Autor: Natalia Narloch
Dodano: 08.11.2018
Udostępnij:

Niemiecki producent samochodów zamierza unowocześnić i ułatwić sposób sprzedaży aut. Planuje prowadzić cały proces począwszy od wyboru, poprzez zakup, płatność i podpisanie umowy za pomocą Internetu.

Co przyniesie nowe rozwiązanie?

Volkswagen postanowił zwiększyć swoją aktywność w Internecie. Poprzez unowocześnienie systemu usług internetowych chce rozwinąć sprzedaż nowych i używanych samochodów w całości online.

Centrala Volkswagena wraz z dealerami pracują nad rozwiązaniem, pozwalającym przeprowadzić cały proces zakupowych za pomocą Internetu. Począwszy pod wyboru konkretnego modelu, poprzez zapłatę i podpis umowy do osobistego odbioru auta w salonie.

Nowo powstająca platforma zawierać będzie dodatkowe, innowacyjne i dotychczas nieznane klientom Volkswagena funkcje. Opracowują specjalnie dedykowane usługi, dostępne wyłącznie dla swoich klientów. Po zakupie samochodu z oferty Volkswagena, otrzymają dostęp do własnego konta ID. 

Pozwoli to np. na podłączenie swojego smartfona do chmury a następnie korzystanie z bazy kontaktów, adresów mailowych czy muzyki bezpośrednio w samochodzie. Co więcej, funkcja ta umożliwi podawanie preferencji odnośnie odpowiedniego ustawienia foteli, klimatyzacji czy kierownicy.

Znikną tradycyjne salony Volkswagena?

Jak się okazuje, planowane innowacyjne zmiany nie wpłyną na tradycyjne salony Volkswagena. Planuje się jednak budowę tzw. Salonów wystawowych obok już istniejących punktów sprzedaży. Tego typu salon powstał już w Warszawie. W Volkswagen Home w Warszawie można odbyć zamówioną wcześniej przez Internet prezentację samochodu.

Innym pomysłem Volkswagena w Polsce jest rozwój tzw. salonów typu pop-up. Są to multimedialne punkty informacyjno-sprzedażowe lokalizowane najczęściej na terenie galerii handlowej. Co więcej, niemiecki producent aut planuje rozpowszechnienie centr sprzedaży używanych modeli.

Nowa koncepcja od 2020 roku

Opracowany nowy model sprzedaży został już zaakceptowany przez szefów Volkswagena oraz dealerów marki. Podpisana umowa, zacznie obowiązywać od kwietnia 2020 roku.

Grupa Volkswagen Polska zanotowała dobre wyniki w ostatnim czasie. Pierwsza połowa 218 roku przyniosła 79.879 nowych samochodów, spośród wszystkich marek Grupy – Volkswagen, Audi, Skoda. Jest to wzrost aż o 16,4% w stosunku do ubiegłego roku.

Komentarze