Zielona energia z dofinansowaniem mBanku

Zielona energia z dofinansowaniem mBanku

author
Alicja Uzarowicz
07 marca 2020

W swoim najnowszym komunikacie mBank poinformował, iż zamierza zwiększyć swoje zaangażowanie w finansowanie inwestycji w odnawialne źródła energii (OZE). Zielona energia to coraz bardziej istotny trend wśród inwestorów, dlatego i banki starają się coraz prężniej wspierać proekologiczne przedsięwzięcia.

mBank w swoim najnowszym komunikacie poinformował o kolejnych 2 mld zł dofinansowania, które przeznaczy na wsparcie projektów z zakresu OZE (odpowiedzialne energii). Po raz kolejny zielona energia otrzyma wsparcie od banku. Dzięki inicjatywie spółki powstało już wiele farm wiatrowych.

Ta tendencja ma się nie zmienić – właśnie energia wiatrowa będzie stanowić główne tło projektów realizowanych przy wsparciu mBanku. Po raz kolejny spółka zdecydowała się podwojenie wcześniej dostępnego finansowania. Już od 2018 roku bank ten przeznacza na OZE niemałe kwoty.

W pierwszym roku zaangażowania we wspieranie zielonej energii spółka przeznaczyła na OZE aż 500 mln złotych, by podwoić tę wielkość do 1 mld złotych w zeszłym roku. Nadszedł czas na ponowne zwiększenie limitu o 100 proc., by przedsięwzięcia proekologiczne miały szansę na wykorzystanie swojego potencjału.

Zielona energia ze wsparciem mBanku trzeci rok z rzędu

"

Zainteresowanie tego typu finansowaniem jest duże. Dotychczas udzielone kredyty są dobrze spłacane, a perspektywy branży nastrajają nas pozytywnie

– powiedział Adam Pers, wiceprezes mBanku, cytowany w komunikacie.

Jak zostały rozłożone dotychczas zainwestowane przez mBank środki na poszczególne rodzaje OZE. Jako, że farmy wiatrowe to najbardziej kosztowne przedsięwzięcia, to właśnie takie projekty wspierano trzema czwartymi założonego limitu. Pozostała ćwierć kapitału przeznaczana była zaś na fotowoltaikę, czyli elektrownie słoneczne.

Nie powinno zatem dziwić, że w dalszym ciągu to właśnie zielona energia wiatrowa spotka się z największym wsparcie w tegorocznej edycji dofinansowania. Jakie spółki mogą starać się o dofinansowanie elektrowni wiatrowych? Będą to gównie projekty posiadające solidnego głównego inwestora, których przeznaczenie będzie raczej biznesowe.

Zielona energia coraz popularniejsza

Nieco inaczej kształtują się plany banku w kwestii fotowoltaiki. Albowiem w przypadku instalacji i obsługi solarów słonecznych o dofinansowanie mogą starać się także podmioty, które zamierzają produkować energię na własne potrzeby.

"

Mamy świadomość roli, jaką instytucje takie jak mBank, mają w zmienianiu naszego świata na lepsze. Decyzja o dodatkowym zastrzyku finansowym dla branży OZE to dla nas źródło podwójnej satysfakcji – nie tylko pomagamy firmom, ale też przyspieszamy zieloną transformację

– podsumował wiceprezes mBanku, cytowany w komunikacie.

Pozostaje zatem pogratulować bankowi ogromnej świadomości i ambicji czynienia świata lepszym. Niestety pomimo rozlicznych inicjatyw podmiotów prywatnych w naszym kraju nadal niewiele robi się na poziomie rządowym, by przyspieszyć transformację energetyczną. Polska to jeden z krajów Unii najbardziej polegających na węglu.


Źródła:
https://pl.media.mbank.pl/88092-mbank-wylozy-2-mld-zl-na-inwestycje-w-odnawialne-zrodla-energii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Santander Bank Polska z nową kampanią
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
04 lipca 2020

Santander Bank Polska z nową kampanią

Ile kosztuje budowa domu?
Bez kategorii
author
Sandra Tessmer
20 grudnia 2020

Ile kosztuje budowa domu?

Kredyt gotówkowy Krotoszyn
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
13 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Krotoszyn

Kredyt hipoteczny Suwałki
Kredyty miasta
autor wpisu
Dorota Cholewicka
16 lutego 2022

Kredyt hipoteczny Suwałki

Porównaj