Nowe mobilne terminale w PKP Intercity

Nowe mobilne terminale w PKP Intercity

author
Alicja Uzarowicz
25 stycznia 2020

W swoim najnowszym komunikacie PKP Intercity poinformowało o tym, że konduktorzy pociągów zostali już wyposażeni w nowe mobilne terminale mobilne. Ich funkcjonalność spowoduje znaczne usprawnienie obsługi pasażerów na pokładach pociągów. 1 250 nowych urządzeń od firmy S&T Poland Sp. z o.o. ruszyło już w trasę.

Jak poinformowała w swoim najnowszym komunikacie prasowym spółka PKP Intercity, konduktorzy pociągów posiadają już przy sobie nowe mobilne terminale płatnicze. Podmiotem odpowiedzialnym za dostarczenie urządzeń jest firma S&T Poland Sp. z o.o. Nowe terminale zastąpią dotychczasowe urządzenia firmy Casio.

Łącznie umowa obu podmiotów zakłada dostarczenie 1 250 mobilnych terminali, jednak na ten moment przewoźnik informuje o przekazaniu konduktorom pierwszych 400 urządzeń. Jak zakłada plan przedsięwzięcia, nowe mobilne terminale płatnicze zastąpią na stałe swoich poprzedników do końca lutego bieżącego roku.

Na zestaw, w jakiego posiadanie wejdą konduktorzy pociągów PKP Intercity, składają się 3 urządzenia. Będzie to terminal płatniczy, drukarka oraz pinpad. Czym będą różnić się od urządzeń, które dotychczas wspierały pracę konduktorów? Przede wszystkim nowe mobilne terminale będą miały lepsze połączenie z Internetem.

Nowe mobilne terminale płatnicze w PKP Intercity

"

W odróżnieniu od dotychczasowych urządzeń funkcjonują w oparciu o technologię bezprzewodową z opcją korzystania z sieci WiFi w pociągach oraz z sieci komórkowej LTE z możliwością aktywnego przełączenia pomiędzy dwoma operatorami. W ręce pracowników trafiają terminale Zebra TC77

– czytamy w komunikacie PKP Intercity.

Kolejnymi zaletami, jakie wykazano w informacji prasowej, są poręczność i lekkość nowych urządzeń. Co więcej, ich twórcy dostosowali je do działania także w zmiennych warunkach atmosferycznych oraz różnych temperaturach. Nowe mobilne terminale płatnicze ponadto nie zniszczą się przy upadku.

Z bardziej technicznych parametrów, urządzenia posiadają wygodny duży wyświetlacz. Jego przekątna wynosi 4,7 cala. System operacyjny, w jaki wyposażono nowe urządzenia dla konduktorów, to Android 8.1.0. Warto także podkreślić, że cały zestaw mieści się w specjalnie od tego przygotowanej i poręcznej torbie. Wpłynie to niewątpliwie na komfort pracy konduktorów.

Jak nowe terminale odmienią pracę konduktorów PKP?

W swoim najnowszym komunikacie spółka  PKP Intercity poinformowała o pewnych usprawnieniach funkcjonalnych, jakie przyniosą nowe mobilne terminale płatnicze. Przede wszystkim zatem nowe urządzenia pozwolą na dostosowanie ich systemu do zmian, jakie nastały w ofercie przewoźnika.

Mowa tutaj zarówno o kolejnych kanałach sprzedaży biletów, jak również rozszerzenia oferty spółki. W praktyce oznacza to na przykład kontrolę biletów nabitych na karty bezdotykowe oraz na przykład skanowanie biletów kolei ukraińskich.

"

PKP Intercity planuje dalsze unowocześnianie sprzętu kasowego poprzez sukcesywną jego wymianę w kasach biletowych i Centrach Obsługi Klienta. W wyniku przeprowadzonego w 2019 r. dialogu technicznego w roku bieżącym będą kontynuowane działania dotyczące przygotowania postępowania na dostawę nowych elementów wyposażenia. W pierwszym etapie planowany jest zakup sprzętu drukującego

– podsumowano w komunikacie PKP Intercity.


Źródła:
https://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/dzial-prasowy/aktualnosci/konduktorzy-pkp-intercity-z-nowymi-terminalami-mobilnymi.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Darmowe konta osobiste – październik 2014
Wpisy
author
Patryk Byczek
13 października 2014

Darmowe konta osobiste – październik 2014

Kredyt na pompę ciepła
Kredyty
author
Dominika Sobieraj
07 sierpnia 2023

Kredyt na pompę ciepła

PKO BP sponsorem festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci
Wpisy
author
Aneta Jankowska
25 września 2018

PKO BP sponsorem festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci

33 dobre praktyki – wyróżnienia dla Banku BNP Paribas
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
25 kwietnia 2020

33 dobre praktyki – wyróżnienia dla Banku BNP Paribas

BNP Paribas oddziały w Krapkowicach
Oddziały
author
Patryk Byczek
22 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Krapkowicach

Inspektorat ZUS w Nysie
Oddziały
author
Patryk Byczek
19 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Nysie

Porównaj