Ulotki informacyjne o koronawirusie dostarczy Poczta Polska

Ulotki informacyjne o koronawirusie dostarczy Poczta Polska

author
Alicja Uzarowicz
11 marca 2020

W swoim najnowszym komunikacie Poczta Polska poinformowała, że prawie 15 milionów, czyli wszystkie polskie gospodarstwa domowe otrzymają ulotki informacyjne. Operator doręczy przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia broszury, które zawierają ważne informacje odnośnie koronwirusa.

Wtorek 3 marca przyniósł Polsce potwierdzoną informację o pierwszym przypadku koronawirusa. Z tego powodu odpowiednie rządowe organy zostały zmuszone do podjęcia działań mających na celu zdusić epidemię w zarodku. Z tego powodu do domów Polaków trafią ulotki informacyjne, a doręczy je Poczta Polska.

Na broszurach będzie można odnaleźć informacje odnośnie sposobu postępowania w przypadku zetknięcia się z wirusem. Ulotki trafią do skrzynek pocztowych wszystkim blisko 15 milionów gospodarstw domowych w naszym kraju. Ich otrzymanie nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi obowiązkami czy opłatami.

Sprawdź także: Koronawirus – infolinia NFZ

Warto zatem zapoznać się z informacją, która dotrze do skrzynki w formie druku bezadresowego. Może uratować ona zdrowie i życie nasze oraz osób nam najbliższych.  Jak Poczta Polska zorganizowała przedsięwzięcie polegające na masowym doręczaniu ulotek informacyjnych od rządu?

Fot. Poczta Polska

 

Ulotki informacyjne o koronawirusie trafią do skrzynek Polaków

W pierwszej kolejności materiały informacyjne zawierające najważniejsze środki ostrożności odnośnie postępowania w przypadku kontaktu z tą niezwykle niebezpieczną chorobą trafią do placówek Poczty Polskiej. Poza wspomnianymi 15 mln ulotek, oddziały otrzymają także plakaty oraz pewien zapas broszur.

Na regałach informacyjnych i oknach pojawi się odpowiednio 5 mln takich dodatkowych ulotek oraz 15 tysięcy plakatów promujących zachowanie ostrożności. W obecnych realiach nietrudno o dezinformację, a oszuści robią wszystko, by przekonać rodaków do swoich racji.

Sprawdź także: Linie lotnicze odwołują loty do Włoch

Z tego właśnie powodu konieczne jest wysłanie od władz kraju jasnego komunikatu w kontekście prawidłowego postępowania w sytuacji zetknięcia się z wirusem. Poczta Polska zdawała się być idealnym partnerem, który zorganizuje kolportaż materiałów rządowych. Informacja, jaką przenoszą jest niezwykle cenna.

Fot. Poczta Polska

 

Jakie informacje zawierają ulotki o koronawirusie?

"

Poczta Polska aktywnie włączyła się w rządowe działania związane z informowaniem Polaków o koronawirusie. Wiele razy sprawdziliśmy się jako partner państwa w realizacji kluczowych dla społeczeństwa programów i działań

– powiedział Przemysław Sypniewski, prezes PP S.A., cytowany w komunikacie.

Jakie informacje odnajdziemy na ulotkach, które już niedługo pojawią się w skrzynkach wszystkich Polaków? Będą zawierać dokładną informację, co robić, jeżeli mieliśmy kontakt z osobą zarażoną oraz jak rozpoznać pierwsze objawy. Łączna ilość materiałów, które postanowił przygotować rząd to 25 milionów.

Poza placówkami Poczty Polskiej i naszych skrzynkach pocztowych, materiały znajdą się na stacjach paliw, w bankach czy też firmach ubezpieczeniowych. Innymi słowy będzie można je napotkać w wielu miejscach publicznych. Zagwarantuje to dotarcie tych informacji do jak największej ilości rodaków.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że do inicjatywy przyłączyły się nie tylko państwowe spółki, ale również mniejsze firmy prywatne. Przekazywanie prawdziwych informacji może pomóc zminimalizować panikę, jaka objęła nasz kraj w ostatnich tygodniach.


Źródła:
https://media.poczta-polska.pl/pr/489482/poczta-polska-dostarczy-15-mln-ulotek-dotyczacych-koronawirusa-do-wszystkich-gospodarstw-domowych-w-kraju?fbclid=IwAR3iiSu8wF5NqraeeMOppRaJJW8czVgGSnqWuZOuLckBNOIWtYb5wEZV7XQ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Nowości w aplikacji mBanku
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
14 maja 2020

Nowości w aplikacji mBanku

Alior Bank przejmuje SKOK Jaworzno
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
31 stycznia 2019

Alior Bank przejmuje SKOK Jaworzno

Fotoradary – 600 urządzeń na polskich drogach
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
05 lutego 2019

Fotoradary – 600 urządzeń na polskich drogach

Bank Pekao w Kluczach
Oddziały
author
Patryk Byczek
07 lipca 2019

Bank Pekao w Kluczach

Bank BPS sesje przychodzące i wychodzące
Sesje przelewów
author
Dominika Sobieraj
30 października 2022

Bank BPS sesje przychodzące i wychodzące

Porównaj