Świąteczna kampania BLIKa

Świąteczna kampania BLIKa

author
16 listopada 2019

BLIK to zdecydowanie najpopularniejsza obecnie metoda płatności przez Internet. Aby jeszcze dodatkowo zwiększyć zasięg działania BLIKa Polskie Standardy Płatności, czyli operator mobilnych płatności zorganizowały akcję promocyjną. Świąteczna kampania zachęca do płatności BLIKiem przez Internet za prezenty na święta.

Metoda płatności, jaką jest BLIK, praktycznie zawładnęła polskim rynkiem płatności bezgotówkowych. Wielką popularność BLIKa w Internecie widać chociażby na tle ilości transakcji, która przebiła już karty płatnicze. Zgodnie z danymi Narodowego Banku Polskiego w pierwszym półroczu br. dokonano aż 65 mln transakcji BLIKiem.

Jednocześnie kartą za zakupy w Internecie klienci sklepów zapłacili o około 10 milionów mniej razy w tym samym okresie. Jednak zgodnie z popularnym powiedzeniem, apetyt rośnie w miarę jedzenia. L stąd najprawdopodobniej świąteczna kampania, jaką przygotował BLIK dla swoich użytkowników.

Jak już część odbiorców kampanii standardu płatności zdążyła się przyzwyczaić, mobilną metodę płatności ponownie reklamuje raper MC Silk. Tym razem w spotach przygotowanych w ramach świątecznych działań marketingowych artysta zachwala przede wszystkim dostępność BLIKa w ogromnej ilości sklepów internetowych.

Świąteczna kampania BLIKa

Albowiem ta mobilna metoda płatności dostępna jest już w sklepach internetowych popularnych i wysokiej jakości marek, czyli Empik, Decathlon, Euro RTVAGD, Smyk, Zalando oraz OleOle. Co więcej, BLIKiem zapłacimy także za zakupy w platformach e-commerce pokroju AliExpress, Allegro oraz Ceneo.

"

Listopad i grudzień to tradycyjnie najbardziej intensywne miesiące dla e-commerce. W tym czasie kupujemy prezenty dla siebie i bliskich i coraz częściej szukamy ich właśnie w internecie. W naszej kampanii chcemy przypomnieć, że BLIK jest wygodnym i bezpiecznym sposobem płatności za prezenty, a płacenie nim jest łatwe i szybkie

– powiedział Krzysztof Ziewiec z Polskich Standardów Płatności, operatora BLIKa.

O kampanii reklamowej BLIKa

Swoim zasięgiem świąteczna kampania marketingowa obejmie kilka kanałów dystrybucji. Z jednej strony będą to bardzo nowoczesne rodzaje reklamy takie jak internetowa oraz w serwisach VOD i mediach społecznościowych. Operator BLIKa postawił jednak także na bardziej tradycyjne metody reklamy.

Z tego też względu spoty reklamowe przygotowane przez ekspertów od marketingu Polskich Standardów Płatności będą emitowane w kinach oraz w stacjach radiowych. Przy okazji kampanii marketingowej na światło dzienne wypływają kolejne ciekawe plany, jakie zakłada operator tej mobilnej metody płatności.

Albowiem w ostatnim czasie pomiędzy PSP a globalną platformą PPRO doszło do zawiązania współpracy. Jej efektem będzie udostępnienie tejże metody płatności w sklepach internetowych na całym świecie. To jednak nie koniec nowości w BLIKu.

Bowiem w ostatnim czasie Polskie Standardy Płatności poinformowały, że już w ciągu najbliższych kilku miesięcy użytkownicy BLIKa otrzymają nowy sposób zapłaty za zakupy. A mianowicie BLIKiem klienci sklepów zapłacą również zbliżeniowo.

Fot. PSP

 


Źródła:
https://blikmobile.pl/#co-slychac-u-blika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Promocja w SuperGrosz – zwrot 150 zł
Bez kategorii
author
25 stycznia 2019

Promocja w SuperGrosz – zwrot 150 zł

Nieprawidłowości w zajmowaniu rachunków bankowych
Wpisy
author
12 września 2013

Nieprawidłowości w zajmowaniu rachunków bankowych

Podatek cyfrowy – propozycja rządu
Bez kategorii
author
27 kwietnia 2020

Podatek cyfrowy – propozycja rządu

Santander Consumer Bank Tychy
Oddziały
author
18 lipca 2021

Santander Consumer Bank Tychy

Poręczyciel – najważniejsze informacje
Bez kategorii
author
18 stycznia 2019

Poręczyciel – najważniejsze informacje