Spektakularny wynik finansowy WP Holding

Spektakularny wynik finansowy WP Holding

author
Alicja Uzarowicz
20 maja 2019

Spółka Wirtualna Polska Holding osiągnęła w pierwszym kwartale 2019 roku zysk większy o 72,5 proc. w stosunku do tegoż okresu roku zeszłego. Równie dynamiczny był w tym czasie wzrost przychodów. We wspomnianym okresie przekroczyły one 150 mln zł. Można niewątpliwie określić początek roku firmy mianem spektakularnego.

Bardzo dobrze pierwszy kwartał 2019 roku zakończył się dla firmy Wirtualna Polska Holding. Udało się bowiem osiągnąć zysk o 72,5 proc. wyższy względem pierwszych trzech miesięcy roku 2018. Duży przyrost odnotowano również pod względem przychodów, które przekroczyły w tym okresie 150 mln zł.

Pierwszy raz w historii spółki przychody z branży medialnej wyrównały się z przychodami z branży e-commerce. Okres od stycznia do marca 2019 roku określa się mianem przełomowego. Łącznie spółka osiągnęła przychód rzędu 157 mln zł. Przełożyło się to na wzrost zysku do pułapu rekordowych 14,3 mln zł.

"

Tak jak przewidywaliśmy, przychody ze spółek e-commerce zakupionych w ostatnich pięciu latach, są już wyższe od przychodów z działalności medialnej. W kategorii rentowność, media jednak wciąż dominują w naszym holdingu

– skomentował Jacek Świderski, prezes Wirtualna Polska Holding.

Prekursorzy technologii DAI w Polsce

Wirtualna Polska Holding była pierwszą w Polsce spółką wykorzystującą najnowszą technologię personalizacji reklam DAI (Dynamic Ad Insertion – z ang. dynamiczne dobieranie reklam). Polega ona na zastępowaniu tradycyjnych bloków reklamowych w telewizji reklamami w formie wideo online.

Pozwala to na odtwarzanie w telewizji reklam bardziej dopasowanych do preferencji widza telewizji. Może to pozwolić firmom telewizyjnym na odbudowanie zasięgu wśród grupy użytkowników, która coraz rzadziej siada przed telewizorem, czyli młodzieży.  Na ten moment technologia ta została wykorzystana w usłudze WP Pilot na kanale Telewizja WP.

"

Dzięki DAI można realizować efektywniejsze kampanie reklamowe. Jesteśmy gotowi, by w usłudze WP Pilot, wdrożyć tę technologię w kolejnych kanałach, jeśli tylko pozwoli na to regulator. Tzw „addressable TV” staje się standardem na zachodzie, chcemy przyczynić się do jego rozwoju w Polsce

– dodaje prezes WP Holding.

Kilka słów o Wirtualna Polska Holding

WP jest już dawno czymś więcej niż tylko portalem informacyjnym. Aktualnie zrzesza grupę spółek medialnych oraz tych działających w branży e-commerce. Poza jednym głównym portalem poruszającym najważniejsze tematy z kraju i świata spółka posiada kilka portali specjalistycznych.

Nie da się nie zauważyć także coraz szerszego zasięgu usług na rynku e-commerce. Spółka prowadzi portale zajmujące się sprzedażą produktów turystycznych, modowych, wyposażenia wnętrz, usług finansowych, motoryzacji i projektowania domów.

Wyniki badania Gemius/PBI, które firma zrealizowała w marcu jasno wskazują na popularność WP Holding. Zgodnie z tymi danymi produkty przez sklepy internetowe tej grupy spółek zakupiło w samym tylko marcu ponad 22,5 mln Polaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Credit Agricole w Siedlcach
Oddziały
author
Patryk Byczek
30 lipca 2019

Credit Agricole w Siedlcach

Watykan zadłużony na 70 mln euro
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
20 września 2019

Watykan zadłużony na 70 mln euro

PKO BP w Pruszczu Gdańskim
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
22 września 2019

PKO BP w Pruszczu Gdańskim

Ile komornik może zabrać z pensji w 2022?
Dla zadłużonych
author
Aleksandra Gościnna
29 maja 2022

Ile komornik może zabrać z pensji w 2022?

Zmiany w BNP Paribas Bank Polska
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
08 kwietnia 2019

Zmiany w BNP Paribas Bank Polska

Pożyczki bez BIK Będzin
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
11 maja 2022

Pożyczki bez BIK Będzin

Porównaj