Volkswagen chce sprzedawać auta w całości przez Internet

Volkswagen chce sprzedawać auta w całości przez Internet

autor wpisu
Natalia Narloch
08 listopada 2018

Niemiecki producent samochodów zamierza unowocześnić i ułatwić sposób sprzedaży aut. Planuje prowadzić cały proces począwszy od wyboru, poprzez zakup, płatność i podpisanie umowy za pomocą Internetu.

Co przyniesie nowe rozwiązanie?

Volkswagen postanowił zwiększyć swoją aktywność w Internecie. Poprzez unowocześnienie systemu usług internetowych chce rozwinąć sprzedaż nowych i używanych samochodów w całości online.

Centrala Volkswagena wraz z dealerami pracują nad rozwiązaniem, pozwalającym przeprowadzić cały proces zakupowych za pomocą Internetu. Począwszy pod wyboru konkretnego modelu, poprzez zapłatę i podpis umowy do osobistego odbioru auta w salonie.

Nowo powstająca platforma zawierać będzie dodatkowe, innowacyjne i dotychczas nieznane klientom Volkswagena funkcje. Opracowują specjalnie dedykowane usługi, dostępne wyłącznie dla swoich klientów. Po zakupie samochodu z oferty Volkswagena, otrzymają dostęp do własnego konta ID. 

Pozwoli to np. na podłączenie swojego smartfona do chmury a następnie korzystanie z bazy kontaktów, adresów mailowych czy muzyki bezpośrednio w samochodzie. Co więcej, funkcja ta umożliwi podawanie preferencji odnośnie odpowiedniego ustawienia foteli, klimatyzacji czy kierownicy.

Znikną tradycyjne salony Volkswagena?

Jak się okazuje, planowane innowacyjne zmiany nie wpłyną na tradycyjne salony Volkswagena. Planuje się jednak budowę tzw. Salonów wystawowych obok już istniejących punktów sprzedaży. Tego typu salon powstał już w Warszawie. W Volkswagen Home w Warszawie można odbyć zamówioną wcześniej przez Internet prezentację samochodu.

Innym pomysłem Volkswagena w Polsce jest rozwój tzw. salonów typu pop-up. Są to multimedialne punkty informacyjno-sprzedażowe lokalizowane najczęściej na terenie galerii handlowej. Co więcej, niemiecki producent aut planuje rozpowszechnienie centr sprzedaży używanych modeli.

Nowa koncepcja od 2020 roku

Opracowany nowy model sprzedaży został już zaakceptowany przez szefów Volkswagena oraz dealerów marki. Podpisana umowa, zacznie obowiązywać od kwietnia 2020 roku.

Grupa Volkswagen Polska zanotowała dobre wyniki w ostatnim czasie. Pierwsza połowa 218 roku przyniosła 79.879 nowych samochodów, spośród wszystkich marek Grupy – Volkswagen, Audi, Skoda. Jest to wzrost aż o 16,4% w stosunku do ubiegłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Zwolnienia grupowe w Santander Bank Polska
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
11 stycznia 2019

Zwolnienia grupowe w Santander Bank Polska

Alimenty – najważniejsze informacje
Ekonomia
author
Halszka Gronek
02 sierpnia 2018

Alimenty – najważniejsze informacje

Profi Credit w Radomsku
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
01 czerwca 2019

Profi Credit w Radomsku

PKO Wrocław Maraton – 9 września 2018
Wpisy
author
Patryk Byczek
29 sierpnia 2018

PKO Wrocław Maraton – 9 września 2018

Szybkie pożyczki Łańcut
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
14 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Łańcut

Koszty komornicze 2021
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
31 grudnia 2020

Koszty komornicze 2021

Porównaj