Wymiana starych kotłów w Nowym Sączu

Wymiana starych kotłów w Nowym Sączu

author
23 października 2019

W swoim najnowszym komunikacie Bank Ochrony Środowiska poinformował o zawarciu porozumienia z gminą Nowy Sącz. Celem współpracy jest wymiana starych kotłów na nowe, dzięki czemu polepszy się jakość powietrza w mieście. Mieszkańcy gminy będą mogli skorzystać ze specjalnej pożyczki na ten cel.

We wtorek 22 października Bank Ochrony Środowiska poinformował o zawiązaniu współpracy z Urzędem Miasta Nowy Sącz. Zawarte porozumienie ma na celu podjęcie inicjatyw na rzecz poprawy jakości powietrza w mieście. Jednym z takich działań będzie wymiana starych pieców na nowe w domach mieszkańców miasta.

Specjalnie dla nowosądeczan przewidziano specjalne pożyczki na sfinansowanie właśnie tej wymiany. Tym samym mieszkańcy miasta zyskają możliwość zadbania o zdrowie swoje i swoich najwyższych nie obciążając nadmiernie swojego budżetu domowego.

Wymiana systemów ogrzewania na bardziej ekologiczne i nowoczesne nie jest jednak jedynym działaniem, jakie podmioty podejmą w ramach swojego porozumienia. Współpraca zakłada bowiem również realizację projektów z zakresu termomodernizacji, jak i inicjatyw wypełniających rządowy program o nazwie „Czyste Powietrze”.

Wymiana starego ogrzewania na nowe z BOŚ Bankiem

W dalszej części komunikatu Bank Ochrony Środowiska postanowił uściślić, na jakie czynności będzie można przeznaczyć specjalną pożyczkę przewidzianą w ramach porozumienia z Urzędem Miasta Nowy Sącz. Nowosądeczanie będą mogli zatem wymienić stare, szkodliwe dla środowiska kotły grzewcze na nowe.

Nie jest jednak całkiem obojętne, jakie systemy zainstalują u siebie beneficjenci finansowania w ramach inicjatywy. Mają to być ekologiczne urządzenia gazowe albo olejowe. Jednocześnie pożyczką można opłacić demontaż starego kotła oraz montaż nowego urządzenia w jego miejsce. Dopuszczalne są również inne wydatki.

Należy wśród nich wyróżnić koszty związane z zakupem i montażem wewnętrznej instalacji ciepłej wody i centralnego ogrzewania, jak również budowę węzłów ciepła i podłączenie ich do sieci gazowych oraz ciepłowniczych.

Kolejnym i ostatnim rodzajem przedsięwzięcia, jakie można sfinansować za pomocą specjalnej pożyczki, jest zakup i montaż systemu odzysku ciepła, a także rekuperatorów, kolektorów słonecznych i modułów fotowoltaicznych. Ponadto mieszkańcy Nowego Sącza dzięki pożyczce zakupią i zamontują też pompy ciepła albo przydomowe wiatraki.

Współpraca BOŚ Banku i Miasta Nowy Sącz

"

Nawiązanie współpracy z gminą Nowy Sącz pokazuje w jaki sposób Bank Ochrony Środowiska współrealizuje rządowy program Czyste Powietrze. Dzięki naszej ofercie poszerzamy dostępność finansowania, które umożliwia podjęcie działań przyczyniających się jeszcze w większym stopniu do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń z domów jednorodzinnych. W najbliższym czasie planujemy wspierać kolejne gminy w walce o czyste powietrze

– powiedział Bogusław Białowąs, prezes zarządu BOŚ Banku, cytowany w komunikacie,

Porozumienie pomiędzy gminą a Bankiem Ochrony Środowiska mające w przedmiocie poprawę jakości powietrza jest pierwszym tego rodzaju rozwiązaniem w Polsce. Prezydent Nowego Sącza podkreślił swoje zadowolenie z zaprezentowania mieszkańcom miasta oferty finansowej dobrze dobranej do ich potrzeb.

"

W ostatnich tygodniach przeprowadziliśmy szereg rozmów na temat wsparcia mieszkańców przez Bank Ochrony Środowiska. Wierzę, że ta współpraca jest krokiem naprzód w kierunku ograniczenia niskiej emisji w naszym mieście

– powiedział Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza, cytowany w komunikacie.


Źródła:
https://www.bosbank.pl/files/file_358/Umowa-o-wspolpracy-z-Gmina-Nowy-Sacz_informacja-prasowa_17102019-ost.pdf?fbclid=IwAR1jdEgrOthbEh7xFwxJL9mgJ9GuJKPHO4rng9gagui6sqJ45omAniQBzYo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez zaświadczeń Głogów
Pożyczki miasta
author
06 lipca 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Głogów

Nest Bank opinie
Banki
author
20 listopada 2020

Nest Bank opinie

KredytOK w Pile
Oddziały
author
27 stycznia 2017

KredytOK w Pile

Klub Dobrego Klienta w Profi Credit
Wpisy
author
26 kwietnia 2016

Klub Dobrego Klienta w Profi Credit

Kredyt samochodowy Tczew
Kredyty miasta
author
17 listopada 2017

Kredyt samochodowy Tczew