W 2020 roku Poczta Polska sprzedała 3 mln książek

W 2020 roku Poczta Polska sprzedała 3 mln książek

author
25 lutego 2021

Poczta Polska poinformowała w komunikacie prasowym o statystykach mówiących o tym, że w ubiegłym roku w placówkach instytucji Klienci kupili łącznie 3 000 000 egzemplarzy różnych wydawnictw. Poczta Polska podkreśla, że szeroka sieć dystrybucji po raz kolejny spełniła swoje zadanie. Sprawdzamy szczegóły.

Oferta wydawnicza dostępna we wszystkim placówkach Poczty Polskiej wzbudziła w ubiegłym roku ogromne zainteresowanie. Największą popularnością, jak zawsze, cieszyła się oferta skierowana do dzieci i młodzieży. Wśród pozycji cieszących się największym zainteresowaniem znalazły się między innymi;

– albumy z naklejkami,
– kolorowanki,
– łamigłówki,
– praktyczne kompendia wiedzy lingwistycznej i matematycznej.

Sprzedaż wyłącznie powyższych pozycji wyniosła w ubiegłym roku ponad 2 000 000 egzemplarzy.

Odbiorcy dorośli

Wśród dorosłych odbiorów najpopularniejszym i najczęściej kupowanym tytułem okazała się praca zbiorowa pod tytułem „Polska niezwykła”. Jest to praktyczny przewodnik z atlasem, w którym czytelnik znajdzie zbiór atrakcyjnych turystycznie miejsc w Polsce. Ogromne zainteresowanie przewodnikiem powoduje prawdopodobnie to, że Polacy, po zakończeniu pandemii, pracują powroty do aktywności turystycznej i już teraz zaczęli planować kierunek swoich podróży.

Literatura obyczajowa

W kategorii “literatura obyczajowa” w placówkach Poczty Polskiej najchętniej kupowanymi pozycjami były:

– „Podróż Cilki”,
– „Tatuażysta z Auschwitz”,

autorstwa Heather Morris. Te książki po raz kolejny znalazły się na podium tytułów, które były kupowane w placówkach instytucji. Dalsza sprzedaż dotyczyła najczęściej bibliografii, poradników z dziedzin medycyny naturalnej, wydawnictw kulturalnych i wydawnictw religijnych. Literatura skierowana do osób dorosłych sprzedała się w blisko milionie egzemplarzy. Poczta Polska każdego roku poszerza swoją ofertę wydawniczą, zaopatrując swoje placówki i czytelników w kolejne nowości i bestselery.


Bank Pocztowy

Bank Pocztowy to instytucja komercyjna, która oferuje Klientom indywidualnym, małym i mikro przedsiębiorstwom usługi z zakresu finansów. Oferta banku dostępna jest w jego placówkach oraz w punktach mieszczących się w oddziałach Poczty Polskiej. Bank Pocztowy istnieje od 1990 roku. Instytucję założono w Bydgoszczy, w celu reaktywowania polskiej bankowości pocztowej. Bank Pocztowy posiada około 4600 placówek w całej Polsce, w tym prawie 800:

– odpowiedzialnych tylko za sprzedaż produktów i usług finansowych
– mikrooddziałów
– pocztowych stref finansowych.

Ponadto głównym udziałowcem instytucji jest Poczta Polska, posiadająca blisko 75% akcji. Drugim udziałowcem, posiadającym 25% akcji, jest największy bank w Polsce – PKO BP.


źródło: https://media.poczta-polska.pl/pr/648029/poczta-polska-sprzedala-3-mln-ksiazek-w-2020-r

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

iPKO z nowym udogodnieniem
Bez kategorii
author
26 maja 2021

iPKO z nowym udogodnieniem

Kredyt oddłużeniowy – także w SKOKu
Kredyty
author
01 sierpnia 2022

Kredyt oddłużeniowy – także w SKOKu

Twarze dłużników na bilbordach
Wpisy
author
09 maja 2018

Twarze dłużników na bilbordach

Komornik bez milionowych zarobków
Wpisy
author
06 grudnia 2016

Komornik bez milionowych zarobków

Pożyczki pozabankowe Pruszków
Pożyczki miasta
author
06 lutego 2019

Pożyczki pozabankowe Pruszków