Uber Freight już wkrótce w Polsce

Uber Freight już wkrótce w Polsce

author
Alicja Uzarowicz
28 października 2019

Uber od momentu swojego debiutu na polskim rynku transportowym radził sobie świetnie. Wręcz natychmiastowo aplikacja i usługi firmy zdominowały transport osó prywatnych. Teraz, po udanym wdrożeniu nowej usługi na rynkach niemieckim i holenderskim, Uber Freight startuje także w Polsce.

Uber prawdopodobnie na zawsze odmienił rynek usług transportowych dla osób prywatnych. Zgodzić się z tym muszą niestety taksówkarze, którzy wiosną tego roku strajkowali postulując o wyłączenie jego i aplikacji podobnych. Czy do podobnej sytuacji może dojść po wdrożeniu Uber Freight w naszym kraju?

O mnogich korzyściach zamawiania przejazdów przez aplikacje takie jak Uber można bardzo wiele pisać. Klienci cenią sobie przede wszystkim transparentność – z góry wiadomym jest, jaka opłata czeka za wybrany kurs. Ułatwia to bardzo poruszanie się po obcym, czy wręcz zagranicznym mieście w konkurencyjnych cenach.

"

Polska jest drugim co do wielkości rynkiem przedsiębiorstw transportowych w Europie, a branża logistyczna zatrudnia około 300 000 osób. Rozwiązania cyfrowe, takie jak Uber Freight, będą miały kluczowe znaczenie dla połączenia spedytorów ze sprawdzonymi przewoźnikami w celu transportowania ich towarów i wspierania dalszego wzrostu gospodarczego

– poinformował Uber.

BLIKiem zapłacimy w Uberze i Netflixie

Do czego służy Uber Freight?

Dwa lata po premierze Ubera, jaka nastąpiła w 2015 roku, spółka zdecydowała się na wprowadzenie na polski rynek Uber Eats. Dzięki tej usłudze klienci mogą przez aplikację zamawiać posiłki z restauracji, które kierowcy albo dostawcy na rowerach lub skuterach doręczą pod wybrany adres.

Uber to zdecydowanie spółka na miarę XXI wieku. Nie powinno zatem dziwić, że jej twórcy wykazują się kreatywnością i ambicją, aby rozwijać stworzone przez siebie narzędzie. Teraz, dzięki wprowadzeniu Uber Freight w Polsce może udać się rewolucja w kolejnym segmencie rynku transportowego.

Uber Freight działa tak jak klasyczna wersja Ubera, ale zamiast kierowcy i pasażera łączy ze sobą przewoźników oraz spedytorów. Innymi słowy możliwe jest dzięki tej usłudze zarezerwowania przewozu ładunku towarowego. I to wszystko z poziomu aplikacji mobilnej.

Ile kosztuje uber?

Czy Uber Freight zdominuje transport ciężarowy?

Jednak funkcjonalność usługi nie kończy się na samej rezerwacji kierowcy wyposażonego w auto, które przewiezie dany ładunek. Albowiem spedytor zamawiając taki transport doskonale zna jego cenę – tak jak w przypadku klasycznego Ubera czy Uber Eats jest ona ustalana z góry.

Co więcej, analogicznie do innych odmian usługi, zamawiający transport, czyli spedytor, ma możliwość monitorowania przewozu swojego towaru w czasie rzeczywistym.

"

Bardzo cieszymy się, że dzięki wprowadzeniu Uber Freight w jeszcze większym stopniu możemy podkreślić naszą obecność w Polsce. Platforma pomaga przewoźnikom łączyć się ze spedytorami – niezależnie od wielkości biznesu. Może wesprzeć przewidywany wzrost gospodarczy Polski, przy jednoczesnym dalszym podnoszeniu standardów branżowych

– powiedział Daniel Buczkowski odpowiedzialny za ekspansję europejską Uber Freight.

Ustawa o Uberze czeka na podpis prezydenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Bank Polska Przyjaznym Bankiem
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
26 lutego 2020

Santander Bank Polska Przyjaznym Bankiem

PKO BP w Cieszynie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
02 września 2019

PKO BP w Cieszynie

Kredyt gotówkowy Barlinek
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
22 czerwca 2020

Kredyt gotówkowy Barlinek

Płatności za e-zakupy. Jak płacą Polacy?
Wpisy
author
Patryk Byczek
29 sierpnia 2018

Płatności za e-zakupy. Jak płacą Polacy?

Kredyt konsolidacyjny Zgierz
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
18 stycznia 2022

Kredyt konsolidacyjny Zgierz

Konkurs Piórko 2018 w Biedronce
Aktualności
author
Patryk Byczek
15 lutego 2018

Konkurs Piórko 2018 w Biedronce

Porównaj