VOOOM i ING Bank Śląski na rzecz elektromobilności

VOOOM i ING Bank Śląski na rzecz elektromobilności

author
Alicja Uzarowicz
23 listopada 2019

Swój najnowszy komunikat ING Bank Śląski postanowił poświęcić na szczegóły strategicznej współpracy na rzecz rozwoju elektromobilności, którą spółka podjęła z VOOOM. Wspólne przedsięwzięcia spółek będą dotyczyć przede wszystkim rozwoju i popularyzacji nowoczesnych rozwiązań z zakresu poruszania się po mieście.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie ING Banku Śląskiego, doszło do zawarcia strategicznego porozumienia na rzecz rozwoju elektromobilności. Drugą stroną umowy jest VOOOM, a sama współpraca polegać będzie na promowaniu innowacyjnych rozwiązań w kontekście podróżowaniu po mieście.

Do podpisania listu intencyjnego, w którym obie strony deklarują współpracę, doszło w środę 20 listopada bieżącego roku. Współpraca będzie zatem wspierać rozwój oraz popularyzację takich rozwiązań, jak współdzielenie pojazdów oraz elektromobilność komunikacji w mieście: taksówek, hulajnóg elektrycznych, czy też rowerów.

Co więcej, świetnym pomysłem obu firm jest zaprezentowanie na rynku jednej aplikacji, która zintegruje tworzący się świat transportu współdzielonego z transportem publicznym. Jakie jeszcze elementy strategii przygotowały strony porozumienia?

VOOOM i ING Bank Śląski razem dla elektromobilności

"

Ochrona środowiska to istotna część zrównoważonego rozwoju, która stanowi ważny element długoterminowej strategii naszego banku. Jednym z obszarów naszego zainteresowania jest elektromobilność, którą proaktywnie wspieramy i promujemy

– powiedziała Joanna Erdman, wiceprezeska ING Banku Śląskiego, cytowana w komunikacie.

W dalszej części swojej wypowiedzi ekspertka wyraziła, że współtworzona aplikacja razem z VOOOM wesprze rozwój elektromobilności w naszym kraju. Co więcej, strony umowy są przekonane, że uda się przekonać mieszkańców, zwłaszcza tych największych miast, do realizacji założeń zrównoważonego transportu.

"

Współpraca z ING to kolejny ważny krok w rozwoju Vooom. Wspólnie będziemy udoskonalać naszą aplikację, która z powodzeniem funkcjonuje w największych polskich miastach. Pracujemy nad skalowaniem platformy także na inne rynki. W zaledwie 6 miesięcy po debiucie Vooom został dostrzeżony jako ciekawe rozwiązanie w dziedzinie współdzielonej mobilności miejskiej

– powiedział Włodzimierz Łoziński, CEO w VOOOM, cytowany w komunikacie.

Jedna aplikacja, by rządzić nimi wszystkimi?

Współpraca strategiczna, jaką zawiązali VOOOM oraz ING Bank Śląski, będzie zatem wiązać się z włączeniem nowej aplikacji. Plany zakładają, aby na jednej mapie zawierała ona jak najwięcej metod poruszania się po mieście. Zawarte w niej będą zatem taksówki oraz pojazdy tak zwanej floty współdzielonej.

Ta druga kategoria to po prostu samochody, hulajnogi elektryczne i rowery, które można wypożyczać na minuty. Pozwoli to na zdecydowane podniesienie komfortu poruszania się w przestrzeni miejskiej. Premiera aplikacji odbędzie się w Warszawie by następnie dotrzeć również do innych polskich miast.

"

ING Bank Śląski współpracuje z partnerami biznesowymi w obszarze elektromobilności, aktywnie uczestniczy w testowaniu rozwiązań dla carsharingu samochodów elektrycznych i platform wspierających rozwój smart mobilności

– podsumowano w komunikacie ING Banku Śląskiego.


Źródła:
https://media.ingbank.pl/informacje-prasowe/926/pr/473108/vooom-oraz-ing-bank-slaski-inicjuja-strategiczna-wspolprace-w-zakresie-elektromobilnosci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Promocja: Zniżka 20% na bilet lotniczy w Wizz Air
Aktualności
author
Patryk Byczek
04 października 2018

Promocja: Zniżka 20% na bilet lotniczy w Wizz Air

Autoplac od Yanosik
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
16 kwietnia 2020

Autoplac od Yanosik

W których branżach odnotowano najwyższe podwyżki?
Wpisy
author
Patryk Byczek
24 października 2018

W których branżach odnotowano najwyższe podwyżki?

Nieuczciwi sprzedawcy prądu – coraz więcej skarg
Wpisy
autor wpisu
Natalia Narloch
07 listopada 2018

Nieuczciwi sprzedawcy prądu – coraz więcej skarg

Kredyt hipoteczny Lublin
Kredyty miasta
autor wpisu
Lukasz_Zubrzycki
12 kwietnia 2017

Kredyt hipoteczny Lublin

Kredyt na dowolny cel
Kredyty
author
Dominika Sobieraj
23 stycznia 2023

Kredyt na dowolny cel

Porównaj