Zwroty za bilety na loty z WizzAir dla klientów

Zwroty za bilety na loty z WizzAir dla klientów

author
Dominika Sobieraj
10 października 2020

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany turystyczne milionów osób na całym świecie. Linie lotnicze borykają się z tonami wiadomości od klientów, którzy chcą odzyskać pieniądze za zakupione bilety. WizzAir proponuje klientom zwroty w wysokości nawet 120 proc. pierwotnej ceny rezerwacji. Jak wygląda procedura zwrotu?

Linie lotnicze z powodu koronawirusa zaczęły masowo odwoływać połączenia. Podróżowanie obarczone jest obecnie niezwykłym ryzykiem, czego świadomi są klienci, którzy oczekują rekompensaty za dokonane rezerwacje. Ciekawy sposób na zwroty opracował węgierski przewoźnik WizzAir.

Linie lotnicze zaoferowały klientom możliwość odzyskania nawet 120 proc. kwoty, którą zapłacili za rezerwacje miejsca w samolocie. O swojej decyzji firma poinformowała we wtorek w formie komunikatu na swojej stronie internetowej. Nieco łatwiej będą mieli pasażerowie posiadający konta WizzAir.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut


Zwrot na takie konto trafi bowiem automatycznie w wysokości właśnie 120 proc. pierwotnie zapłaconej kwoty. To od klienta będzie zależało, czy zwrot przyjdzie na to konto, czy też na wskazany przez niego rachunek bankowy lub kartę. Decyzja oparta będzie natomiast na przyszłych planach podróżniczych.

Zwroty za bilety od WizzAir – nawet 120 proc. pierwotnie zapłaconej ceny

Warto w tym miejscu podkreślić, że zwrot 120 proc. będzie możliwy wyłącznie w przypadku wpłaty na konto WizzAir. Klient będzie miał te środki do dyspozycji w ciągu następnych dwóch lat. Jeżeli nie zamierza w tym okresie latać tymi liniami, powinien wybrać opcję kwoty 100 proc. ceny na wybrany rachunek bankowy czy kartę.

Sprawdź także: Wizz Air kontakt – infolinia

Co więcej, konto w WizzAir musi być indywidualne, by móc uzyskać zwrot w tej wysokości. W przypadku korporacji, które korzystają z usług linii, kwestię zwrotów omówią one z liniami w imieniu swoich pracowników. Jednocześnie każdy klient indywidualny otrzyma na ten temat wiadomość e-mail.

Jednocześnie z opcją automatycznego zwrotu środków, w niedługim czasie i najpóźniej do 14 kwietnia 2020 roku nie będzie możliwe złożenie reklamacji online. Jest to spowodowane właśnie gwarancją zwrotu pieniędzy dla wszystkich klientów.

"

Pozwoli to usprawnić obsługę ponad 100 razy więcej otrzymywanych codziennie anulowań. Wizz Air zapewnia, że nawet jeśli potrwa to dłużej niż zwykle, wszelkie roszczenia zostaną rozpatrzone, a klienci otrzymają zwrot kosztów po odwołanym lotach

– poinformował WizzAir w swoim komunikacie.

E-mail od WizzAir – zwroty za bilety

Wszystkie osoby, które dokonały rezerwacji poprzez biura podróży czy innych pośredników, powinny kontaktować się z podmiotem, który sprzedał im bilety na takie loty. W takich przypadkach linia lotnicza nie miała bowiem wpływu na rozliczenie, pozostaje w takich sytuacjach tylko przewoźnikiem.

Jakie informacje znajdują się we wspomnianej wiadomości e-mail od linii lotniczych? Spółka zachęca raczej do wyboru opcji zwrotu na konto WizzAir, gdyż taki transfer jest w stanie zrealizować znacznie szybciej. W wiadomości klienci wyczytają ponadto, że niestety wybór zwrotu bezpośrednio na konto może być przetwarzany nawet do dwóch tygodni.

I mowa tutaj o samym odczytaniu wiadomości przez konsultanta, a nie o wypłacie środków. Jeżeli klient wybierze opcję zwrotu na swoje konto, warto pamiętać, że trafią one na kartę czy konto, z którego pierwotnie opłacono zamówienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Pożyczki bez zaświadczeń Opoczno
Pożyczki miasta
author
Dominika Sobieraj
15 września 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Opoczno

Kredyt samochodowy Oleśnica
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
23 listopada 2017

Kredyt samochodowy Oleśnica

Visa B2B Connect rozszerzona o 32 kraje i zintegrowana z Infosys
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
08 października 2019

Visa B2B Connect rozszerzona o 32 kraje i zintegrowana z Infosys

Kredyt gotówkowy Wyszków
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
24 czerwca 2020

Kredyt gotówkowy Wyszków

Kredyt hipoteczny Krotoszyn
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
08 września 2017

Kredyt hipoteczny Krotoszyn

Porównaj