHSYQTvl6YHpcucFkJjDSAescEHXI-_YLm14b4jA3hMhOhvFU0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Adam Małysz w kampanii Banku Pocztowego
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
04 września 2021

Adam Małysz w kampanii Banku Pocztowego

Wynagrodzenia w NBP będą jawne
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
13 stycznia 2019

Wynagrodzenia w NBP będą jawne

Pożyczki bez zaświadczeń Strzelin
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
23 grudnia 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Strzelin

Kwota wolna od zajęcia na rachunku bankowym
Porady
autor wpisu
Tadeusz_Miziak
13 września 2016

Kwota wolna od zajęcia na rachunku bankowym

Złoty Dźwigacz Kultury dla Banku Millennium
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
05 marca 2020

Złoty Dźwigacz Kultury dla Banku Millennium

PKO BP w Wojkowicach
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
29 sierpnia 2019

PKO BP w Wojkowicach

Porównaj