Zmiany w e-bankowości T-Mobile Usługi Bankowe

Zmiany w e-bankowości T-Mobile Usługi Bankowe

author
31 sierpnia 2019

Alior Bank poinformował w swoim najnowszym komunikacie o zmianach, jakie już 14 września nastąpią w bankowości elektronicznej T-Mobile Usługi Bankowe. Jako, że to właśnie Alior Bank zajmuje się obsługą transakcji tej firmy, jest on jak najbardziej odpowiednim podmiotem do przedstawienia zmian, które już wkrótce nadejdą.

Alior Bank swój najnowszy komunikat poświęcił zmianom, które już 14 września sprawią, że bankowość internetowa T-Mobile Usługi Bankowe zacznie spełniać warunki stawiane podobnym systemom przez unijną dyrektywę PSD2. Ten akt prawa wspólnotowego ma za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo płatności elektronicznych.

W największym skrócie, zmianom ulegną w szczególności sposób logowania do bankowości T-Mobile Usługi Bankowe, jak również autoryzacja transakcji zleconych przez system e-bankowości. Co więcej, nowością dla klientów będzie dodatkowe zabezpieczenie transakcji kartą, przelewem przez Internet, jak również BLIK w terminalach POS.

Aby ułatwić klientom banku zapoznanie się i zrozumienie, jakie kwestie ulegną zmianie, wszelkie zmiany zostały krótko opisane w jednym miejscu. W komunikacie Alior Banku wyróżniono ponadto pięć różnych obszarów, w których należy spodziewać się zmian.

Zmiany w bankowości T-Mobile Usługi Bankowe

Jako, że Alior Bank jest dostawcą usług płatniczych w ramach podmiotu T-Mobile Usługi Bankowe, jest on jak najbardziej odpowiednim źródłem informacji o tym, jakim zmianom już wkrótce ulegnie system bankowości internetowej. Pierwsza zmiana, jakiej powinni spodziewać się klienci odnosi się do samej czynności logowania.

Od 14 września, aby skorzystać z pełni funkcji, jakie posiada internetowa bankowość T-Mobile Usługi Bankowe, konieczne będzie przejście tak zwanego dwuskładnikowego logowania. Bowiem poza standardowym podaniem loginu oraz hasła, system poprosi także o wprowadzenie kodu z wiadomości SMS albo dokonać weryfikacji w aplikacji mobilnej.

Co ważne, takie podwójne i w ten sposób utrudnione logowanie będzie możliwy do uniknięcia. Możliwe będzie dodanie najczęściej używanych urządzeń do listy zaufanych i w ten sposób wejście do systemu będzie wyglądać dokładnie tak, jak przed zmianą.

Co jeszcze ulegnie zmianie?

Drugi rodzaj zmiany, jaki przytoczono w komunikacie Alior Banku dotyczy autoryzacji transakcji dokonywanych z poziomu bankowości internetowej. Zgodnie z założeniami i wymogami dyrektywy PSD2 i tutaj banki zmuszone są do podniesienia poziomu bezpieczeństwa. W jaki sposób poradził sobie T-Mobile Usługi Bankowe?

"

Bank wprowadza powiadomienia PUSH w aplikacji mobilnej do autoryzowania operacji zlecanych w bankowości internetowej lub przy płatności kartą online. Powiadomienia będą zatwierdzane przy pomocy kodu PIN, odcisku palca Touch ID lub Face ID. Włączenie autoryzacji mobilnej będzie możliwe w bankowości internetowej oraz podczas aktywacji aplikacji mobilnej

– czytamy w komunikacie.

Punktem trzecim zbioru najważniejszych zmian dla klientów T-Mobile Usługi Bankowe jest konieczność dokonania dodatkowej autoryzacji podczas płatności BLIKiem przez terminale typu POS. A mianowicie konieczne będzie wykorzystanie dodatkowej weryfikacji przy co szóstej operacji opłacanej tą metodą płatności.

Częstsze wprowadzanie PINu i krótsza sesja

Kolejny, czwarty punkt zamieszczony w komunikacie nawiązuje do płatności kartami. Bowiem i tutaj częściej pojawi się konieczność wprowadzenia kodu PIN przy niektórych transakcjach poniżej 50 zł. Również ta zmiana wynika wyraźnie z przepisów dyrektywy PSD2.

Jednocześnie transakcje w wyższej kwocie bez zmian potrzebować będą kodu PIN. Ostatnia zmiana opiera się skróceniu czasu sesji. Oznacza to, że od momentu wdrożenia zmian w przypadku braku jakiejkolwiek aktywności w ciągu 5 minut nastąpi automatyczne wylogowanie klienta.


Źródła:
https://www.aliorbank.pl/aktualnosci/2019-08-29-zmiany-w-bankowosci-elektronicznej-TMUB.html
https://www.t-mobilebankowe.pl/zmiany-psd2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Profi Credit w Gnieźnie
Oddziały
author
11 listopada 2018

Profi Credit w Gnieźnie

Santander Bank Polska w Białobrzegach
Oddziały
author
02 czerwca 2019

Santander Bank Polska w Białobrzegach

Nowe opłaty w PKO BP
Bez kategorii
author
04 listopada 2020

Nowe opłaty w PKO BP

Credit Agricole w Lubartowie
Oddziały
author
17 lipca 2019

Credit Agricole w Lubartowie

Podstawowy rachunek płatniczy Nest Bank
Banki
author
17 lipca 2018

Podstawowy rachunek płatniczy Nest Bank