Najczęściej komentowane
Uber Freight już wkrótce w Polsce
Uber od momentu swojego debiutu na polskim rynku transportowym radził sobie świetnie. Wręcz natychmiastowo aplikacja i usługi firmy zdominowały transport osó prywatnych. Teraz, po udanym wdrożeniu nowej usługi na rynkach niemieckim i holenderskim, Uber Freight startuje także w Polsce.
Uber prawdopodobnie na zawsze odmienił rynek usług transportowych dla osób prywatnych. Zgodzić się z tym muszą niestety taksówkarze, którzy wiosną tego roku strajkowali postulując o wyłączenie jego i aplikacji podobnych. Czy do podobnej sytuacji może dojść po wdrożeniu Uber Freight w naszym kraju?
O mnogich korzyściach zamawiania przejazdów przez aplikacje takie jak Uber można bardzo wiele pisać. Klienci cenią sobie przede wszystkim transparentność – z góry wiadomym jest, jaka opłata czeka za wybrany kurs. Ułatwia to bardzo poruszanie się po obcym, czy wręcz zagranicznym mieście w konkurencyjnych cenach.
Polska jest drugim co do wielkości rynkiem przedsiębiorstw transportowych w Europie, a branża logistyczna zatrudnia około 300 000 osób. Rozwiązania cyfrowe, takie jak Uber Freight, będą miały kluczowe znaczenie dla połączenia spedytorów ze sprawdzonymi przewoźnikami w celu transportowania ich towarów i wspierania dalszego wzrostu gospodarczego
– poinformował Uber.
BLIKiem zapłacimy w Uberze i Netflixie
Do czego służy Uber Freight?
Dwa lata po premierze Ubera, jaka nastąpiła w 2015 roku, spółka zdecydowała się na wprowadzenie na polski rynek Uber Eats. Dzięki tej usłudze klienci mogą przez aplikację zamawiać posiłki z restauracji, które kierowcy albo dostawcy na rowerach lub skuterach doręczą pod wybrany adres.
Uber to zdecydowanie spółka na miarę XXI wieku. Nie powinno zatem dziwić, że jej twórcy wykazują się kreatywnością i ambicją, aby rozwijać stworzone przez siebie narzędzie. Teraz, dzięki wprowadzeniu Uber Freight w Polsce może udać się rewolucja w kolejnym segmencie rynku transportowego.
Uber Freight działa tak jak klasyczna wersja Ubera, ale zamiast kierowcy i pasażera łączy ze sobą przewoźników oraz spedytorów. Innymi słowy możliwe jest dzięki tej usłudze zarezerwowania przewozu ładunku towarowego. I to wszystko z poziomu aplikacji mobilnej.
Ile kosztuje uber?
Czy Uber Freight zdominuje transport ciężarowy?
Jednak funkcjonalność usługi nie kończy się na samej rezerwacji kierowcy wyposażonego w auto, które przewiezie dany ładunek. Albowiem spedytor zamawiając taki transport doskonale zna jego cenę – tak jak w przypadku klasycznego Ubera czy Uber Eats jest ona ustalana z góry.
Co więcej, analogicznie do innych odmian usługi, zamawiający transport, czyli spedytor, ma możliwość monitorowania przewozu swojego towaru w czasie rzeczywistym.
Bardzo cieszymy się, że dzięki wprowadzeniu Uber Freight w jeszcze większym stopniu możemy podkreślić naszą obecność w Polsce. Platforma pomaga przewoźnikom łączyć się ze spedytorami – niezależnie od wielkości biznesu. Może wesprzeć przewidywany wzrost gospodarczy Polski, przy jednoczesnym dalszym podnoszeniu standardów branżowych
– powiedział Daniel Buczkowski odpowiedzialny za ekspansję europejską Uber Freight.
Dodaj komentarz