Wirtualna społeczność dla seniorów od Pekao S.A.

Wirtualna społeczność dla seniorów od Pekao S.A.

author
11 kwietnia 2020

W swoim najnowszym komunikacie Bank Pekao S.A. poinformował o nowej akcji, której grupą docelową są seniorzy. Wirtualna społeczność, jaką stworzył dla nich bank pozwoli na przyswajanie wiedzy o bezpiecznym korzystaniu z osiągnięć technologii między innymi dzięki platformy „Strefa Seniora”.

Jak czytamy w najnowszym komunikacie Banku Pekao S.A., spółka postanowiła wykorzystać czas izolacji w celu aktywizacji cyfrowej seniorów. Wirtualna społeczność dla osób starszych, jaką utworzył bank pozwoli im na poznawanie świata technologii w przystępny i bezpieczny sposób.

Hasła, którymi Pekao S.A. promuje nową inicjatywę, brzmią: „Zostań w domu. Bierz Internet za rogi. Bądźmy razem w sieci.”. Nietrudno się domyślić, że głównym celem tej inicjatywy jest zachęcenie osób starszych do korzystania z nowoczesnych usług bankowości online. Szczególnie teraz mogą one okazać się niezwykle przydatne.

W ramach swoich działań spółka przygotowała różne rodzaje działań. Pierwszy z nich stanowi dedykowana osobom starszym platforma „Strefa Seniora”. Powstała również grupa na Facebooku o nazwie: Bierzemy Internet za rogi z Dancingiem Międzypokoleniowym. Dojdzie także do szeregu działań informacyjnych i edukacyjnych.

Wirtualna społeczność dla seniorów od Pekao S.A.

"

Bank Pekao kieruje kampanię „Bierz Internet za rogi” zarówno do Seniorów aktywnych w Internecie, jak również tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w sieci. Funkcjonowanie tych ostatnich w środowisku nowych technologii stało się istotne w obecnej sytuacji, gdy akcja #zostanwdomu, szczególnie dla osób starszych, to już właściwie nie zalecenie, ale konieczność

– czytamy w najnowszym komunikacie Banku Pekao S.A.

W ramach wspomnianych już działań informcyjno-edukacyjnych dojdzie do przekazania seniorom narzędzi i doświadczeń, które pogłębią wiedzę odnośnie bezpiecznego korzystania z dobrodziejstw dzisiejszego Internetu. Jak wspomniał bank w swoim komunikacie, do udziału w inicjatywach zgłosili się popularni influencerzy oraz liderzy opinii.

Celem całego przedsięwzięcia jest utworzenie wirtualnej i bezpiecznej przestrzeni dla seniorów. Ma ona być pewną ostoją czy bezpieczną przystanią, do której udadzą się w okresie niepewności. Wirtualna społeczność pokaże im, że wiele osób ma te same blokady i problemy z nauką nowych rozwiązań cyfrowych.

Bank Pekao S.A. zachęca seniorów do bankowania online

Internet stanowi świetne narzędzie kontaktu, rozrywki i urozmaicenia codzienności. Osoby mające na przykład problemy z poruszaniem się zyskają nowe narzędzie do uzyskania tak potrzebnej im pomocy. Ma to ogromne znaczenie właśnie podczas pandemii i izolacji, na którą nas skazała.

"

Kampania jest wynikiem naszego społecznego zaangażowania. Udostępniamy osobom starszym nowe, dodatkowe środowisko do budowania relacji społecznych. Równocześnie, chcemy też odpowiedzieć na potrzeby Seniorów aktywnych w sieci, dostarczając im interesujących treści

– powiedział Marek Lusztyn, Prezes Banku Pekao S.A., cytowany w komunikacie.

W akcję zaangażowało się wiele osób znanych z różnych dziedzin oraz reprezentujących pokolenie starsze i nieco młodsze. Działania na rzecz cyfrowej aktywizacji seniorów będą podejmować na przykład Krystyna Czubówna, Marta Manowska, Jacek Kawalec oraz znani z Internetu Eliza_betka oraz Reżyser Życia.


Źródła:
https://media.pekao.com.pl/pr/496871/bank-pekao-s-a-buduje-wirtualna-spolecznosc-dla-seniorow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

T-Mobile Usługi Bankowe w Poznaniu
Oddziały
author
07 marca 2019

T-Mobile Usługi Bankowe w Poznaniu

PKO BP z nową odsłoną serwisu iPKO
Bez kategorii
author
03 czerwca 2020

PKO BP z nową odsłoną serwisu iPKO

Inteligo – kody SWIFT/BIC oraz IBAN
Banki
author
13 grudnia 2018

Inteligo – kody SWIFT/BIC oraz IBAN

Gwiazdy z komornikiem: Edyta Górniak
Blog
author
05 listopada 2016

Gwiazdy z komornikiem: Edyta Górniak

T-Mobile Usługi Bankowe w Nowym Sączu
Oddziały
author
12 marca 2019

T-Mobile Usługi Bankowe w Nowym Sączu

Bank Spółdzielczy w Żytnie sesje przychodzące i wychodzące
Bez kategorii
author
18 września 2019

Bank Spółdzielczy w Żytnie sesje przychodzące i wychodzące