Strona główna Bez kategorii YOLOcar – nowa pożyczka od firmy YOLO

YOLOcar – nowa pożyczka od firmy YOLO

author
Alicja Uzarowicz
08 lutego 2020

YOLO to stosunkowo nowa firma pożyczkowa, której głównym produktem są pożyczki konsumenckie online. I chociaż wcześniej zapowiadano nową metodę płatności YOLO Pay, to pierwszeństwo otrzymała pożyczka YOLOcar. Jakie są warunki tego rodzaju pożyczki i kto może się o nią starać?

YOLOcar to najnowszy produkt finansowy firmy pożyczkowej YOLO. Tego rodzaju pożyczka konsumencka to już trzecia propozycja wzbogacająca ofertę spółki. Jej głównym założeniem jest otrzymanie gotówki z zabezpieczeniem na posiadanym samochodzie. Wdrożenie tej metody oznacza, że YOLO Pay musi poczekać na swoją kolej.

"

Poszukujemy przewagi na rynku. Pierwotnie opracowywany przez nas produkt YOLO Pay, który miał działać na zasadzie „kup teraz – zapłać później” odłożyliśmy na półkę. Na pewno jeszcze po niego sięgniemy

– powiedział Krzysztof Piwoński, prezes YOLO S.A.

Jak podkreślał przedstawiciel spółki w dalszej części swojej wypowiedzi, wybranie w pierwszej kolejności pożyczki YOLOcar związane było z dwoma kwestiami. Po pierwsze, właśnie ta nowość spotka się najpewniej z większym zainteresowaniem klientów. Od strony spółki zaś łatwiej było ją wdrożyć od strony technicznej niż YOLO Pay.

YOLOcar – ile maksymalnie można pożyczyć?

Najnowsza pożyczka, jaka dołączyła do oferty spółki YOLO S.A. zakłada nieco inne warunki niż dotychczas znana pożyczka na raty YOLO. Albowiem nowy produkt wymaga obowiązkowego zabezpieczenia. Jak sama nazwa nowej pożyczki wskazuje, jest to zabezpieczenie na samochodzie pożyczkobiorcy.

Maksymalnie można pożyczyć aż 15 tys. złotych, a zastaw w postaci pojazdów ma nakłonić klientów YOLO do zastanowienia się dwa razy nad jej wzięciem. Złożenie wniosku o tego rodzaju produkt finansowy nie wymaga od osoby wnioskodawcy żadnych innych dokumentów czy spełnienia jakichś dodatkowych przesłanek.

Istnieją jednak ograniczenia co do samego samochodu. Aby zapewnić jak najpełniejsze zabezpieczenie pożyczki przy jednoczesnym nienadwyrężaniu majątku klienta, pojazd będący zabezpieczeniem kredytu nie może być starszy niż 15 lat. Jego wartość natomiast nie może być ani niższa niż 10 tys. złotych ani wyższa niż 30 tys. złotych.

YOLOcar nakłoni klientów do rozsądniejszego zaciągania pożyczek?

Zabezpieczenie omawianej pożyczki nie jest ponadto dostępne w przypadku pojazdów, które mają więcej niż 250 000 km przebiegu. Spółka przewidziała również inny dodatkowy warunek, jeżeli osoba starająca się o pożyczkę nie posiada pojazdu. Na etapie składania wniosku można podać dane pojazdu, który zamierzamy zakupić.

Jaki cel miała firma pożyczkowa YOLO włączając do swojej oferty tego rodzaju produkt? O sukcesie instytucji pożyczkowej czy kredytowej nie świadczy ilość udzielonych kredytów a ich spłacalność. I chociaż obecnie poziom niespłacanych pożyczek w przypadku YOLO nie odbiega od średniej rynkowej, to warto pilnować, by nie doszło do przekroczenia nieodwracalnej granicy.

Ponadto spółka YOLO miała także inne pobudki, niezwiązane z chęcią zabezpieczenia swojego interesu. Albowiem celem wdrożenia pożyczki YOLOcar jest zachęcenie większej ilości klientów odpowiedzialnych i świadomych, którzy postarają się spłacić zobowiązanie w terminie. W innym wypadku czekają ich niemiłe konsekwencje w postaci utraty samochodu na rzecz firmy pożyczkowej.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

“Magiczna pożyczka” w Alior Banku
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
14 grudnia 2018

“Magiczna pożyczka” w Alior Banku

Od 10 lipca pouczenia zamiast mandatów
Wpisy
author
Patryk Byczek
07 lipca 2018

Od 10 lipca pouczenia zamiast mandatów

„Przedsiębiorcze warmińsko-mazurskie” rozdaje fundusze
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
25 grudnia 2019

„Przedsiębiorcze warmińsko-mazurskie” rozdaje fundusze

Gdynia to pierwsze miasto z 5G
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
10 stycznia 2020

Gdynia to pierwsze miasto z 5G

Przelewy natychmiastowe do US i ZUS
Wpisy
author
m_szydlowski
27 marca 2017

Przelewy natychmiastowe do US i ZUS

Pożyczki bez BIK Wysokie Mazowieckie
Wpisy Inne
author
Aleksandra Gościnna
04 września 2017

Pożyczki bez BIK Wysokie Mazowieckie