Wynagrodzenia w Służbie Ochrony Państwa będą zależeć od stanowiska, które będzie zajmował dany pracownik. Płace zaczynają się od 1760 złotych na stanowisku Kursanta, a kończą na 8630 złotych na stanowisku Komendanta.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 19.01.2018
Udostępnij:

Zadaniem pracowników Służby Ochrony Państwa będzie ochrona najważniejszych osób i obiektów w Polsce, dodatkowo ma posiadać uprawnienia operacyjno-rozpoznawcze. SOP ma liczyć 3000 funkcjonariuszy, czyli o tysiąc więcej niż obecnie pracuje w Biurze Ochrony Rządu.
 

ZAROBKI W SOP

SOP ma być podzielona na czternaście grup uposażenia. Różnica w zarobkach między pierwszą a czternastą grupą wynosi 6870 złotych. Wynagrodzenia uzależnione od stopnia etatowego oraz grupy uposażenia przedstawiają się następująco:

Nad utworzeniem formacji pracuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Prezydent Andrzej Duda 11 stycznia bieżącego roku podpisał ustawę o formacji zastępującej Biuro Ochrony Rządu.
 

Komentarze (0)
Zainteresowany, 21 lipca 2018 o 08:58

1700 zł dla kursanta który będzie ryzykował życie dla ojczyzny. Psycholog który będzie siedział w pokoiku i nigdy nie będzie funkcjonariuszem 2 razy więcej. To wolą o pomstę do nieba.