Świąteczna kampania BLIKa

Świąteczna kampania BLIKa

author
Alicja Uzarowicz
16 listopada 2019

BLIK to zdecydowanie najpopularniejsza obecnie metoda płatności przez Internet. Aby jeszcze dodatkowo zwiększyć zasięg działania BLIKa Polskie Standardy Płatności, czyli operator mobilnych płatności zorganizowały akcję promocyjną. Świąteczna kampania zachęca do płatności BLIKiem przez Internet za prezenty na święta.

Metoda płatności, jaką jest BLIK, praktycznie zawładnęła polskim rynkiem płatności bezgotówkowych. Wielką popularność BLIKa w Internecie widać chociażby na tle ilości transakcji, która przebiła już karty płatnicze. Zgodnie z danymi Narodowego Banku Polskiego w pierwszym półroczu br. dokonano aż 65 mln transakcji BLIKiem.

Jednocześnie kartą za zakupy w Internecie klienci sklepów zapłacili o około 10 milionów mniej razy w tym samym okresie. Jednak zgodnie z popularnym powiedzeniem, apetyt rośnie w miarę jedzenia. L stąd najprawdopodobniej świąteczna kampania, jaką przygotował BLIK dla swoich użytkowników.

Jak już część odbiorców kampanii standardu płatności zdążyła się przyzwyczaić, mobilną metodę płatności ponownie reklamuje raper MC Silk. Tym razem w spotach przygotowanych w ramach świątecznych działań marketingowych artysta zachwala przede wszystkim dostępność BLIKa w ogromnej ilości sklepów internetowych.

Świąteczna kampania BLIKa

Albowiem ta mobilna metoda płatności dostępna jest już w sklepach internetowych popularnych i wysokiej jakości marek, czyli Empik, Decathlon, Euro RTVAGD, Smyk, Zalando oraz OleOle. Co więcej, BLIKiem zapłacimy także za zakupy w platformach e-commerce pokroju AliExpress, Allegro oraz Ceneo.

"

Listopad i grudzień to tradycyjnie najbardziej intensywne miesiące dla e-commerce. W tym czasie kupujemy prezenty dla siebie i bliskich i coraz częściej szukamy ich właśnie w internecie. W naszej kampanii chcemy przypomnieć, że BLIK jest wygodnym i bezpiecznym sposobem płatności za prezenty, a płacenie nim jest łatwe i szybkie

– powiedział Krzysztof Ziewiec z Polskich Standardów Płatności, operatora BLIKa.

O kampanii reklamowej BLIKa

Swoim zasięgiem świąteczna kampania marketingowa obejmie kilka kanałów dystrybucji. Z jednej strony będą to bardzo nowoczesne rodzaje reklamy takie jak internetowa oraz w serwisach VOD i mediach społecznościowych. Operator BLIKa postawił jednak także na bardziej tradycyjne metody reklamy.

Z tego też względu spoty reklamowe przygotowane przez ekspertów od marketingu Polskich Standardów Płatności będą emitowane w kinach oraz w stacjach radiowych. Przy okazji kampanii marketingowej na światło dzienne wypływają kolejne ciekawe plany, jakie zakłada operator tej mobilnej metody płatności.

Albowiem w ostatnim czasie pomiędzy PSP a globalną platformą PPRO doszło do zawiązania współpracy. Jej efektem będzie udostępnienie tejże metody płatności w sklepach internetowych na całym świecie. To jednak nie koniec nowości w BLIKu.

Bowiem w ostatnim czasie Polskie Standardy Płatności poinformowały, że już w ciągu najbliższych kilku miesięcy użytkownicy BLIKa otrzymają nowy sposób zapłaty za zakupy. A mianowicie BLIKiem klienci sklepów zapłacą również zbliżeniowo.

Fot. PSP

 


Źródła:
https://blikmobile.pl/#co-slychac-u-blika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Bank Polska w Zamościu
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
24 czerwca 2019

Santander Bank Polska w Zamościu

Jak działa system Bezpieczny PESEL
Ekonomia
author
Aneta Jankowska
10 lipca 2023

Jak działa system Bezpieczny PESEL

Kredyt konsolidacyjny Zgorzelec
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
24 sierpnia 2022

Kredyt konsolidacyjny Zgorzelec

Biuro Terenowe ZUS w Sandomierzu
Oddziały
author
Patryk Byczek
14 sierpnia 2019

Biuro Terenowe ZUS w Sandomierzu

Aion Bank – kontakt, infolinia
Banki
author
Aleksandra Gościnna
26 września 2021

Aion Bank – kontakt, infolinia

Kredyt gotówkowy Lubliniec
Kredyty miasta
author
Dominika Sobieraj
05 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Lubliniec

Porównaj