Zmiany dla klientów Getin Banku od 14 września

Zmiany dla klientów Getin Banku od 14 września

author
Alicja Uzarowicz
27 sierpnia 2019

W związku z wejściem w życie przepisów dyrektywy PSD2 14 września bieżącego roku, konieczne będą zmiany w logowaniu do bankowości internetowej wszystkich banków. Kolejnym, który postanowił w jednym miejscu zebrać większość zmiany dla swoich klientów jest Getin Bank.

Celem wdrożenia przepisów dyrektywy PSD2 jest zwiększenie bezpieczeństwa płatności elektronicznych. Każdy bank ma w związku z tym obowiązek wprowadzenia stosownych zmian w systemach logowania do bankowości elektronicznych. O nowym systemie logowania poinformował Bank Getin.

Już od 14 września klienci będą inaczej niż dotychczas logować się do systemu bankowości internetowej. Nie jest to jednak jedyna zmiana, jaka nastąpi z dniem wejścia w życie stosownych przepisów PSD2. W swoim najnowszym komunikacie Getin postanowił zebrać najważniejsze informacje o zmianach w jednym miejscu.

Po pierwsze, w każdym przypadku logowania do bankowości elektroniczne konieczne będzie nie tylko podanie loginu oraz hasła. Próba dostępu do systemu wiązać się będzie także z przymusem wprowadzenia kodu z wiadomości SMS albo skorzystania z autoryzacji poprzez aplikację mobilną.

Zmiany dla klientów Getin Banku

W związku z przewidzianą zmianą logowania do systemu e-bankowości Getin Bank ma jeszcze jedną ważną informację. A mianowicie związany jest on z numerem telefonu przypisanym do konta bankowego. Każdy numer musi być indywidualny, to jest nie może być powiązany z kilkoma kontami jednego klienta jednocześnie.

Pozwala to na zapewnienie, że kody SMS używane do autoryzacji operacji oraz logowania do bankowości elektronicznej będzie powiązany z tym kontem, z którego klient faktycznie chce skorzystać. Kolejną nowością jest opcja dodania urządzenia do listy urządzeń zarejestrowanych.

Funkcja ta przyda się szczególnie tym klientom Banku Getin, którzy nie mają ochoty na dodatkowe powinności przy logowaniu. Dodanie urządzenia do zarejestrowanych bowiem pozwala na logowanie bez zmian. Bank zachęca swoich klientów do dodawania swoich zaufanych urządzeń do tejże listy.

Nie wszystko się zmieni

W swoim komunikacie ponadto Getin Bank poinformował również o tym, że tak jak zmieni się logowanie do interfejsu bankowości internetowej ulegnie zmianie, tak logowanie do aplikacja mobilna będzie dostępna na takich samych warunkach jak dotychczas. Narzędzie to bowiem spełnia standardy PSD2 bez konieczności ulepszeń.

Kolejną rzeczą, która zmieni się wraz z 14 września bieżącego roku, jest autoryzacja płatności kartami przez Internet. Podczas zakupów w sklepach internetowych bowiem może pojawić się konieczność zatwierdzenia operacji za pośrednictwem Bankowości Internetowej albo Bankowości Mobilnej.

Są to zatem najważniejsze zmiany, jakich spodziewać się powinni klienci Banku Getin. Jak napisano w komunikacie banku nie są to wszystkie zmiany, które czekają klientów tejże spółki w połowie września. Warto zapoznać się z nimi, aby uniknąć mniej lub bardziej przyjemnej niespodzianki.

Płatności zbliżeniowe – będziemy częściej podawali PIN

Źródła:
https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/aktualnosci/od-14-wrzesnia-inaczej-zalogujesz-sie-na-swoje-konto-sprawdz.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Piotr
Piotr
2019-08-30 13:06:58

Bankowosc w Polsce jest naprawde na wysokim poziomie w porownaniu do innych krajow, mam nadzieje ze te zmiany wyjda na lepsze

Podobne artykuły

Zasiłek wyrównawczy
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
09 lutego 2019

Zasiłek wyrównawczy

Kredyt gotówkowy Goleniów
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
11 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Goleniów

W czerwcu udzielono więcej pożyczek – Newsletter BIK
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
03 sierpnia 2019

W czerwcu udzielono więcej pożyczek – Newsletter BIK

Pożyczki bez BIK Rypin
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
04 lipca 2022

Pożyczki bez BIK Rypin

Credit Agricole w Piasecznie
Oddziały
author
Patryk Byczek
25 lipca 2019

Credit Agricole w Piasecznie

Idea Bank zabezpiecza Klientów
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
26 marca 2019

Idea Bank zabezpiecza Klientów

Porównaj