Zawieszenie spłaty kredytów i pożyczek na Węgrzech

Zawieszenie spłaty kredytów i pożyczek na Węgrzech

author
Alicja Uzarowicz
24 marca 2020

W środę 18 marca premier Węgier Viktor Orban dodał na swoim Facebooku nagranie, w którym podał bardzo ważne informacje dla tamtejszego rynku finansowego. Rząd Węgier zdecydował się na zawieszenie spłaty kredytów i pożyczek, jakie zaciągnęli tamtejsi obywatele i przedsiębiorcy.

Po podjęciu decyzji odnośnie zawieszenia spłaty niektórych kredytów mieszkaniowych we Włoszech na 18 miesięcy, kolejne kraje zaczęły zastanawiać się nad takimi rozwiązaniami. Na Węgrzech do końca roku trwać będzie zawieszenie spłaty kredytów i pożyczek.

Co ciekawe, mowa tutaj o produktach finansowych nabytych przez zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorców. O podjęciu takiej decyzji premier Węgier Viktor Orban poinformował w środę 18 marca korzystając ze swojego profilu na Facebooku. Jakie warunki zawieszenia przedstawił tamtejszy szef rządu na opublikowanym nagraniu?

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut

Warto podkreślić, że poza zawieszeniem konieczności spłaty rat za kredyty i pożyczki, węgierski rząd zdecydował się dokonać jeszcze jednego odciążenia. A mianowicie pracodawcy z sektorów najbardziej dotkniętych efektami pandemii będą płacić składki w nieco ograniczonym wymiarze.

Zawieszenie spłaty kredytów i pożyczek dla Węgrów

Zawieszenie obowiązku spłaty zobowiązań finansowych to tylko jedno z ważniejszych działań, jakie dla ochrony sytuacji finansowej obywateli i przedsiębiorstw węgierskich przedsięwziął tamtejszy rząd. Dla zwykłego obywatela zmieni się tyle, iż nie będzie on musiał do końca roku przejmować się ratami za zaciągnięte kredyty i pożyczki.

Jednak filarem gospodarki Węgier są przedsiębiorcy, którzy mogą w obecnym okresie stracić stabilność finansową i zniknąć. Aby temu zapobiec, wprowadzono szereg ułatwień i działań, które ochronią firmy przed upadkiem. Z tego właśnie powodu spłatę krótkoterminowych kredytów dla przedsiębiorców odroczono do 30 lipca 2020 roku.

Warto również podkreślić, że to właśnie w obrony sytuacji przedsiębiorców zaplanowano także jeszcze jedno inne działanie. W planach rządu znajduje się uelastycznienie warunków zatrudnienia. Pozwoli to na zwiększenie szansy, iż pracownik osiągnie porozumienie z pracodawcą w tych ciężkich i niepewnych czasach.

Zawieszenie nie tylko pożyczek i kredytów

Co więcej, zawieszenie dotknie nie tylko rat kredytów i pożyczek, ale także i innych zobowiązań, jakie opłacają przedsiębiorcy. Albowiem termin spłaty składek emerytalnych został odroczony do 30 czerwca. Zaś składka zdrowotna w tym okresie będzie przyjmować najmniejszą możliwą wartość.

W tym jednak przypadku warto podkreślić, że na ulgi składkowe mogą liczyć tylko niektórzy przedsiębiorcy. Będą to przede wszystkim reprezentanci branż najmocniej dotkniętych pandemią – kultura, turystyka, transport i sport. Także i tym firmom nie będzie można wypowiedzieć umowy najmu, choćby nie sprostały obowiązkom najemcy.

Węgierskie władze również zdecydowały się na wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego. W poniedziałek (23 marca) rano, ilość przypadków choroby COVID-19 według Światowej Organizacji Zdrowia wyniosła 167. Nauczone przykładem innych państw Węgry robią co mogą, by zdusić epidemię w zarodku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kredyt samochodowy Giżycko
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
29 listopada 2017

Kredyt samochodowy Giżycko

Alior Bank w Ustce
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
08 maja 2019

Alior Bank w Ustce

T-Mobile Usługi Bankowe sesje przychodzące i wychodzące
Sesje przelewów
author
Dominika Sobieraj
27 czerwca 2022

T-Mobile Usługi Bankowe sesje przychodzące i wychodzące

Ustawa kominowa w Banku Pekao SA
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
05 grudnia 2018

Ustawa kominowa w Banku Pekao SA

Promocja: „Bankuj i zyskuj z kontem” w Alior Banku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
24 marca 2021

Promocja: „Bankuj i zyskuj z kontem” w Alior Banku

Co zrobić, jak zgubimy książeczkę wojskową?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
18 lutego 2019

Co zrobić, jak zgubimy książeczkę wojskową?

Porównaj