Umowa Pekao Leasing z Bankiem Rozwoju Rady Europy

Umowa Pekao Leasing z Bankiem Rozwoju Rady Europy

author
Alicja Uzarowicz
25 października 2019

W swoim najnowszym komunikacie Bank Pekao S.A. poinformował o zawarciu umowy spółki Pekao Leasing z Bankiem Rozwoju Rady Europy. Celem współpracy podmiotów ma być finansowanie rozwoju polskich małych i średnich przedsiębiorców na konkurencyjnych warunkach. Jakie wspólne działania podejmą organizacje w celu realizacji tego założenia?

Najnowszy komunikat Banku Pekao S.A. został poświęcony szczegółom umowy spółki Pekao Leasing z Bankiem Rozwoju Rady Europy. Celem połączenia sił przez te dwie instytucje finansowe jest umożliwienie rozwoju polskich przedsiębiorców z sektora MŚP w ramach dofinansowania na konkurencyjnych warunkach.

Pekao Leasing, który należy do grupy kapitałowej Pekao S.A., podpisał umowę kredytową na kwotę 100 mln euro. Z tego też powodu właśnie w formie leasingu środki te zostaną przekazane przedsiębiorcom na rozwój. Pozwoli to firmom na podejmowanie inwestycji, które umożliwią im rozwój.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że nie jest to pierwsza tego rodzaju umowa zawarta pomiędzy Pekao Leasing oraz Banku Rozwoju Rady Europy (Council of Europe Development Bank – CEB). Współpraca podmiotów sięga już 2015 roku, a w tym czasie doszło do zawarcia aż 4 umów na łączną kwotę dofinansowania rzędu 400 mln euro.

Kolejna umowa Pekao Leasing i CEB

Poza szeroko rozumianym rozwojem sektora średnich i małych przedsiębiorstw w Polsce, celem podpisanej przez podmioty umowy są konkretne działania. Należą do nich tworzenie i zachowywanie opłacalnych ekonomicznie miejsc pracy. Środkiem do osiągnięcia tego założenia jest ułatwienie dostępu do finansowania rozwoju i inwestycji.

"

Grupa Pekao aktywnie wspiera małe i średnie firmy, między innymi poprzez realizację projektów z międzynarodowymi instytucjami, takimi jak Bank Rozwoju Rady Europy czy Europejski Bank Inwestycyjny. Dzięki nowej umowie z CEB możemy zaoferować klientom po raz kolejny preferencyjne warunki finansowania. Jest ona też dowodem świetnej współpracy i wzajemnego zaufania obydwu instytucji

– powiedziała Magdalena Zmitrowicz, wiceprezeska Pekao S.A., cytowana w komunikacie.

Te instytucje nie wybrały sektora małych i średnich przedsiębiorstw przypadkowo. Albowiem właśnie ta dwumilionowa grupa firm odpowiada za tworzenie ponad połowy polskiego Produktu Krajowego Brutto. Zdecydowanie jest to zatem sfera warta inwestowania, tym bardziej, że na drodze do jej rozwoju istnieje wiele barier.

Dofinansowanie MŚP w formie leasingu od Pekao

Jedną z poważniejszych barier, jaką muszą pokonać mali i średni przedsiębiorcy, stanowi bardzo ograniczony dostęp do finansowania. Albowiem poza inicjatywami banków i okresowymi akcjami dofinansowania tych przedsiębiorstw, ciężko jest im uzyskać kredyt. A to właśnie z powodu tego, że są niewielkimi podmiotami o niewielkich zyskach.

"

Chcemy wykorzystać możliwości jakie daje współpraca z międzynarodowymi instytucjami finansowymi i dać pozytywny impuls do dalszego rozwoju sektora MŚP oferując tańszy leasing przedsiębiorcom, którzy zwiększają zatrudnienie i tym samym pobudzają stan całej polskiej gospodarki

– powiedziała Marta Wolańska, prezeska Pekao Leasing, cytowana w komunikacie.

"

Jestem  zadowolony z naszej istniejącej, wyśmienitej współpracy z Grupą Pekao, kluczowym partnerem CEB w regionie Europy Środkowej, dzięki której zapewniamy wsparcie finansowe polskim mikro, małym i średnim przedsiębiorcom

– dodał Gubernator CEB Rolf Wenzel, cytowany w komunikacie.


Źródła:
https://media.pekao.com.pl/pr/468377/pekao-leasing-ma-umowe-z-bankiem-rozwoju-rady-europy-sfinansuje-na-kon

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

BNP Paribas oddziały w Wejherowie
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
15 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Wejherowie

PKO BP w Dęblinie
Oddziały
author
Alicja Uzarowicz
20 sierpnia 2019

PKO BP w Dęblinie

Aplikacja PKO najlepszą na świecie
Wpisy
author
Alicja Uzarowicz
14 marca 2018

Aplikacja PKO najlepszą na świecie

Inspektorat ZUS w Piotrkowie Trybunalskim
Oddziały
author
Alicja Uzarowicz
23 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Piotrkowie Trybunalskim

Kasa Stefczyka Dębica
Oddziały
author
Alicja Uzarowicz
25 października 2020

Kasa Stefczyka Dębica